PODPOWIEDZI:

Najlepsze Premiery Gier Październik 2021 - Far Cry 6, Back 4 Blood

Najlepsze Premiery Gier Październik 2021 - Far Cry 6, Back 4 Blood

Kontynuujemy dobrą passę z poprzedniego miesiąca. Październik znowu zaskoczy graczy ogromem nowości i świetnych gier. Jesteś ciekawy, w co będzie można pograć? Zapraszam na najlepsze premiery gier października 2021!

1. Far Cry 6 – PC/PS4/PS5/XONE/XSX 7 październik

Po średnio udanej piątej części Ubisoft prezentuje kolejną odsłonę. W Far Cry 6 gracze trafią do tropikalnej Yary.

Nowa odsłona oznacza kolejnego charyzmatycznego dyktatora: Antona Castillo, z którym przyjdzie nam się zmierzyć. Nie zabraknie dużego otwartego świata, naszpikowanego olbrzymią ilością misji oraz aktywności dodatkowych. Do eliminacji wrogów posłuży bogaty wachlarz broni palnej oraz białej. Kampania fabularna skupiona jest głównie na rozgrywce dla pojedynczego gracza.

Far Cry 6 - Fikcyjne państwo wygląda dobrze

2. Back 4 Blood – PC/PS4/PS5/XONE/XSX 12 października

Developer Turtle Rock Studios wyspecjalizował się w kooperacyjnych strzelankach z perspektywy pierwszoosobowej. Ich najnowsza gra bardzo przypomina serię Left 4 Dead.

Poprzednie "dzieło" Evolve okazało się kompletną klapą. Nawet uwolnienie tytułu do F2P nie ożywiło go. Nie ma się co dziwić, że twórcy postanowili stworzyć bezpieczną nową grę. Back 4 Blood to sieciowa gra, która czerpie garściami z serii Left 4 Dead. Czwórka graczy musi połączyć siły i zmierzyć się z olbrzymią ilością zombie.

Back 4 Blood - Bezpieczna gra nawiązująca do Left 4 Dead

3. Disciples: Liberation – PC/PS4/PS5/XONE/XSX 21 października

To już czwarta część popularnej serii strategii turowej z elementami RPG. W Disciples: Liberation ponownie trafimy do Nevendaar.

Te mroczne dark fantasy znakomicie sprawdzało się jako konkurent Heroes 3. Seria Disciples charakteryzowała się mrocznym klimatem, wciągającą rozgrywką oraz świetną kampanią fabularną. Najnowsza odsłona będzie starać się dotrzymać kroku swoim poprzednim częściom. Jednostki po wygranych bitwach zdobywają doświadczenie, co pozwala wojakom osiągać kolejne stadia ulepszeń. Zdecydowanie warto sprawdzić serię, jeżeli jest ona dla Ciebie zupełnie obca.

Disciples: Liberation - Mroczna stylistyka robi robotę

4. Darkest Dungeon II – PC 26 października

Pierwsza część Darkest Dungeon była sporą niespodzianką. Gracze pokochali ten tytuł, a inni developerzy starali się stworzyć własne klony. Czy twórcom uda się stworzyć idealną kontynuację?

Darkest Dungeon II gracz pozyskuje towarzyszy, z którymi tworzyć będzie drużynę. Pojawia się tylko kilka problemów. Bohaterowie posiadają wiele statystyk, które w zależności od sytuacji sprawdzą się dobrze lub w ogóle.

Niezwykle często gracz balansuje na krawędzi, podejmując decyzje, wybierając między złem a mniejszym złem. Gra zadebiutuje w ramach wczesnego dostępu, na premierę przyjdzie graczom jeszcze sporo poczekać.

Darkest Dungeon II - Szykuje się powró do mrocznego lochu

5. Age of Empires IV – PC 28 października

Age of Empires IV to czwarta pełnoprawna odsłona gry strategicznej. Akcja gry toczy się w średniowieczu.

Każda z czterech kampanii prezentuje wydarzenia rozgrywające się na przestrzeni setek lat. Pomiędzy rozdziałami - w ramach przerwy - gracze mogą oglądać dokumenty, które wprowadzają do wydarzeń przedstawionych w kolejnej misji. W trybie multiplayer gracze powalczą między sobą na wielu mapach.

Age of Empires IV - Kolejny świetny RTS?

Najlepsze premiery gier wrzesień 2021 - podsumowanie

Październik będzie kontynuował tradycję z poprzedniego miesiąca. Wiele ciekawych gier do ogrania oraz mniejszych produkcji. Na pewno cieszy powrót starych serii oraz powstawanie kolejnych gier strategicznych. Według niektórych RTS-y to już martwy gatunek. Tym czasem premiera Age of Empires IV pokazuje, że nie jest jeszcze tak źle.

  • Far Cry 6 - kolejna odsłona z dobrze znanymi mechanikami. Gracze trafią do fikcyjnego państwa prowadzonego przez charyzmatycznego dyktatora.
  • Back 4 Blood - kooperacyjna sieciowa strzelanka. Zbierz drużynę oraz pokonaj masę zombie w wielu misjach z kampanii fabularnej.
  • Disciples: Liberation - świetne połączenie gry strategicznej oraz RPG. Te mroczne fantasy świetnie wypełnia niszę gier, które są nad wyrost kolorowe.
  • Darkest Dungeon II - czy to będzie dobra kontynuacja? Autorzy pierwszą częścią dość wysoko podnieśli poprzeczkę. Pozostaje mieć nadzieję, że zrobią jeszcze lepszą grę.
  • Age of Empires IV - nowa odsłona kultowej serii. Gracze trafią do średniowiecza i poprowadzą swoje wojska do zwycięstwa!

Zobacz video z Najnowszymi Grami

Zobacz też poprzednie premiery gier:

blog comments powered by Disqus
Najlepsze Premiery Gier Październik 2021 - Far Cry 6, Back 4 Blood