PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy Z Fold 4, Uber z aferą, Netflix w odwrocie - VideoNews 360

Samsung Galaxy Z Fold 4, Uber z aferą, Netflix w odwrocie - VideoNews 360

Wysoka temperatura udziela się wszystkim, także gigantom branży technologicznej. Jedni podgrzewają plotki przed premierą swoich urządzeń, inni stoją w ogniu kontrowersji. O wszystkich tych historiach przeczytacie w VideoNewsie 360.

W tym tygodniu waszej uwadze polecamy między innymi:

Nie zapomnijcie o obserwowaniu naszego Instagrama!

Krótko i na temat

  • Koniec sagi z chatbotem, który miał być samoświadomy? Blake Lemoine odpowiedzialny za tworzenie LaMDA AI został zwolniony według informacji Alexa Kantrowitza.
  • Meta (dawniej Facebook) otrzymała kolejny pozew od firmy nazwanej Meta, która od 12 lat zajmuje się przygotowywaniem instalacji artystycznych.
  • Naukowcy z Utah odtwarzają prehistoryczne zwierzęta w formie... robotów. Nie chodzi bynajmniej o dinozaury, a o amonity, które potem analizuje się dla zrozumienia tego, jak się poruszają. 

Roboty-amonity tworzone przez uczonych w Utah dają ciekawą wiedzę

  • Jeśli chcecie zagrać w gry na smartfonie w 120 klatkach na sekundę, najlepszą opcją może być zainstalowanie GeForce Now. Obsługiwanie większej płynności zadziała teraz na wszystkich telefonach z ekranami 120 Hz.
  • Już niebawem przełączanie się między urządzeniami podczas korzystania ze słuchawek na Androidzie będzie łatwiejsze. Google rozwija kontekstowe rozpoznawanie tego, z czego korzystamy, by przełączać się między urządzeniami.
  • A tymczasem Amazon ma coraz większe ambicje na bycie firmą zajmującą się zdrowiem. Za 3,9 miliarda dolarów Amazon wykupił amerykańską sieć One Medical udzielającą wizyt lekarskich oraz porad medycznych w rozmowach video.

Uber afera

Guardian wszedł w posiadanie ponad 124 tysięcy dokumentów, które wskazują na ogromną sieć powiązań pomiędzy Uberem a lobbystami. Wśród osób, na które wpływał Uber, są między innymi obecny prezydent Francji Emmanuel Macron, który jeszcze jako minister ekonomii udostępniał przedstawicielom Ubera usługi swoje oraz członków jego gabinetu. Zatrzymał on między innymi blokadę działalności Ubera w Marsylii. Z kolei w przypadku holenderskiej komisarz ds. agendy cyfrowej ta powstrzymywała interwencje policji w biurach Ubera w Holandii.

Uber może oszukiwać miliony osób

Firma była gotowa na nagłe wizyty policji ze względu na unikanie płacenia podatków i zaimplementowała system awaryjnego kasowania danych na wypadek kontroli. Ponadto aplikacja ukrywała przed dziennikarzami to, jak działa dla zwykłych konsumentów i w oparciu o dane z kart i lokalizacji wczytywała inne elementy.  W sprawia pojawia się polski wątek ingerencji byłej ambasador USA Georgette Mosbacher, która w 2018 roku lobbowała za utrzymaniem korzystnego dla Ubera prawa.

Samsung Galaxy Z Fold 4 i Z Flip 4 już w pełnej krasie?

Dzięki 91 Mobiles poznaliśmy wygląd elastycznych urządzeń Samsunga. Największą wizualną zmianą będą wyspy aparatów, których układ ma przypominać ten z Galaxy S22 Ultra. Z Fold 4 ma zadebiutować w kilku kolorach:

  • Beżowym
  • Czarnym
  • Zielonym
  • Limitowanym ciemnym czerwonym

Przód Galaxy Z Fold 4 nie zwiastuje większych zmian

Sprawdź aktualną cenę Samsunga Galaxy Z Fold 3!

W sieci pojawił się też render wskazujący na białą wersję. Ta jednak nie pojawiła się w oficjalnej, przedpremierowej komunikacji producenta. Pojawiła się tam za to data premiery - 10 sierpnia. Nowe smartfony mają otrzymać jeszcze jaśniejsze i żywsze ekrany, ale o tych samych wymiarach co ostatnio. Podmianie ulegnie procesor - w obydwu urządzeniach będzie to Snapdragon 8+ Gen 1, a maksymalne ilości pamięci wyniosą 256 GB dla Z Flip 4 i 512 GB dla Z Fold 4, bez opcji użycia karty pamięci.

Samsung Galaxy Z Flip 4 nie zaskakuje

► Sprawdź aktualną cenę Samsunga Galaxy Z Flip 3!

W Europie ceny urządzeń mogą, inaczej niż w Stanach Zjednoczonych, wzrosnąć. Najtańszy wariant Samsunga Galaxy Z Flip 4 ma być dostępny w cenie 1079 euro (ok. 5110 złotych), a najtańszy wariant Samsunga Galaxy Z Fold 4 - 1849 euro (około 8760 złotych). 

Czy Motorola anuluje premierę smartfonu?

Już 2 sierpnia Motorola zaprezentuje w Chinach smartfon Edge X30 Pro, który ma zaoferować między innymi 200 Mpix aparat, Snapdragona 8 Gen 1 oraz 120-watowe ładowanie przewodowe. Telefon trafi do Europy najpewniej pod nazwą Edge 30 Ultra. Obok niego premierę będzie mieć model z serii Razr - elastyczny smartfon ze Snapdragonem 8+ Gen 1, większym, 6,7-calowym ekranem i nowym aparatem głównym o rozdzielczości 50 Mpix. 

Wygląd Motoroli Razr ma ulec uproszczeniu

Motorola Razr 5G w promocji - sprawdź!

Problem w tym, że według informacji z Weibo telefon zostanie opóźniony. Nie wspomniano o powodzie, jaki stoi za taką decyzją. Jeżeli plotka okaże się prawdą, telefon może mieć premierę ograniczoną do kilku kluczowych rynków. Cena telefonu w pierwszych raportach miałaby zatrzymać się na poziomie 1199 euro (około 5700 złotych).

Netflix w kryzysie - Czy platforma wie, co robi?

Po stracie z ubiegłego kwartału analitycy spodziewali się, że Netflix ponownie straci subskrybentów, tym razem w liczbie 2 milionów kont. Jak się okazało, szacunki te były przesadzone - w drugim kwartale 2022 roku z Netflixa zrezygnowało 970 tysięcy więcej osób niż w nim zostało bądź dołączyło. Straty odnotowano przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, za to firma nieco zyskała na rynkach azjatyckich.

Netflix może być w tarapatach

Firma zapowiedziała metody walki z odchodzącymi subskrybentami. Wśród nich tańszy plan abonamentowy z reklamami, który ma zadebiutować w 2023 roku. W rozmowie z akcjonariuszami Ted Sarantos przyznał, że w najtańszym planie nie wszystkie produkcje mogą być dostępne. Z ust przedstawicieli firmy wybrzmiewa optymizm - Reed Hastings w wywiadach mówi o wymarciu linearnej (opartej na kanałach telewizyjnych) telewizji w ciągu 5-10 lat.

Szanse na polski elektryczny samochód maleją

Izera, czyli powołana w 2019 roku marka narodowego samochodu elektrycznego, nie dzieliła się informacjami na temat swoich pojazdów. Według informacji Moto Interia, ze współpracy ze spółką Electromobility Poland zrezygnował niemiecki EDAG. Zadaniem tej firmy była analiza techniczna platformy, na której miały powstać dwa wzory pojazdów. Brak integratora technicznego próbuje się zastąpić wiedzą firmy Durr Systems AG.

Izera może nie powstać, a jeśli powstanie, to wyglądać inaczej

Według zapewnień przedstawicieli Electromobility Poland Izera ma znaleźć nowego integratora technicznego, który zajmie się projektem od podstaw, przy czym miała to być praca EDAG. Izera otrzymała 250 milionów złotych dofinansowania, a sam projekt pochłonie 5 miliardów złotych. Tymczasem dopiero niedawno gmina Jaworzno uzyskała prawa do terenów Lasów Państwowych, na których ma powstać fabryka.


Przeczytaj także:


Źródła:

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy Z Fold 4, Uber z aferą, Netflix w odwrocie - VideoNews 360