PODPOWIEDZI:

Zestaw gamingowy dla ucznia - Niedrogi i bardzo funkcjonalny!

Zestaw gamingowy dla ucznia - Niedrogi i bardzo funkcjonalny!

Szukasz gadżetów na powrót do szkoły z zacięciem gamingowym? Przyjrzeliśmy się atrakcyjnie wycenionym akcesoriom komputerowym dla gracza i stworzyliśmy ładny, a przede wszystkim również funkcjonalny zestaw dla ucznia. Wśród urządzeń klawiatura RGB, solidna myszka i wygodna podkładka w sensownych rozmiarach. Są też słuchawki, które kosztują naprawdę mało, a nadadzą się nie tylko do grania z kolegami w CS-a, ale i do lekcji na Teamsie (o ile te jeszcze wrócą).

Gadżety na powrót do szkoły nie muszą być nudne. Niedrogi gamingowy zestaw jest fajnym prezentem dla ucznia, który pomoże mu nie tylko wspinać się po szczeblach rang w ulubionej grze, ale również przyda się w odrabianiu zadań domowych lub uczestniczeniu w korepetycjach. 

Mysz Roccat Burst CoreKlawiatura Roccat Magma
Roccat Burst Core oferta w RTV Euro AGDRoccat Magma oferta w RTV Euro AGD
Podkładka Roccat Taito King-SizeSłuchawki Turtle Beach Recon 50
Roccat Taito King-Size oferta w CeneoTurtle Beach Recon 50 w Media Expert

Mysz, klawiatura i podkładka - Trio dla gracza i ucznia

Na początek trzy w pełni kompatybilne propozycje od Roccata - mysz komputerowa, klawiatura membranowa i podkładka średnich rozmiarów.

Jeżeli chodzi o tę ostatnią, to w zasadzie standardowe rozwiązanie pod myszkę. Roccat Taito King-Size mierzy 45,5 na 37 centymetrów i ma grubość 3 milimetrów. Góra jest z tkaniny, a spód gumowy. Co tu dużo pisać - podkładka sprawdza się w swojej roli. Podczas pracy zapewnia świetny ślizg myszki, a sama się nie przemieszcza po biurku bez podniesienia jej.

Roccat Taito King-Size na stole

Budżetowa, wytrzymała i lekka - Myszka Roccat Burst Core

Mysz Roccat Burst Core jest dobrą odpowiedzią na pytanie o to, czy poniżej 100 złotych można mieć sensowną i ładnie wyglądającą myszkę komputerową. Jak najbardziej, jeszcze jak. To solidny budżetowiec z najważniejszymi funkcjami, które pozwalają go, przy użyciu dedykowanego oprogramowania, w pełni dopasować do użytkownika. Ma też parę innych zalet.

Roccat Burst Core na podkładce

Przede wszystkim mysz jest wykonana w interesujący sposób. Nowy - i głupi - trend zmniejszania wagi myszek, czyli budowa plastra miodu, tutaj zastosowano w połączeniu z cienkim plastikowym pokryciem.

Zalety są dwie. Niższa waga, na poziomie 68 gramów, która sprawi, że korzystanie z urządzenia będzie bardzo wygodne oraz brak wad tego efektownego, acz oklepanego “miodowego” rozwiązania. Kurz, naskórek i woda nie dostaną się do środka Roccat Burst Core, a mysz będzie nie tylko lekka, ale i higieniczna.

Roccat Burst Core prezentowana od boku

Jeżeli chodzi o technikalia - wykorzystano tutaj switche optyczne, które bardzo szybko reagują na kliknięcia i wytrzymają, zdaniem producenta, nawet do 100 milionów przyciśnięć. Nieprędko trzeba będzie więc kupić nową myszkę.

Jest tu też precyzyjny sensor PixArt PMW3331 o czułości do 8500 DPI. Tę można zmieniać pomiędzy samodzielnie określonymi poziomami przy pomocy dedykowanego przycisku. Nawet po przełączeniu myszki do innego komputera ze względu na wbudowaną w nią pamięć!

Roccat Burst Core w rękach gracza

Ostatnią istotną rzeczą jest oprogramowanie. Producent zapewnia aplikację Roccat Swarm, współpracującą również z innymi urządzeniami tej marki. Co ważne, ta pozwala nie tylko ustawiać wszystkie najważniejsze parametry myszki (od czułości po szybkość przesuwania w pionie i poziomie).

Można przy jej pomocy również mapować przyciski, zmieniać podświetlenie i wykorzystywać system Easy-Shift[+], który daje możliwość predefiniowania konkretnych działań przy wciśnięciu kombinacji przycisków. Na przykład włączenia aplikacji lub zmniejszenia głośności komputera. Mysz ze względu na budowę i oprogramowanie jest jednym z lepszych wyborów w tej cenie - dla ucznia i gracza.

Wyjątkowo kolorowa klawiatura Roccat Magma

Bardzo ładna i nietypowa klawiatura gamingowa, bo wyposażona w interesujący system RGB. Podobnie jak we wspomnianej myszce to przede wszystkim AIMO, czyli podświetlenie, które ma inteligentnie dopasowywać się do tego, jak pracujesz z urządzeniem (na przykład zmieniać kolor przy klikaniu różnych przycisków). Być może ważniejsze jest jednak to, że - w przeciwieństwie do zwykłych sprzętów na rynku - cała góra klawiatury jest barwnie rozświetlona, a nie tylko poszczególne klawisze.

Roccat Magma z boku

To sprawia, że Roccat Magmawygląda niezwykle efektownie i na pewno będzie źródłem zazdrości wśród kolegów twojego dziecka. Klawiatura jest nietypową opcją gamingową też pod tym względem, że jest membranowa, a nie mechaniczna. Ostatecznie to kwestia indywidualnych preferencji, ale jedno jest pewne - na pewno będzie cicha. Nastolatek nie będzie ci przeszkadzać podczas swoich wieczornych sesji grow… uczenia się na sprawdziany.

Strzałki klawiatury Roccat Magma

Warto dodać, że całość jest wykonana z przyjemnego w dotyku plastiku - w tym też odłączana podkładka. Nie jest to co prawda model magnetyczny, ale łatwo ją połączyć z klawiaturą, nie odpada i stanowi podparcie dla nadgarstków młodzieńca. Zważywszy na to, ile teraz uczniowie spędzają przed komputerami, taka ergonomia to konieczność.

Montaż podpórki Roccat Magma

Jest tu też 26 key rollover, co oznacza tyle, że można jednocześnie nacisnąć tyle klawiszy, a klawiatura prześle te informacje do komputera, oraz dedykowane oprogramowanie Roccat Swarm. Łączy RGB pomiędzy urządzeniami tej marki, pozwala na konfigurowanie profili z różnymi ustawieniami oraz umożliwia nawet symulację odgłosu przycisków. 

Pisanie na Roccat Magma

Daje także możliwość wykorzystania w pełni systemu makr Easy-Shift[+] (z dedykowanym przyciskiem w miejscu caps-locka) i ma klawisz Game Mode włączający funkcjonalność Easy-Shift[+] oraz wyłączający przycisk Windows. Urządzenie jest więc nie tylko estetyczną, ale i funkcjonalną klawiaturą dla ucznia.

Klawisz Easy Shift[+] w Roccat Magma

Niedrogie słuchawki Turtle Beach

Oprócz klawiatury i myszki niezbędnym gadżetem dla ucznia są słuchawki. Najlepiej wyposażone w mikrofon, a także w miarę możliwości niedrogie. W końcu o takim sprzęcie łatwo jest zapomnieć, na przykład na krześle, a potem go uszkodzić. Ciekawą opcją jest model Turtle Beach Recon 50. To raczej standardowe słuchawki o charakterystycznym designie, niskiej cenie oraz wykonaniu w większości z tworzyw sztucznych.

Turtle Beach Recon 50 na głowie

Jedno trzeba napisać jasno, to model sięgający na przecenach kwoty 80 złotych. W tej cenie kupujesz ładne wykonanie z charakterystycznymi kolorowymi akcentami i bazowe możliwości słuchawek. To nie jest sprzęt audiofilski, ale też taki wcale być nie musi. Jego główną zaletą jest wyciągany mikrofon, który spokojnie posłuży zarówno do rozmów na Teamsach lub przez Skype z korepetytorem, jak i do grania z kolegami w sieciówki.

Turtle Beach Recon 50 przy pudełku

Co ważne, to nie jest model USB. Łączy się z komputerem poprzez minijacka (jest też przejściówka na osobne wyjście pod mikrofon i odtwarzany dźwięk). To oznacza, że równie dobrze słuchawki podłączysz też do telefonu, tabletu lub jakiejkolwiek konsoli. Nie będzie problemów z kompatybilnością. Producent zadbał również o pilota na kablu, który pozwala regulować głośność oraz wyciszać mikrofon. W tej cenie to dobre słuchawki dla ucznia - zwłaszcza młodszego.

Turtle Beach Recon 50 wejście mikrofonu

Do gamingu i do nauki - Młodzieżowy zestaw komputerowy

Jak widać, nawet niższym nakładem kosztów można kupić zestaw akcesoriów komputerowych dla ucznia, który będzie wyglądał dobrze i sprawdzi się na co dzień. Jeżeli jednak masz trochę więcej pieniędzy na zbyciu, warto sprawdzić również droższe wersje prezentowanych urządzeń. 

Na przykład Turtle Beach Recon 500, które mają zamkniętą konstrukcję, co przełoży się na lepsze odcięcie od otoczenia, są masywniejsze - przez co pewnie lepiej poradzą sobie z wszelkimi wypadkami - a także mają większe przetworniki, co może zaowocować lepszą jakością odtwarzanego dźwięku.

Ciekawą opcją jest też Roccat Pyro, który jest o tyle alternatywą dla przytaczanej w tekście klawiatury, że wyposażono go w faktyczne przełączniki mechaniczne, wykonano go z aluminium i ma dodatkową gałkę multimedialną, która może posłużyć na przykład do ściszania komputera. Również przy tym wykorzystuje system podświetlenia AIMO, Easy-Shift[+] i ma odłączaną podpórkę. Fajna opcja premium dla gracza, za którą twój uczeń na pewno będzie ci bardzo wdzięczny.

Czy planujesz kupić któreś z tych urządzeń? Daj znać poniżej!

blog comments powered by Disqus
Zestaw gamingowy dla ucznia - Niedrogi i bardzo funkcjonalny!