PODPOWIEDZI:

Huawei Matebook D16 - Bezkompromisowy laptop do pracy i rozrywki

Huawei Matebook D16 - Bezkompromisowy laptop do pracy i rozrywki

Matebooki z serii D to laptopy, które cieszą się dużą popularnością. Z końcem czerwca na rynek europejski wchodzi odświeżona wersja modelu D16. Zmianie uległy między innymi procesory.

Huawei Matebook D16 to urządzenie, które już w poprzedniej odsłonie wyróżniało się wykonaniem premium i dużym ekranem w stosunkowo małej obudowie. Najnowsza wersja tego modelu listę atutów wzbogaca także o imponującą wydajność, dzięki czemu D16 jest urządzeniem idealnym do pracy zdalnej.

Duży ekran i jeszcze większa mobilność

Najnowszy Huawei Matebook D16 charakteryzuje się smukłą, mobilną konstrukcją. 1,7 kg wagi i 18,4 mm grubości docenią osoby, które często przenoszą komputer między domem a biurem.

Jak wskazuje nazwa, Matebooka D16 wyposażono w 16-calowy wyświetlacz. Dużą jak na laptopy matrycę producent umieścił w obudowie w rozmiarach typowych dla 15,6-calowych konstrukcji. Potwierdza to cienka ramka, dzięki której matryca zajmuje imponujące 90% powierzchni.

Łatwo przyzwyczaić się do dużych monitorów w biurze, ale nie każdy ma miejsce na taki sprzęt w domu. 16-calowy ekran pracujący w rozdzielczości 1920 x 1200 px zmieści dużo treści i zapewni komfort pracy oraz rozrywki. Charakteryzuje się dobrymi kolorami, świetnymi kątami widzenia i równomiernym podświetleniem.Huawei Matebook D16 ekran

Producent informuje o 100% pokrycia gamutu sRGB i jasności maksymalnej wynoszącej do 300 nitów. Matryca jest matowa, co umożliwia komfortowe korzystanie z Matebooka w jasnych pomieszczeniach, a nawet na zewnątrz. Na wyróżnienie zasługuje też bezpieczeństwo dla zdrowia, co potwierdza certyfikat o niskiej emisji niebieskiego światła i przeciw migotaniu.

Bezkompromisowa wydajność

Odświeżony Matebook D16 debiutuje z dwoma procesorami do wyboru: Intel Core i5 i i7 dwunastej generacji. W egzemplarzu, który przyjechał do redakcji, znajduje się mocniejsza i7 12700H, która oferuje w sumie 14 rdzeni i 20 wątków.Huawei Matebook D16 procesorZapas mocy, jaki drzemie w tak smukłej konstrukcji, jest imponujący. Wydajność wielo- i jednordzeniowa względem starszych generacji procesorów uległa znacznej poprawie. Nawet operacje na dużych plikach Excel nie będą wyzwaniem dla D16.

Wydajność powinna więc być wystarczająca do zastosowań biurowych, dla programistów, inżynierów czy studentów. Mobilne jednostki Intela sparowane są z układem Iris Xe. Jest to zintegrowana grafika, która sprawdzi się w podstawowych i średniozaawansowanych pod względem obliczeń graficznych zastosowaniach.

D16 można wykorzystać nie tylko do pracy, ale też rozrywki. Na Matebooku włączyłem kilka starszych gier i każdy z tych tytułów działał płynnie w natywnej rozdzielczości. Po ustawieniu 720p będzie można pograć także w bardziej wymagające tytuły. Pozostałe kluczowe podzespoły to szybki, 512 GB dysk półprzewodnikowy i 8 lub 16 GB pamięci RAM.

Materiały i wykonanie premium

Matebooka wykonano w większości z metalu, dzięki czemu urządzenie wygląda elegancko i pochwalić się może świetną wytrzymałością. Cała konstrukcja charakteryzuje się dużą sztywnością, a część z klawiaturą i touchpadem nawet przy użyciu dużej siły ugina się nieznacznie.Huawei Matebook D16 zamknięty

Zestaw portów powinien zadowolić każdego. Laptop oferuje dwa USB A, dwa USB typu C (*każdy z funkcja ładowania), HDMI 2.0 i 3,5 mm audio Jack.Huawei Matebook D16 porty

Zawias pracuje z zauważalnym oporem, przez co podczas pisania ekran się nie chwieje. Nawet dłuższe pisanie nie powoduje dyskomfortu. Skok klawiszy jest krótki, ale sprężysty i przyjemny. Za widoczność w trudniejszych warunkach odpowiada dwustopniowe, równomierne podświetlenie.

Do obsługi Excela przyda się blok numeryczny. Skróty na klawiszach funkcyjnych odpowiadają za obsługę podświetlenia, głośności czy kontroli podstawowych funkcji, takich jak kamera, mikrofon czy Wi-Fi. Touchpad jest precyzyjny, obsługuje gesty, a jego używanie jest wygodne.

Wzorowe wideorozmowy i bezpieczeństwo danych

W laptopach wyposażonych w cienkie ramki kamery często brakuje lub występuje ona w mało korzystnym miejscu. Producent umieścił oczko aparatu w najlepszej lokalizacji, czyli nad ekranem. Kamera w D16 nagrywa w Full HD, oferuje szeroki kąt wynoszący 88 stopni i wsparta jest algorytmami AI. Za rejestrowanie dźwięku odpowiedzialne są 4 mikrofony.Huawei Matebook D16 kamera

Zasięg sieci Wi-Fi w domu często jest gorszy niż w biurze, co może wpłynąć negatywnie na produktywność. Najnowszego Matebooka D16 wyposażono w anteny Huawei Metaline, dzięki czemu pełny zasięg miałem nawet, kiedy router od komputera dzieliło około 15 metrów i dwie ściany. Na tym rozwiązaniu skorzystają prędkości pobierania czy stabilność połączenia wideorozmów.

Wrażliwe, służbowe dane warto zabezpieczyć hasłem. Tu poza tradycyjnymi metodami logowania się do systemu producent oferuje czytnik linii papilarnych. Działa on szybko i dokładnie.Huawei Matebook D16 czytnik linii papilarnych

Producent wyposażył laptopa w pojemne ogniwo. 60 Wh powinno zapewnić długi czas działania. Zasilacz waży jedynie 137 gramów, a jego rozmiar jest porównywalny z mocniejszymi ładowarkami do smartfonów. Zmieści się do każdej torby czy plecaka, a waga zasilacza razem z laptopem to 1,86 kg.

blog comments powered by Disqus
Huawei Matebook D16 - Bezkompromisowy laptop do pracy i rozrywki