PODPOWIEDZI:

TikTok vs USA, wycieka Galaxy S23, Sony idzie w gaming na PC z INZONE - VideoNews 357

TikTok vs USA, wycieka Galaxy S23, Sony idzie w gaming na PC z INZONE - VideoNews 357

Gdyby technologia za każdym razem zaskakiwała tak, jak zaskakuje w tym tygodniu, trudno byłoby napisać VideoNewsa. Nie działo się wiele, ale to, co się działo, zdecydowanie warto opisać. Zapraszam do 357 odsłony programu, w którym opowiem o tym, co zdarzyło się w świecie technologii.

W tym tygodniu na stronie pojawiły się między innymi:

Po więcej treści zapraszamy na naszego Facebooka!

Krótko i na temat

  • 13-calowy Macbook Pro z M2 jednak nie jest taki Pro? Według testów najtańsza wersja nowego laptopa od Apple cierpi z powodu zmiany dwóch, szybszych dysków SSD na jeden, wolniejszy. Problem dotyczy tylko wariantu z 256 GB przestrzeni dyskowej.
  • Snapchat dołącza do grona aplikacji, które oferują płatny abonament. Za 4$ miesięcznie w Snapchat+ pozwoli pokazać jego użytkownikom, że wykupili subskrypcję, da też wgląd do danych analitycznych oraz pozwoli sprawdzić historię lokalizacji znajomych przez ponad 24 godziny.
  • Niantic zapowiedziało własną platformę społecznościową - Campfire. Ma ona opierać się na komunikacji graczy oraz mapie, gdzie znajdziemy miejsca wydarzeń z gier pokroju Pokemon GO. Rozwiązanie w fazie beta trafiło na testy na kilku rynkach.

Campfire od Niantic to aplikacja społecznościowa

  • Samsung rozpoczął produkcję chipsetów wykonanych w 3-nanometrowym procesie litograficznym. W porównaniu do 5nm rozwiązań ma on oszczędzać o 45% więcej energii przy o 16% mniejszej powierzchni.
  • Być może okulary z ekranami okażą się niepotrzebne. Mojo Vision stworzyło soczewkę, na której wyświetlacz Mini LED po podpięciu do transmitera potrafił wyświetlać obrazy.

Galaxy S23 wycieka - czeka nas rewolucja 200 Mpix?

Seria Galaxy S23 nie będzie dużą rewolucją, ale wprowadzi wiele istotnych zmian. Powiększeniu ma ulec główny sensor, który w Samsungu Galaxy S23 Ultra osiągnie rozdzielczość 200 Mpix. Na ten trop natknął się użytkownik Twittera @UniverseIce. Pojawiły się także sugestie, że producent zastosuje własne rozwiązanie ISOCELL HP1 albo GN2, a nie chociażby Sony IMX989. Rozwiązanie od Japończyków efektywniej przetwarza większą ilość informacji.

► Zobacz promocję na Samsunga Galaxy S22 Ultra!

Większą rewolucją może być wprowadzenie przedniego aparatu o rozdzielczości 12 Mpix z opcją nagrywania w 4K dla wszystkich S23 i S23+. Plotki mówią także o nowym, powiększonym układzie chłodzenia, który wykorzysta nowy procesor Exynos oraz Snapdragon 8 Gen 2. Zabrakło z kolei informacji o wyglądzie i mało prawdopodobne, by render stworzony przez Technizo Concept (powyżej) z wyspą, na której są obiektywy, okazał się prawdziwy.

Powraca temat blokady TikToka w Stanach Zjednoczonych

Buzzfeed News dotarł do wiadomości głosowych pracowników TikToka, według których okazało się, że chińscy twórcy aplikacji mogą uzyskać dostęp do danych amerykańskich użytkowników. Wcześniejsze zapewnienia platformy, że taka sytuacja nie może mieć miejsca, odroczyły krytyczne podejście Federalnej Komisji Łączności (FCC). Teraz firma w odpowiedzi na list republikańskich polityków potwierdziła, że dostęp do danych mogą uzyskać pracownicy z Chin.

TikTok może być zakazany w USA (Fot. Solen Feyissa)

Na swoją obronę TikTok informuje, że zbudował wewnętrzny system sortowania istotności danych i uzyskiwania pozwoleń przez pracowników spoza Stanów Zjednoczonych. Ci mogą uzyskać tylko określone dane, a wyższy poziom wymaga większej liczby osób zgadzających się. Jeden z komisarzy w FCC poprosił Apple oraz Google o blokadę dostępu do aplikacji w ich sklepach, motywując ją sprawami cyberbezpieczeństwa kraju.

Sony stworzy sprzęt dla graczy... PC

INZONE to marka, która wykorzysta doświadczenie Sony zarówno z Playstation, jak i słuchawkami oraz ekranami. Na początek producent zaprezentował dwa monitory oraz trzy komplety słuchawek - kompatybilne z PS5, ale przede wszystkim z komputerami:

Zamów w przedsprzedaży
Sony INZONE H3Sony INZONE H7Sony INZONE H9
Sony Inzone H3 oferta dla ciebie mediaexpert.plSony INZONE H7 oferta mediaexpert.plSony INZONE H9 oferta mediaexpert.pl


W przypadku monitorów producent postawił na dwa modele - INZONE M3 oraz INZONE M9. Tańszy M3 składa się z 27-calowego panelu IPS z dodatkowymi białymi diodami w technologii W-LED. Jego rozdzielczość to Full HD, za to postawiono tu na odświeżanie do 240 Hz. Producent obiecuje pokrycie 99% przestrzeni barwnej sRGB, 1,07 miliarda wyświetlanych barw oraz zgodność z G-SYNC i VRR. 

INZONE M9 stawia na wyższą rozdzielczość 4K i odświeżanie 144 Hz. Wyposażono go w strefy lokalnego podświetlenia, złącze HDMI 2.1 z VRR oraz G-SYNC, a to wszystko także w rozmiarze 27 cali. Dodatkowo producent postawił na podświetlenie tylnej części, podstawę z opcją regulacji odchylenia i wysokości i opcję ukrycia przewodów.

Monitor INZONE M9 to gamingowa propozycja z 4K

Oba monitory łączy przełącznik KVM, dzięki któremu po podpięciu do nich przewodowo klawiatury czy też myszy i słuchawek, możemy obsłużyć dwa komputery. Premierę INZONE M9 zaplanowano na lato tego roku, a INZONE M3 na późniejszą część.

Słuchawki INZONE H9, H7 i H3 mają być wstępem do dźwięku przestrzennego w 360 stopniach. Takie rozwiązanie znajdziemy w aplikacji INZONE Hub na komputery. Jedynym przewodowym modelem są INZONE H3, które kupimy za 499 złotych. W nich producent zaimplementował wirtualizację sygnału dźwiękowego do 7.1, mikrofon z certyfikacją Discord i przyciski sterujące na słuchawce.

Słuchawki Sony INZONE mają dość niepozorny wygląd

INZONE H9 i H7 dają odpowiednio do 32 i 40 godzin na jednym ładowaniu. Zadziałają na Bluetooth oraz na 2,4 GHz, a więc będą kompatybilne ze smartfonami. Mają też wbudowany mikser - za pomocą przycisków "game/chat" wyregulujemy, czemu chcemy nadać priorytet głośności. W najdroższym modelu H9 znajdziemy także redukcję hałasu. Za INZONE H7 zapłacicie 1099 zł, a za INZONE H9 - 1399 zł.

Jak intensywnie korzystamy z internetu?

NordVPN zebrał dane statystyczne użytkowników z 16 krajów, w tym z Polski. Według nich przeciętny Polak w sieci spędza średnio 7 godzin i 15 minut dziennie. Wynik może wydawać się wysoki, ale jest blisko dwukrotnie mniejszy niż przeciętny rezultat w Brazylii, gdzie z sieci korzysta się przez ponad 13 godzin każdego dnia. Na tak wysoki wynik w Brazylii składa się między innymi 13 godzin oglądania serwisów streamingowych tygodniowo oraz ponad 11 godzin i 19 minut tygodniowo w mediach społecznościowych.

Spędzamy mniej czasu w sieci niż większość Europy

W Polsce na oglądanie serwisów streamingowych poświęcamy średnio 4 godziny i 38 minut w tygodniu, a z mediami społecznościowymi spędzamy 7 godzin i 4 minuty. Dużo czasu w tygodniu - 3 godziny i 18 minut - spędzamy na zarządzaniu życiem, np. bankowością elektroniczną. Wśród krajów o niższym tygodniowym czasie spędzonym w sieci przebija nas tylko Holandia, gdzie na sprawy życiowe przeznacza się 4 godziny i 44 minuty. Pełny raport znajdziecie na stronie NordVPN.

"Mięśnie do noszenia" prosto z Zurychu

A konkretnie to z tamtejszej Politechniki Federalnej, która stworzyła Myoshirt. To połączenie komputera uczącego się ludzkich ruchów rękami oraz egzoszkieletu, który dzięki niewielkim wymiarom zmieściłby się pod bluzą. W ślad za naszymi kończynami podąża system złożony z silnika oraz nici, które wspomagają użytkownika tylko i wyłącznie w takim stopniu, by ten samodzielnie podjął adekwatny, ale nie przeciążający, wysiłek.

Monitorowaniem zapotrzebowania zajmuje się algorytm, ale w razie czego zapotrzebowanie na wspomaganie da się zmienić. Wszystko po to, by urządzenie zadziałało chociażby podczas terapii osób z miopatią czy dystrofią mięśniową. Osoby z niepełnosprawnościami wykazywały nawet o 60% wyższą sprawność, zaś w przypadku osób zdrowych wyniki poprawiły się o 1/3. Sprzęt w obecnej formie waży około 4 kilogramy.


Przeczytaj także:


Źródła:

blog comments powered by Disqus
TikTok vs USA, wycieka Galaxy S23, Sony idzie w gaming na PC z INZONE - VideoNews 357