PODPOWIEDZI:

Urządzenia Jabra do zdalnego nauczania - Twoja uczelnia na pewno tego potrzebuje!

Urządzenia Jabra do zdalnego nauczania - Twoja uczelnia na pewno tego potrzebuje!

System edukacji około rok temu przeszedł ekspresową modernizację. Mimo że zajęcia online nie są niczym nowym, mało która uczelnia oferuje wysokiej jakości nauczanie zdalne. Urządzenia firmy Jabra skutecznie rozwiązują ten problem.

Lepsza jakość obrazu z Jabra Panacast 50 i Panacast

Sprawdź cenę Jabra PanaCast 50:

Jabra PanaCast 50 oferta w sklepie

Miałem okazję studiować w tym niezwykłym czasie i z doświadczenia wiem, że jakość obrazu na zajęciach zdalnych nie jest idealna. Jabra PanaCast 50 to nowy model zaawansowanej kamery.

Za rejestrowany obraz odpowiadają trzy obiektywy, zapewniające 180 stopni widoczności. Przy odpowiednim ustawieniu sprzęt ten jest w stanie nagrać całe pomieszczenie, bez względu czy jest to mała czy duża sala.

Jakość obrazu jest na wysokim poziomie, a algorytmy zmieniają kadr w zależności od tego, co dzieje się na lekcji. Świetnym przykładem działania kamery jest funkcja Virtual Director. Jeśli lekcję prowadzi dwóch wykładowców, PanaCast odpowiednio rozszerzy kadr, aby wszyscy byli widoczni.Kamera Jabra PanaCast 50

Przydatną funkcją jest też Whiteboard, która po wcześniejszym ustawieniu jednym kliknięciem przybliża zdefiniowany widok. Nauczyciele często są przyzwyczajeni do fizycznych tablic. Whiteboard umożliwia skuteczniejsze tłumaczenie zagadnień, przenosząc tradycyjne metody do wirtualnej klasy.

PanaCast 50 to kompleksowe i uniwersalne urządzenie, bo poza rejestracją obrazuoferuje mikrofony i głośniki.8 Mikrofonów wspartych technologią skutecznie wykrywają głos, a zaawansowane algorytmy dbają o eliminację szumów. Urządzenie umożliwia prowadzenie płynnej i naturalnej rozmowy ze studentami. Za to, poza mikrofonami, odpowiadają 4 wysokiej jakości głośniki, które poza komunikacją równie dobrze sprawdzą się przy odtwarzaniu multimediów.

Zaletą tego urządzenia jest gotowość do pracy od razu po podłączeniu do komputera. Plug-and-play przy tak dużej ilość funkcji robi wrażenie. Imponująco wypada także wygląd i jakość wykonania. PanaCasta 50 można postawić przy użyciu metalowej stopy lub zamocować na ścianie, korzystając z dołączonego uchwytu.

Jabra PanaCast - kompaktowa alternatywa zaawansowanej kamery

Sprawdź cenę Jabra PanaCast:

Jabra PanaCast oferta w sklepie

Jabra PanaCast funkcjonalnie oferuje podobne możliwości co większy model. Konstrukcja również została wyposażona w 3 obiektywy, które są w stanie nagrać 180 stopni i oferują funkcję podążania za nauczycielem.

Funkcja Inteligent zoom odpowiada za przybliżenie obrazu, kiedy wykładowca jest oddalony od urządzenia. Umożliwia to prowadzenie zajęć w bardziej angażujący sposób. Nauczyciel nie musi martwić się o jasne źródła światła w kadrze. HDR dba, aby nagrywany obraz nie był prześwietlony.Kamera Jabra PanaCast

Kamera posiada wbudowany mikrofon. PanaCast może więc rejestrować też dźwięk. Ogromną zaletą tej wersji kamery jest jej mobilność. PanaCast zmieści się nawet w kieszeni, co ułatwia przenoszenie urządzenia. Funkcja plug-and-play powoduje, że kamera cały czas jest w gotowości do pracy.

Urządzenie nie posiada wbudowanego głośnika, jednak obecnie, decydując się na Jabra PanaCasta, można otrzymać głośnik Speak 710 gratis.

Jabra Speak 750 i evolve2 40 - Kiedy audio jest priorytetem

Sprawdź cenę Jabra Speak 750:

Jabra Speak 750 oferta w sklepie

Speak 750 jest modelem, który idealnie sprawdzi się w połączeniu z PanaCastem. Głośnik oferuje czysty, bogaty w detale dźwięk i mikrofon 360 stopni. Speak 750 wychwytuje dźwięki dookoła głośnika i umożliwia płynną rozmowę. Jedna strona nie musi czekać, aż druga skończy wypowiedź. Niezależnie od warunków sprzęt umożliwia skuteczną komunikację ze studentami w czasie rzeczywistym.

Design głośnika Jabra Speak 750Przydatna funkcją jest możliwość sparowania dwóch głośników. Takie rozwiązanie sprawdzi się w większych klasach czy salach wykładowych. Speak 750 umożliwia przewodową, ale też bezprzewodową pracę. Akumulator zapewnia do 11 godzin działania. Kiedy prądu zacznie brakować, w prosty i szybki sposób sprzęt można podłączyć za pomocą wbudowanego przewodu.

Sprzęt współpracuje z licznymi platformami do komunikacji zdalnej. Użytkownicy programu Microsoft Teams będą szczególnie zadowoleni, bo głośnik oferuje przycisk dedykowany tej usłudze.

Design jest nie tylko estetyczny, ale też przemyślany. Wskaźnik naładowania jest efektowny i czytelny, a w tylnej części urządzenia znaleźć można wbudowaną nóżkę i adapter USB. Speak 750 jest na tyle mały, że bez problemu można go przemieścić w torbie czy plecaku, co umożliwi nauczanie z domu.

Evolve2 40 - słuchawki stworzone do komunikacji

Sprawdź cenę Jabra Evolve2 40:

Jabra Evolve2 40 oferta w sklepie

Jabra Evolve2 40 to przewodowe słuchawki nauszne. Urządzenie wyróżnia się 3 mikrofonami. Ich zadaniem jest wycinanie szumu otoczenia - nauczyciel nie musi się martwić o jakość rejestrowanego dźwięku. Wyłączanie nagrywania dźwięku jest niezwykle łatwe, wystarczy unieść mikrofon do góry.

O użytkownika dba pasywna redukcja, która za sprawą miękkich padów skutecznie odcina od hałasów otoczenia. Przy nauczaniu z domu szczególnie przydatną funkcją będzie dioda zajętości. Za pomocą czerwonego światła informuje o trwającym połączeniu.Słuchawki Jabra Evolve2 40

Słuchawki cechują się kompatybilnością z platformami komunikacji zdalnej. W konstrukcji znalazły się liczne miękkie elementy, które w połączeniu z niską wagą i możliwościami regulacji powinny zapewnić komfort nawet przy długotrwałym użyciu. Evolve2 40 charakteryzują się ciepłym brzmieniem. Po skończonej nauce, słuchawek można użyć do relaksu przy ulubionej muzyce.

urządzenia jabra - technologia prosta w obsłudze

Urządzenia JabraPod względem funkcji wymieniane sprzęty prezentują się imponująco. Ważne jest, że mimo zastosowanych technologii są one niezwykle łatwe w obsłudze.

  • Funkcja plug-and-play przekłada się na gotowość działania w ciągu kilku sekund od podłączenia urządzenia. Wymienione urządzenia pokażą pełnię możliwości każdemu, nawet osobom mającym problem z technologią.
  • Kompatybilność z czołowymi platformami komunikacji zdalnej - kamery, głośnik i słuchawki Jabra skutecznie działają z popularnymi aplikacjami do zdalnego nauczania. Speak 750 i Evolve2 40 wyróżniają się przyciskiem dedykowanym oprogramowaniu Microsoft Teams.
blog comments powered by Disqus
Urządzenia Jabra do zdalnego nauczania - Twoja uczelnia na pewno tego potrzebuje!