PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 3 Najtańszych polecanych pralko-suszarek

Jaki Blender Kupić – Radzimy w Najlepszym Wyborze!

Jaki Blender Kupić – Radzimy w Najlepszym Wyborze!

Nasze kuchnie są przepełnione, a półki uginają się od mniej, lub bardziej przydatnych urządzeń. Blender należy jednak do tych bardziej przydatnych. Jest niewielki, poręczny, wygodny, a dzięki niemu w prosty sposób przygotujemy mnóstwo smacznych potrwa, deserów i dodatków. Jeśli chcesz mieć naprawdę wytrzymały i mocny blender, lepiej nie wybierać zbyt pochopnie. Zakup dobrego urządzenia wcale nie naruszy domowego budżetu, a na ułatwi życie. Na co należy zwracać uwagę przed zakupem?

Moc

To najważniejszy parametr, który powinniśmy wziąć pod uwagę. Warto posłużyć się zasadą, im wyższa moc, tym lepiej dla nas i dla samego urządzenia. Nowoczesne blendery mają moc silnika na poziomie 600-700 watów (W). Nie powinniśmy natomiast kupować urządzenia o mocy niższej niż 500 W. Taka moc pozwala już na miksowanie warzyw, kruszenie lodu oraz bezproblemowe siekanie twardszych produktów. Z powodzeniem będziemy mogli nawet wymieszać ciasto.

blender bosch

Obroty

Obroty informują nas o prędkość wirowania noży na minutę. O ile nie powinno kupować się blendera o mocy niższej niż 500 W, tak zakup blendera z ilością obrotów poniżej 20.000 na minutę mija się z celem. Tutaj musimy być czujni, często producenci na ulotkach umieszczają informację o poziomach prędkości zamiast realnej liczby obrotów na sekundę.

Z pojęciem obrotów wiąże się również ich regulacja. Większość urządzeń kuchennych tego typu posiada kilka stopni, które możemy zwiększać lub zmniejszać. Jest to bardzo przydatne, ponieważ sami możemy dostosować szybkość pracy noża do naszych potrzeb i miksowanych produktów. Warto zainwestować w urządzenie, które posiada płynną regulację.

Coraz częściej w blenderach jesteśmy kuszeni magiczną funkcją Turbo. Czym ona właściwie jest? Jednym przyciskiem możemy spowodować nagły skok obrotów. Jest to szczególnie przydatne kiedy chcemy rozdrobnić twardsze, lub nawet zamrożone produkty.

jaki blender kupic

Przewody i ich brak

Większość blenderów jest zasilona sieciowo za pomocą kabla, który po prostu wpinamy do kontaktu. Kilku wiodących producentów ma jednak w swojej ofercie blendery bezprzewodowe, które mają wbudowany akumulator. Nie trzeba długo tłumaczyć, że takie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze. Blender staje się wtedy jeszcze bardziej poręczny i jeszcze bardziej mobilny, a komfort pracy drastycznie wzrasta. Wrasta też cena.

Bosch MSM67170 - klasa sama w sobie!

Niestety, jest wyraźny minus tego rozwiązania. Bezprzewodowe modele oferują najczęściej mniejszą moc (zazwyczaj do ok. 200 W) oraz liczbę obrotów. Nie są to więc sprzęty do zadań specjalnych. Ogranicza to funkcjonalność urządzenia i skraca jego żywotność, przez klasyfikuje to te modele jako kuchenne ozdoby, a nie pełnoprawne i pomocne narzędzia.

Materiały

Metal i plastik to dwa materiały, z których najczęściej wykonuje się blendery. Najczęściej można spotkać urządzenia, które uchwyt mają wykonany z plastiku, a nasadki z aluminium. Jest to chyba najlepsze rozwiązanie. Plastikowa rączka, często wzbogacona elementami z gumy pewniej leży w dłoni. Blender jest też wtedy znacznie wygodniejszy.

blender

Dolny element urządzenia z zamocowanymi ostrzami powinien być jednak wykonany ze stali nierdzewnej. Jest wtedy bardziej odporny na uszkodzenie przez twardy element siekanego produktu. Są też inne plusy. Stal łatwiej utrzymać w czystości, a wykonane w ten sposób nasadki można nawet myć w zmywarce, bez obaw, że się odkształcą czy połamią. Oczywiście urządzenia z metalowymi nasadkami są droższe. Warto jednak ponieść taki koszt, z uwagi na to, że blender jest po prostu bardziej funkcjonalny i posłuży nam znacznie dłużej.

Rankingi najlepszych blenderów >>>

Konserwacja i czyszczenie

Raczej mało kto myśli przed zakupem o tym, czy urządzenie będzie łatwe w czyszczeniu. Jest to jednak ważna kwestia. Przecież blender należy myć po każdym użyciu. Warto więc sprawdzić, czy elementy urządzenia są łatwe w demontażu i pozwalają na bezproblemowe mycie w zmywarkach. W tym celu wystarczy dokładnie przeczytać instrukcję obsługi. Oczywiście dotyczy to głównie noży i nasadek. Większość dodatkowych akcesoriów można w prosty sposób umyć pod bieżącą wodą.

Funkcjonalne akcesoria

Blender posiada nasadkę miksującą, to jego główny element. Są jednak modele, które oferują znacznie więcej. Do zestawów producenci coraz częściej dołączają wiele dodatkowych akcesoriów zwiększających funkcjonalność blendera. Niektóre są mniej przydatne, inne bardziej, a najbogatsze zestawy niewiele ustępują pod tym względem wieloczynnościowym robotom kuchennym. Oczywiście wraz z liczbą dołączonych akcesoriów, wzrasta też cena zestawu. Aby upewnić się co znajdziemy w środku, warto spojrzeć na tył opakowania. Sprawdźmy zatem na jakie akcesoria możemy liczyć:

  • pojemnik do miksowania – to najczęściej dodawane akcesoria. Można natomiast dyskutować nad ich przydatnością. Nawet w średnio wyposażonej kuchni znajdzie się co najmniej kilkanaście podobnych pojemników.
  • końcówka do ubijania – dzięki temu dodatkowi będziemy mogli z łatwością zrobić ciasto. Przyrząd ułatwia ubijanie piany z białek, lub zrobienie bitej śmietany.  Na pewno pójdzie nam szybciej niż przy pomocy ręcznej trzepaczki.
  • końcówka do spieniania mleka – to dodatek specjalnie dla wielbicieli kawy lub gorącej czekolady. Można bez niego prawidłowo funkcjonować.
  • osłona na ostrza – noże końcówek blendujących są bardzo ostre i bywają niebezpieczne. Osłona zapobiega przed zniszczeniem urządzenia i chroni nasze palce.

blender zestaw

Nie wszystkie z tych elementów przydadzą się każdemu. Warto więc pamiętać o tym, że do wielu modeli można dokupić akcesoria dodatkowo. Będą nico droższe niż w zestawie, ale przynajmniej będziemy mogli skompletować go tak jak chcemy.

Podsumowanie

Blender to niepozorne urządzenie. Jest małe, ale najlepsze modele z powodzeniem mogą zastąpić duży i nieporęczny w użyciu robot, który zajmuje sporo miejsca w szafkach kuchennych.

blog comments powered by Disqus
Jaki Blender Kupić – Radzimy w Najlepszym Wyborze!