PODPOWIEDZI:

Prezent pod choinkę do 500 złotych - Może być praktyczny!

Prezent pod choinkę do 500 złotych - Może być praktyczny!

Planujesz już prezent na święta do 500 złotych? To dobra kwota, w której faktycznie można znaleźć naprawdę dużo różnych propozycji. Co jednak wybrać pośród tak szerokiego wachlarza gadżetów elektronicznych? Doradzę ci, jak najlepiej się da. Wybrałem pięć praktycznych urządzeń z różnych półek cenowych, które spodobają się każdemu!

Wśród prezentów do 500 złotych są sprzęty zarówno dla osób młodych, jak i starszych. Znajdziesz tu też upominki dla graczy, sportowców i czytelników. Warto oczywiście wybrać prezent w pełni spersonalizowany, ale nie zawsze się da. Zwłaszcza wtedy gdy nie jesteśmy ekspertami w interesującej obdarowywaną osobę dziedzinie. Bezpiecznie wtedy kupić czytnik e-booków lub bardzo szybki dysk na zdjęcia i inne dane!

Produkt

Nazwa

Link do zakupu

Gimbal smartfonowy

DJI Osmo Mobile 4 SE

DJI Osmo Mobile 4 SE oferta w Media Expert

Przenośny dysk SSD

Samsung T7 Touch 500GB SSD

Samsung T7 Touch 500GB SSD oferta w Media Expert

Czytnik e-booków

Amazon Kindle 10

Amazon Kindle 10 oferta w Media Expert

Smartband

Xiaomi Mi Band 6

Xiaomi Mi Band 6 NFC oferta w Media Expert

Słuchawki

Steelseries Arctis 5 2019 Edition

Steelseries Arctis 5 2019 Edition oferta w Media Expert

Gimbal - Dla początkującego filmowca?

Pierwsza propozycja prezentowa jest być może najbardziej kontrowersyjną. W końcu można pomyśleć od razu, że nie każdy potrzebuje gimbala - to raczej prezent dla osoby zajawionej filmowaniem. Nic bardziej mylnego. Gimbal smartfonowy ma te zalety, że po pierwsze jest niedrogi, po drugie prosty w użyciu, a po trzecie kompaktowy. 

"Twórz magnetyczne momenty" DJI Osmo Mobile 4 SE

Pozwoli podnieść na wyższy poziom nagrania z rodzinnych wakacji, nawet osobie bez żadnych ku temu kwalifikacji. DJI Osmo Mobile 4 SE może i oferuje przede wszystkim stabilizację obrazu, ale łączy się też z telefonem poprzez aplikację

Dzięki temu użytkownik zyskuje wiele dodatkowych funkcji, takich jak Active Track 3.0, czyli automatyczne śledzenie obiektów w kadrze, lub DynamicZoom, czyli efekt nienaturalnego oddalenia rodem z Hollywood. Do tego gimbalem można sterować zdalnie, przy pomocy gestów, i robić time-, motion- oraz hyperlapsy. To nie wszystko, ale jest tego za dużo, aby wymieniać. Fajny prezent dla amatorskich filmowców i nie tylko.

Warto jest robić backupy - Dysk SSD na prezent

Wiesz, co jest niezawodnym prezentem do 500 zł w dobie technologii? Miejsce na dane. Najlepiej jak najszybsze, a co za tym idzie, najbardziej wygodne w używaniu. Coraz częściej sięgamy więc w segmencie modeli przenośnych po dyski SSD, a nie tradycyjne talerzowe. Są po prostu szybsze.

Samsung T7 Touch w trakcie używania

Samsung T7 Touch w wersji 500 GB jest sensownie wycenioną opcją, zachwalaną w różnych testach. Przede wszystkim jest bardzo szybka. Przesyła dane do komputera z prędkością 1050 MB/s, a zapisuje w 1000 MB/s. Pamiętaj przy tym, że obdarowywana osoba musi mieć w komputerze port USB zgodny ze standardem 3.2 Gen 2, aby wykorzystać te możliwości. Warto też dodać, że dysk zbudowany jest z metalu, poradzi sobie więc nawet przy upadkach z wysokości 2 metrów! To prezent świąteczny, ale na lata.

Jaki czytnik e-booków w prezencie? Oczywiście Kindle!

Co roku w poradnikach prezentowych proponuję jakiś czytnik e-booków. Mam ku temu konkretny powód. Tego typu urządzenia na swój sposób zmieniły moje życia, a przynajmniej podejście do czytania. Czytniki dają dużo łatwiejszy dostęp do książek, skupiając w stosunkowo niewielkim sprzęcie tysiące książek! A zdaniem wielu jednymi z najopłacalniejszych czytników są te od Amazonu.

Kindle 10 na białym tle

Kindle 10 będzie świetnym wstępem do świata elektronicznych “czytadełek”. To wersja budżetowa - w proponowanej wyżej opcji pozbawiona reklam. Co ważne, w tym modelu nareszcie producent dodał podświetlenie do swojej mniej drogiej linii czytników, dzięki czemu można czytać książki nawet po zmroku! 

W stosunku do droższego Paperwhite’a główną różnicą staje się tym samym rozdzielczość, ale moi znajomi, którzy korzystają z 10-tki, twierdzą że 167 dpi spokojnie wystarczy. W tej wersji czytnik ma 4 gigabajty miejsca na książki. Niby mało, ale warto pamiętać o tym, że mobi czy inne pdf-y zajmują niewiele. W tym czytniku spokojnie zmieści się cała biblioteczka.

Smartband dla sportowca i nie tylko

Smartband na prezent do 500 zł to wbrew pozorom całkiem bezpieczny pomysł. W końcu to nie są urządzenia przeznaczone przede wszystkim dla osób, które chcą mierzyć swoją aktywność sportową. Xiaomi Mi Band 6 wyświetli najważniejsze powiadomienia, ma NFC do płatności zbliżeniowych, pozwoli zlokalizować zdalnie telefon, a także będzie monitorował mniej oczywiste funkcje życiowe - na przykład jakość snu.

Dostępne kolory Xiaomi Mi Band 6

Mierzy też nasycenie krwi tlenem lub tętno i wiele innych rzeczy. Ma aż 30 trybów sportowych, w tym pilates lub koszykówkę - niektóre nawet rozpoznaje automatycznie. Wszelkie dane prześle na telefon, dzięki czemu łatwo będzie na dłuższą metę mierzyć zdrowie. Pracuje do 14 dni na jednym naładowaniu. Trzeba też dodać, że sprzęt jest wodoszczelny. Poradzi sobie nawet na głębokości 50 metrów, można więc go brać na basen.

Solidne słuchawki dla gracza

Ostatnia rzecz jest prezentem dla gracza. Prawdę powiedziawszy, to oczywiście przede wszystkim estetyczne słuchawki z oświetleniem RGB, które sprawdzą się nie tylko w rozgrywce, lecz również przy rozmowach przez Internet, oglądaniu filmów lub niezobowiązującym słuchaniu muzyki. Steelseries Arctis 5 w odświeżonej wersji z 2019 to praktyczny prezent pod choinkę od marki, na której można polegać.

Mężczyzna w słuchawkach Steelseries Arctis 5

Słuchawki przede wszystkim symulują dźwięk przestrzenny dzięki DTS Headphone:X v2.0. Sterownik sprawi, że gracz będzie w stanie wskazać miejsce, z którego usłyszał na przykład odgłosy kroków. Jest tutaj też w pełni chowany mikrofon z eliminacją szumów tła, a także pokrętło pozwalające regulować poziom dźwięku gry i czatu głosowego. To nowoczesny i designerski wybór.

Materiał powstał przy współpracy z Media Expert.

blog comments powered by Disqus
Prezent pod choinkę do 500 złotych - Może być praktyczny!