PODPOWIEDZI:

Odkurzacz pionowy przyszłością sprzątania?

Odkurzacz pionowy przyszłością sprzątania?

Nie wyobrażamy sobie już domu bez odkurzacza. Trzeba w końcu dbać o porządek, a ten nowoczesny zastępca miotły jest głównym ku temu narzędziem. Sęk w tym, że dotychczasowy design już się trochę przejadł. Duże, nieporęczne i przede wszystkim przewodowe odkurzacze nie licują z tym, jak wyobrażamy sobie nowoczesny dom. Jest jednak proste rozwiązanie.

Odkurzacze bezprzewodowe to wygoda, która na dodatek dościga, a nawet - nie bójmy się tego stwierdzić - prześciga tradycyjne modele. Nie tylko w kwestii braku kabla. W tym materiale poznasz propozycje marki Philips z różnych półek cenowych. Niektóre nie tylko odkurzają, ale i mopują! W dodatku - co potwierdzają nasze testy - to porządne odkurzacze od znaczącego gracza na tym rynku.

Philips zgłaszanie się do showroomu na pokaz odkurzaczy

Jeżeli zainteresuje cię któreś z prezentowanych urządzeń - umów się z doradcą Philipsa na wideorozmowę. Konsultant, przebywając w showroomie, pokaże ci wybrane przez ciebie urządzenia w praktyce i odpowie na wszystkie twoje pytania. Całe spotkanie będzie dla ciebie wygodne - o odpowiedniej porze i z zacisza własnego domu.

Odkurzaczami Philipsa wysprzątasz cały dom

Zacznę od odkurzaczy pionowych pracujących na sucho, zostawiając modele linii Aqua - czyli mopującej - na deser. W zasadzie i tak wiele technologii oraz rozwiązań przeplata się pomiędzy wszelkimi urządzeniami, o których mowa w tym materiale. W końcu również odkurzacz mopujący musi być w stanie jak najefektywniej pozbyć się suchego brudu. Wszystko bez uciążliwych kabli, które zawsze utrudniają sprzątanie, zawijając się wokół mebli i ścian.

Problem z kablem zawijającym się wokół mebli

Od razu muszę też dodać, że jeżeli jesteś zdania, iż odkurzacz bezprzewodowy nie poradzi sobie z twoim mieszkaniem lub domem, to najprawdopodobniej się mylisz. Najmocniejsza propozycja pośród prezentowanych modeli odkurzaczy pionowych Philipsa, czyli XC8049, może pracować nawet do 70 minut w trybie Eco na jednym naładowaniu! To około 125 metrów kwadratowych, czyli w sumie dwa spore mieszkania. Właściwie unikat na rynku, przy zachowanych małych rozmiarach.

Philips XC8049 w rękach użytkownika

Skoro już o rozmiarach mowa - główną zaletą odkurzacza pionowego jest to, że jest zwyczajnie mniejszy od klasycznych modeli. Taki Philips XC7043 waży zaledwie około 2,7 kilograma, chociaż nie traci na funkcjonalności względem tradycyjnych sprzętów. Pracuje nawet do 65 minut na jednym naładowaniu, zachowując w trakcie całej pracy przepływ powietrza na wysokim poziomie 1000 litrów na minutę!

Odkurzacz Philips XC7043

Wydajność współgra z nasadką zasysającą wszystkie zabrudzenia w 360 stopniach, czyli wokół siebie. Ma podświetlenie LED - więc pomoże ci lepiej dostrzec kurz i wyczyścić podłogę nawet pod meblami. W każdej chwili można ją zdjąć - na przykład razem z rurą - i zmienić odkurzacz pionowy w ręczny. Philips XC7043 to model ze średniowyższej półki, który spełni nawet większe wymagania poniżej 2000 złotych. 

Podświetlenie elektroszczotki w odkurzaczu Philips XC7043

Na dodatek designerski, bo występujący w nietypowych kolorach, czyli rose gold i czerwonym, a także funkcjonalny, bo wyposażony w mini turboszczotkę do sierści oraz, obecne w większości odkurzaczy pionowych Philipsa i zintegrowane z rurą, miękką szczotkę - służącą na przykład do firan - i szczelinówkę do sięgania w bardziej problematyczne miejsca.

Czyszczenie firan zintegrowaną szczotką 2w1

Jeżeli szukasz czegoś jeszcze wydajniejszego, seria 8000 będzie w sam raz dla ciebie. Wspomniany Philips XC8049 to prawdziwy model premium, który nie bierze jeńców. Pracuje bardzo długo na jednym naładowaniu - do 28 minut w trybie turbo - co w zasadzie deklasuje większość konkurencji z tej półki cenowej - oraz ma bardzo wysoką wydajność.

Philips XC8049 na tle regału

W zestawie z tym odkurzaczem otrzymasz również wspomnianą mini turboszczotkę i nasadkę główną 360 stopni z podświetleniem LED. Co ciekawe, producent dodaje do tego modelu zestaw samochodowy, składający się z długiej szczelinówki, miękkiej szczotki 2 w 1 i elastycznego węża, który pozwoli ci sięgnąć nawet w trudniej dostępne miejsca. 

Zestaw samochodowy Philips XC8049

To model dla wymagających - najsprawniej poradzi sobie z sierścią zwierzaków i zapewni całej twojej rodzinie bezpieczną oraz higieniczną przestrzeń. Mnogość dodatków oraz wykorzystana technologia PowerCyclone 10 ułatwią ci codzienne sprzątanie domu oraz mniej oczywistych miejsc. Na przykład foteli lub tapicerki w samochodzie.

Używanie zestawu samochodowego z Philips XC8049

Wcale nie musisz oczyszczać portfela do cna, aby sobie pozwolić na porządnie wykonany odkurzacz bezprzewodowy. Pośród modeli Philipsa znajdziemy także serię 5000. Ta jest w miarę budżetowa, zachowując wiele rozwiązań charakterystycznych dla droższych opcji. 

Zbliżenie na Philips FC6726

Dla przykładu Philips FC6726 ma wydajny silnik PowerBlade wykorzystujący technologię PowerCyclone 7 oddzielającą brudy od powietrza, aby utrzymać wysoką siłę ssania, i nasadkę z podświetleniem LED zasysającą kurze w zakresie 180 stopni. Da radę twoim parkietom i dywanowi. Jest tu też miniturboszczotka, czyniąca sprzęt idealną i mniej drogą opcją, dla osób mieszkających z sierściuchami.

Turboszczotka Philips FC6726

Seria 5000

Seria 7000

Seria 8000

Czas pracy

do 40 minut Eco

do 20 minut Turbo

do 65 minut Eco

do 21 minut Turbo

do 70 minut Eco

do 28 minut Turbo

Technologia PowerCyclone

PowerCyclone 7

PowerCyclone 8

PowerCyclone 10

Główna nasadka

180° z podświetleniem LED

360° z podświetleniem LED

360° z podświetleniem LED

Dodatki

Mini turboszczotka

Mini turboszczotka

Mini turboszczotka, zestaw samochodowy, dodatkowy filtr.

Podsumowując - pośród modeli wyłącznie odkurzających wybór jest całkiem spory. Możesz postawić na rozwiązanie budżetowe dla singla, wydajniejsze z serii 7000, które pracuje już całkiem długo, a w dodatku ma lepszą nasadkę główną i opcję premium - prawdziwie rodzinną - w serii 8000. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Można też na mokro! Odkurzacze pionowe Philipsa z serii Aqua

Odkurzacz bezprzewodowy nie musi tylko zastępować miotły i szufelki. Może też być alternatywą dla mopa, radząc sobie również z typowymi zabrudzeniami w twoim domu. Philips szczyci się swoją linią produktów Aqua, która łączy to, co najlepsze w bardziej klasycznych odkurzaczach, z wygodną nasadką mopującą.

Nasadki Philips Aqua i Aqua Plus

Na początek model będący przedstawicielem mniej drogiej serii, Aqua 5000. Philips FC6729 to w zasadzie w dużej mierze produkt bliźniaczy do wyżej omawianego FC6726. Ma nasadkę główną z podświetleniem LED, mini turboszczotkę i taką samą wydajność odkurzania. Trzeba jednak przyznać, że pracuje dłużej na jednym naładowaniu.

Mycie plam po soku Philips FC6729

Najważniejszą różnicą jest oczywiście nasadka Aqua, dostarczana w zestawie z odkurzaczem. Napełnia się ją całkiem prosto - wodą lub mieszanką z odpowiednim detergentem - i wymienia w kilka sekund. Właściwie przypomina działaniem bardziej zaawansowanego mopa - automatycznie nawilża wkładkę z mikrofibry, którą po sprzątaniu można wyprać w pralce. W każdej chwili możesz też wypiąć zbiornik z wodą, na przykład po to, aby odkurzyć dywan.

Philips Aqua Boost w praktyce

Warto też wspomnieć o systemie AquaBoost. Chociaż nasadka mopująca sama dozuje odpowiednio wodę, możesz zwiększyć manualnie jej przepływ, naciskając stopą na pedał. Po co? Po to, aby łatwiej pozbyć się trudniejszych - na przykład mocno zaschniętych - plam. Łatwiej to zrobisz z bardziej nawilżonym mopem.

Philips Aqua od góry

To model dla ciebie, jeżeli jeszcze nie chcesz wydawać sporych pieniędzy na odkurzacz pionowy z funkcją mopującą lub mieszkasz w mniejszym mieszkaniu. Pomoże ci nie tylko na co dzień czyścić podłogi i dywany, ale również pozbywać się plam z podłogi, pozostawionych przez twoje dzieci lub zwierzaki. Na przykład te z soku pomarańczowego, które wyglądają wyjątkowo nieestetycznie i sprawiają, że parkiet się lepi!

Philips FC6729 odkurzający dywan nasadką Aqua

Odkurzacze pionowe z serii Aqua 8000 to modele z wyższej półki. Philips XC8349 przede wszystkim jest bardzo wydajny. Dzięki technologii PowerCyclone 10 zassie z wysoką mocą wszystkie zabrudzenia, czy to na parkiecie, czy na dywanie. W dodatku pracuje najdłużej z dotychczas prezentowanych sprzętów. Nawet do 80 minut w trybie Eco lub 28 minut w Turbo. Wysprzątasz nim całe swoje mieszkanie - prawdopodobnie dwukrotnie.

Philips XC8349 przy sofie

Jeżeli o akcesoria chodzi, to oczywiście jest bogato. Główna nasadka to model 360 stopni z podświetleniem LED pozwalającym lepiej dostrzec kurz. Do tego jest też mini turboszczotka ułatwiająca pozbywanie się sierści z tkanin i zestaw samochodowy. Producent dorzuca również dodatkowy filtr.

Dodatki do Philips XC8349

Najważniejsza jest jednak nasadka mopująca. Ta jest jeszcze bardziej zaawansowana w stosunku do poprzedniego modelu, a równie łatwa w użyciu. Aqua Plus pozwoli ci nie tylko odkurzać oraz mopować do przodu, ale też do tyłu. Zawsze najpierw wyczyścisz na sucho, a dopiero potem umyjesz podłogę.

Nasadka Philips Aqua Plus z boku

To zminimalizuje kurz osiadający na wkładce z mikrofibry i poprawi czystość paneli lub kafelków. Aqua Plus automatycznie dostosowuje siłę ssania, przekierowując ją na przód lub tył. Możesz także dodać odpowiedni detergent, aby pozbyć się nawet do 99% bakterii z twoich podłóg.

Philips Aqua Plus od góry

Seria Aqua 5000

Seria Aqua 8000

Czas pracy

do 50 minut Eco

do 22 minut Turbo

do 80 minut Eco

do 28 minut Turbo

Technologia PowerCyclone

PowerCyclone 7

PowerCyclone 10

Główna nasadka

180° z podświetleniem LED

360° z podświetleniem LED

Dodatki

Mini turboszczotka, nasadka Aqua, wkładki z mikrofibry.

Mini turboszczotka, nasadka Aqua plus, wkładki z mikrofibry, zestaw samochodowy, dodatkowy filtr.

Dwa modele z dwóch półek cenowych. Niezależnie od tego, który wybierzesz, nabędziesz odkurzacz pionowy, który najpewniej potrafi więcej niż twój tradycyjny model, a w dodatku jest mniejszy i wygodniejszy w używaniu. Co ważne, Philipsa z serii Aqua 8000 kiedyś redakcyjnie już testowaliśmy. Miał inną nasadkę niż omawiany (nie Aqua Plus), ale wypadł świetnie w starciu z konkurencyjnymi urządzeniami ze swojej kategorii kwotowej.

Co jeszcze warto wiedzieć o odkurzaczach Philipsa?

Kilka z prezentowanych modeli wyposażono w system filtrów antyalergicznych - oprócz serii 5000 wyposażonej tylko w filtr zmywalny. Wspomniany system jest w stanie wyłapać nawet do 99% pyłków i zarodników pleśni. To higieniczny wymóg, zwłaszcza dla alergików, który sprawi, że sprzątając dom, nie przywrócisz do cyrkulacji powietrza zanieczyszczeń z podłogi. Ważne jest też to, że kupując jeden z wybranych modeli odkurzaczy pionowych Philipsa, możesz otrzymać filtr wymienny za złotówkę.

Filtr wymienny za złotówkę Philipsa

To wymaga zarejestrowania kupionego sprzętu na odpowiedniej stronie. Otrzymasz voucher, ważny przez 30 dni, pozwalający na zakup nowego filtra w oficjalnym sklepie Philipsa. Nie musisz się szczególnie spieszyć, choć warto, bo akcja promocyjna trwa wyłącznie do 31 stycznia 2022 roku.

Odkurzacze Speed - typu suchego - od Philipsa

Rejestrując nowy odkurzacz na tej samej stronie - do której znajdziesz link w opisie - możesz również skorzystać z darmowego rozszerzenia gwarancji. To ważne, bo nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Problemy się zdarzają i dobrze wtedy móc polegać na producencie. W tym przypadku mowa, po rozszerzeniu, o nawet 5 latach gwarancji na silnik w wybranych modelach odkurzaczy pionowych Philipsa. Warto skorzystać.

Odkurzacze pionowe to przyszłość?

Odkurzacze pionowe z czasem nieuchronnie zastąpią modele tradycyjne. Właśnie dlatego testujemy ten rodzaj urządzeń do sprzątania, a nie "większych" i starszych braci modeli bezprzewodowych. Rozważasz wymianę starego sprzętu? Daj znać poniżej, w komentarzu. Warto również pamiętać, że jeżeli spodobały ci się prezentowane modele, możesz skontaktować się z wirtualnym doradcą Philipsa. W odpowiednim dla ciebie terminie i przez Internet!

Materiał powstał we współpracy z Philipsem.

blog comments powered by Disqus
Odkurzacz pionowy przyszłością sprzątania?