PODPOWIEDZI:

Jaki blender ręczny wybrać?

Jaki blender ręczny wybrać?

Ten poradnik powstał z myślą o osobach, które nie wiedzą, jak wybrać blender ręczny. Przedstawię w nim wszystkie najistotniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu, jak również wyszczególnię przydatne funkcje.

Blender ręczny to małe, niepozorne urządzenie, które kryje w sobie niezwykłą funkcjonalność. Sprzęt musi być wydajny, żywotny i skuteczny, dlatego poznaj najważniejsze cechy, jakimi kierować się przy wyborze blendera tego typu.

Najważniejsze parametry przy zakupie blendera ręcznego

Blender ręczny powinien posiadać pewne aspekty, które czynią go trwałym i wielofunkcyjnym sprzętem. Oto istotne zagadnienia:

Jaka moc blendera ręcznego?

Moc silnika w dużym stopniu wpływa na wydajność i dokładność blendowania. Im większa, tym lepiej. Celuj w wartości rzędu 800 W, 1000 W lub 1200 W.

Ile ustawień prędkości w blenderze ręcznym?

Blendery tego typu wyróżniają się dużą ilością stopni prędkości do wyboru, tak aby dopasować ją do indywidualnych potrzeb. Mowa o 12, 21, a nawet 25 ustawieniach. Niektóre z nich posiadają płynną regulację prędkości, co oznacza, że używasz przycisków + lub - do przechodzenia w wyższe lub niższe obroty.

Zobacz:Blender kielichowy czy ręczny?

ustawianie prędkości w blenderze ręcznym

Jakie wyposażenie dodatkowe najbardziej się przyda?

Najczęściej spotkasz się z końcówką do ubijania piany, pojemnikiem z miarką, szatkownicą, ostrzem do kruszenia lodu. W takie akcesoria został wyposażony zaawansowany blender Braun MQ9135XI MultiQuick.

Jeżeli kładziesz nacisk na świeżość żywności, to z pewnością ucieszy Cię zestaw z systemem próżniowym, który znacznie ją wydłuży (pojemnik próżniowy, pompa próżniowa, worki próżniowe).

Kuszącą propozycją jest także malakser z wymiennymi tarczami (do ścierania, krojenia), blender kielichowy, przenośny bidon, pojemnik podróżny na zupę czy końcówka do puree (znajdziesz ją w blenderze Bosch MS6CM6155 ErgoMixx).

Jaki blender ręczny wybrać, którego końcówki wymienisz bez żadnych trudności? Taki, który oferuje mechanizm zatrzaskowy (usłyszysz odgłos kliknięcia).

blender ręczny Bosch z akcesoriami

Co wpływa na solidność blendera ręcznego?

Solidne i komfortowe blendery ręczne charakteryzują się antypoślizgową i ergonomiczną rączką. Kolejnym ważnym elementem jest nóż. Najlepiej z 4 stalowymi ostrzami. Innowacyjnym rozwiązaniem są ruchome ostrza, dla których nie straszne twarde składniki.

Końcówki powinny być wykonane ze stali nierdzewnej. Podobnie korpus zrobiony ze stali szlachetnej i tworzywa ABS cieszy się pozytywnymi opiniami, tak jak ma to miejsce w blenderze Philips HR2655/90 Viva Collection.

W kwestii czyszczenia znacznie pomoże możliwość mycia części w zmywarce (oczywiście poza korpusem). Dobrze, jak przewód zasilający jest spiralny, gdyż ułatwia to manewrowanie (kabel nie plącze się).

Odporne na korozję stopy blenderów o unikatowych kształtach są najbardziej polecane. Większe stopy lepiej poradzą sobie ze sporą ilością składników do zblendowania. Wygodę użytkowania zwiększają duże przyciski na uchwycie.

Sprawdź również:Mikser czy ręczny blender?

stopa blendera ręcznego

Ile kosztuje blender ręczny?

Niektóre ręczne blendery znajdziesz w zestawieniu tani blender do 250 zł, natomiast szczerze doradzam inwestycję w nieco droższy sprzęt. Urządzenie ma służyć przez długie lata i być jak najbardziej wydajne i trwałe, stąd polecam celować w przedział cenowy 250 zł – 450 zł. Wszystko zależy od wyposażenia zestawu, jak również ogólnej specyfikacji urządzenia.

Jaki producent blenderów ręcznych?

Porównywarka blenderów przedstawia modele od cenionych i zaufanych firm na rynku. Najlepsze blendery ręczne są następujących marek: Bosch, Braun, Tefal, Philips, Kenwood i Siemens.

Pomocne funkcje w blenderach ręcznych

Przeglądając ranking blenderów, zapewne zauważyłeś już pewne przydatne opcje w tych urządzeniach.

Mowa o:

  • Tryb pracy pulsacyjnej - stopniowe rozdrabnianie, taki tryb daje pełną kontrolę.
  • Tryb Turbo - maksymalne zwiększenie obrotów przyda się do rozdrabniania najtwardszych składników. Taki tryb posiada blender ręczny Tefal HB9438 Infinity Force.
  • Technologia ActiveBlade - znajdziesz ją w blenderach marki Braun. To technologia ruchomych ostrzy, idealnych pod twarde produkty.
  • Technologia Advanced SmartSpeed - im mocniej naciskasz przycisk, tym większe obroty blendera ręcznego.
  • Technologia SplashControl - zapewnia czystość w kuchni, bowiem zapobiega rozchlapywaniu składników na boki.
  • System EasyClick Plus - oznacza prostszą i szybszą wymianę nasadek.
  • Blokada bezpieczeństwa - przeważnie znajduje się na górze uchwytu.
  • PowerBell Plus - nie uznaje martwej strefy blendowania. Dokładnie zblenduje całe kawałki produktów z każdego miejsca.
  • Zabezpieczenie przed przegrzaniem - ważna ochrona, która zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.
  • Bezprzewodowa praca - na rynku nie spotkasz wielu bezprzewodowych blenderów ręcznych, bo chociaż oferują one wygodę, tak trzeba mieć na względzie opcję przerwania pracy i konieczność ładowania, jak również wyższą cenę.

Zobacz również:Co można zrobić blenderem?

zakładanie końcówki w blenderze ręcznym

Jak wybrać blender ręczny - Podsumowanie

Powyższy poradnik zakupowy przedstawił wszystkie cechy, które sprawią, że blender ręczny bez problemu poradzi sobie z miksowaniem, ubijaniem piany, rozdrabnianiem (na przykład cebuli czy orzechów), jak również kruszeniem lodu. Z pewnością przyda się do przyrządzenia zupy krem, majonezu, masła orzechowego, sosu lub pasty.

Dobry blender ręczny musi być poręczny, precyzyjny, bezpieczny, praktyczny i łatwy w czyszczeniu. Manewrowanie nie powinno sprawiać dyskomfortu.

Jeżeli chcesz porównać go ze stojącym, samodzielnym urządzeniem, to przejrzyj klasyfikację blenderów kielichowych.

blog comments powered by Disqus
Jaki blender ręczny wybrać?