PODPOWIEDZI:

5 komputerowych prezentów, które poprawią produktywność!

5 komputerowych prezentów, które poprawią produktywność!

Szukasz prezentu, ale nie masz żadnego pomysłu? Jeśli osoba, którą chcesz obdarować, narzeka na ciągły brak pamięci w komputerze lub potrzebuje kompaktowej myszki, to jesteś w odpowiednim miejscu!

Osobiście często zmagam się z niedoborem wolnych gigabajtów w komputerze, ale też na urządzeniach mobilnych. Często zmniejsza to wydajność mojej pracy i utrudnia rozrywkę. Polecane niżej sprzęty pozytywnie wpływają na produktywność przez rozszerzenie pamięci na dane, ale nie tylko!

ProduktNazwaLink do zakupu
Dysk przenośny SSDKingston SXS2000 500GBKingston XS2000 500GB oferta w sklepie
PendriveKingston DataTraveler MAX 256GBKingston DataTraveler MAX 256GB oferta w sklepie
MyszkaLogitech MX Anywhere 3Logitech MX Anywhere 3 oferta w sklepie
Karta microSDKingston Canvas Go! PlusKingston Canvas Go! Plus oferta w sklepie
Słuchawki bezprzewodoweJabra Elite 7 ProJabra Elite 7 Pro oferta w sklepie

imponująca szybkość w kieszonkowej formie

Szukając najwyższych prędkości przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów, najlepszym wyjściem jest przenośny dysk SSD. Kingston XS2000, jak sugeruje nazwa, oferuje prędkość przesyłania na poziomie do 2000 MB/s. Pozwala to na pracę od razu po podłączeniu SSD do komputera. Tak duże wartości wynikają m.in. z wykorzystania USB 3.2 generacji 2x2. Dysk podłączyć można za pomocą przewodu USB typu C, co czyni go kompatybilnym z niemal każdym stosunkowo świeżym komputerem i smartfonem na Androidzie.

Dysk przenośny SSD Kingston SX2000Do wyboru są 3 wersje pamięciowe: 500 GB, 1000 GB i 2000 GB. Decydując się na dysk, o przestrzeń na pliki nie należy się martwić. W konstrukcji SX2000 wykorzystano metal, który skutecznie rozprasza ciepło pracującego urządzenia.

Nad dyskami twardymi dyski półprzewodnikowe poza prędkością mają jeszcze jedną ogromną zaletę, jaką jest wytrzymałość. Kingston SX2000 może poszczycić się wodoszczelnością na poziomie IP55. W zestawie poza dyskiem i przewodem znajduje się gumowa nakładka, która dodatkowo chroni sprzęt przed upadkami.

Lekki pendrive na USB typu c

W sytuacji, kiedy zewnętrzny przewód lub cena dysku SSD są przeszkodą, świetną alternatywą może okazać się pendrive Kingston DataTraveler MAX. Urządzenie wyróżnia się łatwością i szybkością podłączenia. Wbudowane złącze USB typu C umożliwia podłączenie pamięci do komputera czy urządzenia mobilnego.

Pendrive Kingston DataTraveler MAXUSB 3.2 generacji drugiej zapewnia świetne parametry przesyłania - do 1000 MB/s odczytu i 900 MB/s zapisu. W zależności od wybranej wersji DataTraveler MAX oferuje od 256 GB do 1 TB, co w 12 gramowym urządzeniu robi wrażenie.

O bezpieczeństwo danych nie należy się martwić. Wystające złącze USB C można schować, a prążkowana obudowa i zaczep na kółko od kluczy przeciwdziała zgubieniu urządzenia.

Kompaktowa mysz do zadań specjalnych

Praca przy kilku stanowiskach komputerowych bywa problematyczna. Podobnie jak podróżowanie z laptopem. Mysz Logitech MX Anywhere 3stworzono do takich scenariuszy. Gryzoń jest mały i świetnie wykonany, co ułatwia jego przenoszenie. Wbudowany sensor jest czuły i umożliwia pracę nawet na szkle. Myszka zadziała więc w domu, biurze czy nawet na szklanych stołach w ulubionej kawiarni.

Mysz bezprzewodowa Logitech MX Anywhere 3Pracę przy kilku komputerach ułatwia funkcja Logitech Flow. Myszka może połączyć się z trzema urządzeniami na raz i pozawala na przełączanie się między nimi jednym naciśnięciem przycisku. Nie musisz zastanawiać się, jakiego systemu używa osoba, którą chcesz obdarować, bo funkcja Flow jest zgodna z większością systemów operacyjnych.

Wbudowany akumulator jest atutem MX Anywhere. Myszka na jednym ładowaniu jest w stanie działać nawet 70 dni, a minuta szybkiego ładowania przez złącze USB typu C pozwoli na 3 godziny pracy.

Bezkompromisowa karta pamięci

Jeśli rozmyślasz nad prezentem dla posiadacza drona lub kamerki sportowej, karta Micro SD jest bezpiecznym wyborem. Kingston Canvas Go! Plus to karta o imponujących parametrach. Za sprawną pracę odpowiada transfer wynoszący nawet 170 MB/s, a prędkości U3 i V30 pozwalają nagrywać filmy w rozdzielczości 4K UHD.

Karta Micro SD Kingston Canvas Go! PlusPamięci wystarczy na rejestrację wielu minut, a nawet godzin nagrań. Pojemność karty w zależności od wersji wynosi od 64 GB do nawet 512 GB. Klasa wydajności A2 Application performance class przyspieszy działanie aplikacji na kompatybilnych urządzeniach, działających na systemie Android.

Korzystając z adaptera na SD, karty z powodzeniem można używać w aparacie. Wrażenie robi wieczysta gwarancja producenta i duża trwałość karty.

Słuchawki z fantastycznym mikrofonem

Po trzech tygodniach testów słuchawek Jabra Elite 7 Pro doszedłem do wniosku, że są to moje ulubione TWS-y. Producent deklaruje, że styczniowa aktualizacja wprowadzi funkcję sparowania z dwoma urządzeniami jednocześnie. Poza tym że są to bezkompromisowe słuchawki, wprowadzana funkcja perfekcyjnie pasuje do tematu poprawy produktywności.

Słuchawki bezprzewodowe Jabra Elite 7 ProJabra Elite 7 Pro grają dobrze, z zauważalnie basowym zabarwieniem. Charakterystykę i wiele więcej zmienić można w dopracowanej aplikacji Jabra Sound+. Słuchawki oferują aktywną redukcję szumów i wygodne sterowanie.

Największe wrażenie na mnie zrobiły rewelacyjne mikrofony. Elite 7 Pro to słuchawki, przez które rozmawiało mi się zdecydowanie najlepiej. Tak jak większość urządzeń wyżej, 7 Pro wyposażono w wejście USB C. Do ładowania wykorzystać można także technologię bezprzewodową Qi. Czas pracy imponuje, bo wynosi nawet 8 godzin, a 5 minut ładowania pozwala korzystać za słuchawek przez godzinę.

blog comments powered by Disqus
5 komputerowych prezentów, które poprawią produktywność!