Jak Wymienić Procesor? Krótki Poradnik dla Początkujących!

Jak Wymienić Procesor? Krótki Poradnik dla Początkujących!

Składanie komputerów to nie lada wyczyn. Dla niektórych z Was taka czynność jak wymiana procesora to istny banał i potrafilibyście zrobić coś takiego z zamkniętymi oczami, jednak są tutaj też takie osoby, które z tym nigdy nie miały do czynienia a poszukują jakiegoś poradnika. W dzisiejszym artykule pokażę Wam skrócony poradnik jak wymienić procesor a gdyby coś nie było jasne to zapraszam do filmu, gdzie wszystko dokładnie pokazuję.

Całość zaczynamy od znalezienia miejsca, gdzie nasz procesor się podziewa. Najczęściej jest to górna część komputera, tudzież płyty głównej. Jeśli znajdziemy na górze naszego komputera jakiś wiatraczek lub radiator to na 99% właśnie pod nim kryje się serce naszego komputera - procesor.

Sprawdź przy okazji aktualne ceny czołowych procesorów:

>>> Intel

>>> AMD

Jak Wymienić Procesor? Poradnik Videotesty

Musimy go odkręcić a kiedy to zrobimy znajdziemy pod nim procesor umieszczony w swoim specjalnym slocie.

Jak Wymienić Procesor? Poradnik Videotesty

Nasz procesor od boku ma “dźwignię”. Musimy ją wcisnąć w płytę główną a następnie “wyjąć” ją, czyli lekko przesunąć w prawą stronę. Wtedy nasz slot się otworzy i będziemy mogli wyjąć procesor. Oczywiście musimy pamiętać o jednej rzeczy - Jeśli mamy specjalny montaż na chłodzenie taki jak posiadam ja to obowiązkowo musimy go odkręcić, gdyż bez tego nie możemy otworzyć slotu.

Jak Wymienić Procesor? Poradnik Videotesty

Kiedy wszystko zrobimy znajdujemy się w środku. Możemy procesor wyjąć palcami. Nie ma co się bać. Legendy o tym, że sprzęt komputerowy niszczycie każdym dotknięciem wrzućcie gdzieś w kąt i poczujcie się pewni siebie. Jak sami widzicie na procesorze jest taka szara masa - Jest to pasta termoprzewodząca, którą musimy wyczyścić. Rozpuszczalnik, alkohol, albo nawilżane chusteczki - Każda z tych rzeczy zrobi to bardzo dobrze.

Jak Wymienić Procesor? Poradnik Videotesty

Bierzemy nowy procesor i montujemy go na miejsce starego. Jak sami widzicie procesor w dolnym lewym rogu posiada “strzałkę”. Jest to strzałka, która pokazuje, że ten róg ma być w dolnym lewym rogu naszego slotu. Wkładamy go i zatrzaskujemy - Wciskamy dźwignię w dół i wsuwamy pod blokadę.

Jak Wymienić Procesor? Poradnik Videotesty

Kiedy wszystko jest na miejscu musimy nałożyć pastę termoprzewodzącą - MUSIMY! Nie zapominajmy o niej. Powinniśmy ją dostać w zestawie z chłodzeniem a jeśli nie mamy to OBOWIĄZKOWO idziemy ją kupić. Na środek procesora nakładamy pastę w ilości ziarnka grochu i jedyne co robimy to montujemy nasze chłodzenie. Chłodzenie dociśnie pastę i równomiernie rozprowadzi je po naszym procesorze, dzięki czemu przepływ ciepła będzie optymalny.

Jak Wymienić Procesor? Poradnik Videotesty

Gotowe. Zakładamy wszystko tak jak było i cieszymy się nowym procesorem. Było trudno? Nie wydaje mi się, trudne rzeczy dopiero przyjdą ;)

Jakie procesory są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu procesorów z 8/2015.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Intel CORE i3-4170 Intel CORE i3-4170 Tu kupisz najtaniej!
2Intel Pentium G3250 Intel Pentium G3250 Tu kupisz najtaniej!
3Intel CORE i5-4590 Intel CORE i5-4590 Tu kupisz najtaniej!
4Intel CORE i3-4160 Intel CORE i3-4160 Tu kupisz najtaniej!
5AMD X6 FX-6350 AMD X6 FX-6350 Tu kupisz najtaniej!
6Intel i5-6600K Intel i5-6600K Tu kupisz najtaniej!
7Intel CORE i5-4460 Intel CORE i5-4460 Tu kupisz najtaniej!
8Intel CORE i7-4790K Intel CORE i7-4790K Tu kupisz najtaniej!
9Intel CORE i5-4690K Intel CORE i5-4690K Tu kupisz najtaniej!
10AMD APU A8 7650k FM2+ AMD APU A8 7650k FM2+ Tu kupisz najtaniej!

Zobacz więcej: TOP 10 Procesorów według Zadowolenie.pl - Zobacz Zanim Kupisz!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more