PODPOWIEDZI:

Jaki kombiwar halogenowy wybrać? Poradnik zakupowy

Jaki kombiwar halogenowy wybrać? Poradnik zakupowy

Jeżeli planujesz kupić kombiwar, to świetnie trafiłeś, bowiem przygotowałam poradnik, jaki kombiwar halogenowy wybrać. Dowiesz się w nim, jakie są najistotniejsze elementy kombiwaru przy zakupie. Zapraszam!

Poradnik, jaki kombiwar halogenowy wybrać powstał z myślą o osobach, które pragną nabyć wszechstronne urządzenie do kuchni. W poszukiwaniu najlepszego modelu dobrze wiedzieć, na jakie parametry zwrócić uwagę.

Najważniejsze elementy przy zakupie kombiwaru halogenowego

Kombiwary halogenowe to energooszczędne i uniwersalne urządzenia do przygotowywania zdrowych posiłków dla siebie i dla rodziny.

Oto najistotniejsze parametry, jakimi należy się kierować podczas zakupu funkcjonalnego kombiwaru.

Jaka pojemność kombiwaru?

Pojemność kombiwarów halogenowych sięga zazwyczaj wartości 12 l i jest to wystarczający wynik głównie dla jednej lub dwóch osób. Jest jednak pewne przydatne rozwiązanie, a mianowicie użycie pierścienia powiększającego naczynie (kołnierz). W ten sposób zwiększysz pojemność nawet do 17 l, tak jak ma to miejsce w modelu Lund GRH 67641, i zmieścisz całego kurczaka na obiad.

Jaka moc kombiwaru?

Zadowalającą wydajność i szybkość przyrządzania dań gwarantuje kombiwar o mocy średnio 1400 W. W zestawieniu kombiwarów halogenowych większość osiąga właśnie taką moc. Gorące powietrze jest równomiernie rozprowadzane po wnętrzu, a pojemność stosunkowo nieduża, zatem nie musisz się martwić o duże zużycie energii.

kombiwar halogenowy w czerwonym kolorze

Jaki zakres temperatur w kombiwarze?

Regulacja temperatury w kombiwarach jest niezwykle ważna, gdyż tylko przy właściwej temperaturze ugotujesz, podgrzejesz czy rozmrozisz daną potrawę. Najczęściej spotykanym zakresem temperatur w kombiwarach jest 65°C - 250°C.

Czy kombiwar ma regulację czasu?

Większość funkcjonalnych kombiwarów posiada minutnik umożliwiający ustawienie czasu gotowania. Przykładem jest MPM MKO-01 z regulacją od 5 do 60 minut. Po określonym czasie kombiwar zasygnalizuje koniec pracy dźwiękiem i automatycznie się wyłączy.

Wspomnę również, że zarówno do regulacji czasu, jak i temperatury służą wygodne pokrętła (sterowanie mechaniczne). Nie ma tu nic skomplikowane.

Jak wyczyścić kombiwar?

W gruncie rzeczy mycie kombiwarów halogenowych nie jest czasochłonne ani trudne. Części nie jest dużo, montaż i demontaż jest prosty. Misę i akcesoria spokojnie umyjesz pod bieżącą wodą. Częste mycie elementów w zmywarce raczej nie jest polecane.

Niektóre kombiwary, jak na przykład Saturn ST-CO9151, wyróżniają się funkcją samooczyszczania (automatycznego czyszczenia). Wystarczy wlać trochę wody na dno misy i uruchomić tę opcję.

pokrętła do sterowania od kombiwaru

Z czym sobie poradzi kombiwar?

Kombiwary halogenowe mogą zastąpić kuchenkę mikrofalową, grill, a nawet piekarnik elektryczny. Oczywiście wszystko zależy od Twoich potrzeb. Z kombiwarem możliwe jest duszenie potraw, zdrowe gotowanie na parze, grillowanie (mięsa, ryb, warzyw), smażenie (między innymi frytek), podgrzewanie, rozmrażanie.

Wszystko odbywa się niemal beztłuszczowo i z zachowaniem wszelkich wartości odżywczych. Zużycie energii jest dużo mniejsze w porównaniu z mikrofalówką czy piekarnikiem. Żywność jest soczysta oraz smaczna.

Jaka jakość wykonania kombiwaru?

Kombiwary to solidne urządzenia do gotowania. Misy są wykonane z żaroodpornego szkła. Dzięki temu, że są przezroczyste masz możliwość stałej kontroli procesu pieczenia. Pokrywy zrobiono z wysokiej jakości tworzyw sztucznych.

Pod względem designu różnią się głównie kolorem pokrywy i uchwytów. Najczęściej spotykane są w kolorze czarnym, białym lub czerwonym.

Co można otrzymać w zestawie z kombiwarem?

Typowy kombiwar halogenowy składa się z misy, pokrywy z grzałką, wentylatorem i panelem sterowania. Producenci często dodają bogate wyposażenie, o czym przekonasz się, przeglądając dział ranking kombiwarów.

Wśród najczęściej spotykanych akcesoriów wymienia się:

  • Ruszt niski i wysoki umożliwiający gotowanie na różnych poziomach wysokości.
  • Szczypce do bezpiecznego układania składników.
  • Szpilki do szaszłyków.
  • Kratkę (płytę) do pieczenia.
  • Stojak do wygodnego odkładania pokrywy.
  • Pierścień zwiększający pojemność naczynia.

wyposażenie kombiwaru halogenowego

Na jakie dodatkowe elementy kombiwarów zwrócić uwagę?

Dobry kombiwar jest doceniany za nienagrzewające się uchwyty minimalizujące ryzyko poparzenia. Pod względem bezpieczeństwa zwróć uwagę, czy jest ochrona w postaci nieuruchomienia w chwili błędnie zamontowanej pokrywy. To przydatne rozwiązanie, zwłaszcza jak w domu są małe dzieci. W przechowywaniu pomocny będzie odłączany przewód zasilający. Dodatkowo znajdziesz lampki kontrolne.

Jaki producent kombiwarów?

Jakiej firmy kupić kombiwar halogenowy? Z pewnością nie polecam kupować podróbek z marketu. Stawiaj tylko na cenione, sprawdzone marki. Wśród zaufanych producentów kombiwarów śmiało można wymienić: MPM, Sencor, Adler, Saturn, Camry, Optimum, Lund, Clatronic, Esperanza, Manta czy Botti.

Ile kosztuje kombiwar halogenowy?

Inwestycja w kombiwar nie jest szczególnie duża. Ceny kombiwarów wahają się mniej więcej od 140 zł do 300 zł, zatem są to przystępne kwoty. Polecany kombiwar Camry CR 6305 kupisz za mniej niż 200 zł.

Kombiwar marki Lund czarny

Jaki kombiwar halogenowy wybrać - Podsumowanie

Odpowiedni kombiwar skutecznie ułatwi pracę w kuchni, gdyż zastąpi kilka sprzętów. To także dobre rozwiązanie do małych pomieszczeń, gdzie nie ma piekarnika lub na kemping, gdyż jest to mobilny produkt.

Powyższy poradnik zakupowy ułatwi Ci dobór właściwego kombiwaru. Otrzymałeś wskazówki, jakimi należy się kierować podczas zakupu. Zatem jaki kombiwar halogenowy kupić?

Przede wszystkim ten o wystarczającej dla Ciebie pojemności, właściwej mocy, z szerokim zakresem temperatur, z regulacją czasu. Sprzęt musi być bezpieczny, wygodny w użytkowaniu i czyszczeniu, jak również solidnie wykonany oraz pochodzący od zaufanego producenta. Miłym dodatkiem jest bogate wyposażenie w komplecie.

Pamiętaj, aby nie przesadzić z ilością jedzenia, jaką umieścisz w kombiwarze. Zbyt duża może doprowadzić do nieprawidłowego działania obiegu powietrza.

blog comments powered by Disqus
Jaki kombiwar halogenowy wybrać? Poradnik zakupowy