PODPOWIEDZI:

Orllo - Monitoring i panel solarny na działkę to nie problem!

Orllo - Monitoring i panel solarny na działkę to nie problem!

Coraz więcej osób szuka kamery na działkę, która poradzi sobie niskim kosztem we w końcu niezbyt idealnych warunkach. Z reguły nie ma tam Internetu, a dostęp do prądu - chociaż możliwy - tylko generuje dodatkowe koszty. Jeżeli chcesz zabezpieczyć swoją działkę i szukasz monitoringu, który poradzi sobie zarówno za dnia, jak i nocą oraz z Internetem lub bez, to ten materiał jest dla ciebie!

Kamery solarne Orllo to modele z różnych półek cenowych, celujących w różnych użytkowników. Na tapet wziąłem dwie - Orllo Z12 i Orllo Z7. Różnią się przede wszystkim jednym - sposobem łączności. Drugi z modeli jest prawdziwie zdalny. Do pracy wymaga tylko prądu i karty SIM. Możesz tę kamerę podłączyć do sieci praktycznie z jakiegokolwiek miejsca na świecie.

No, ale trzeba to wszystko jakoś zasilić. Koniecznie musisz poznać też sensownie wyceniony panel solarny, który bajecznie łatwo zamontować.

Kamery solarne

Orllo SM6030

Kamery solarne OrlloOrllo SM6030 oferta

Po co ci kamera na działkę lub panel solarny?

Pierwszym pytaniem, jakie nasuwa ci się pewnie w tym temacie, jest to, po co kamera na działkę? Wiele zależy od tego, jak podchodzisz do swojego ogródka działkowego. Jeżeli nie trzymasz na nim nic ważnego ani nawet nie hodujesz warzyw lub owoców, to w zasadzie nie potrzeba ci systemu monitoringu. Z drugiej strony wiele osób po to pakuje się w takie hobby, aby mieć miejsce na pomidory lub przechowywanie sprzętu na grilla i imprezy.

Orllo Z12 pod panelem solarnym

To dla nich świetnym rozwiązaniem jest kamera na działkę. Nowoczesne urządzenia automatycznie powiadomią cię o tym, czy wykryto podejrzany ruch, włączą automatycznie alarm, a nawet skupią się na człowieku naruszającym prywatność twojej posesji. Pijane i zagubione osoby, niedoszli złodzieje i amatorzy darmowych owoców będą musieli liczyć się z konsekwencjami takiego wtargnięcia.

Panel solarny na działkę to z kolei po prostu wygoda. Jasne, że da się pociągnąć prąd do ogródka działkowego, ale trzeba za niego płacić. Jeżeli planujesz zakup monitoringu - pracującego w końcu non stop - to te rachunki w dłuższym okresie będą odczuwalne.

Orllo SM6030 w slońcu

Dobrze jest postawić na panel słoneczny połączony z akumulatorem, który przechowuje ekologiczną energię na później. Wyjdzie taniej, a poza tym zasilisz nim też inne rzeczy, takie jak laptopa z muzyką na rodzinne imprezy.

Panel solarny, który rozłoży twoje dziecko - Orllo SM6030

Orllo SM6030 to intuicyjny panel słoneczny, do którego montażu wcale nie potrzebujesz żadnego eksperckiego doświadczenia czy pomocy elektryka. Szczerze mówiąc, jestem praktycznie pewien, że z zainstalowaniem go na działce poradziłoby sobie nawet większe dziecko. Podkreślam większe tylko dlatego, że warto taki panel solarny podwiesić trochę wyżej. Żeby nie kusił złodziei i zbierał dłużej światło.

Orllo SM6030 z kamerą

Montaż sprowadza się tak naprawdę do przykręcenia panelu solarnego do ramienia i zamontowania całości na wybranym słupie lub ścianie przy pomocy dodawanych elementów montażowych. Nic prostszego. Orllo SM6030 to tak naprawdę 60-watowy panel solarny połączony z akumulatorem o pojemności aż 30 amperogodzin. Łatwo podłączysz do niego monitoring i nie tylko. Zasili inne urządzenia wymagające napięcia 12 volt. Na przykład router lub lodówkę turystyczną.

Zawieszanie Orllo SM6030

Do tego panel jest wodoodporny, a jego ramię producent zaprojektował z myślą o montażu kamery monitoringu. Jeżeli kupisz Orllo SM6030 w zestawie z jedną z kamer prezentowanych w tym materiale, przede wszystkim bez problemu zmontujesz całość. Poza tym uzyskasz też w zasadzie nielimitowany, ekologiczny i na dłuższą metę nieodczuwalny dla domowego budżetu monitoring na działkę.

Bateria Orllo SM6030

Orllo Z12 - Bezpieczeństwo w sensownej cenie

Na początek mniej droga z opcji. Orllo Z12 to kamera na działkę, która nie przetrzepie cię po kieszeni. To model obrotowy, nagrywający maksymalnie w jakości 2304 na 1296 pikseli w 15 klatkach na sekundę lub Full HD przy 30 klatkach. Sprawdzi się zarówno za dnia, jak i nocą za sprawą diod IR gwarantujących czarno-biały podgląd do 20 metrów oraz białego podświetlenia oferującego kolorowy obraz po zmroku.

Nagranie z kamery Orllo Z12

Orllo Z12 jest kamerą IP, to znaczy, że ma dostęp do Internetu. Tutaj odbywa się poprzez ethernet lub Wi-Fi, jeżeli więc masz router GSM na działce, to uzyskasz do niej dostęp z każdego miejsca na ziemi. Na żywo. W dodatku powiadomi cię o nieproszonych gościach przy pomocy powiadomień mailowych, a różne jej ustawienia zmienisz prosto - przy pomocy dedykowanej aplikacji na telefon.

Orllo Z12 zza drzew

Z drugiej strony wcale nie musisz jej podłączać do Internetu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kamera zapisywała na bieżąco nagrania wprost na kartę SD. Obsługuje nośniki danych o pojemności nawet do 256 gigabajtów, co przekłada się nawet na miesiąc nagrywania! Miłym dodatkiem jest to, że Orllo Z12 sama skupi się na intruzie. Inteligentne rozpoznawanie ruchu lub ludzi sprawi, że ta kamera na działkę nie przeoczy tego, co najważniejsze.

Orllo Z12 od frontu

Ten system monitoringu jest prosty w montażu, wodo- i pyłoodporny (IP65), a także funkcjonalny. Z kamerą na działce możesz się w każdej chwili połączyć i, korzystając z wbudowanego głośnika oraz mikrofonu, a także alarmów, przestraszyć potencjalnego złodzieja. W sensownej kwocie dokupisz też dostęp do chmury danych. W niej przechowasz na bieżąco nagrania z kamery tak, aby je jeszcze lepiej zabezpieczyć.

Zaawansowana kamera z SIM - Orllo Z7

Być może ciekawszą propozycją jest z kolei kamera obrotowa Orllo Z7. Na pierwszy rzut oka od poprzedniczki różni się właściwie marginalnie, sięga nieco dalej nocą (przy podczerwieni nawet do 45 metrów), ma nieco czulszy mikrofon i oczko wyższą klasę szczelności IP66. Tym jednak, co jest w niej najbardziej ekscytujące, jest fakt, że korzysta z karty Nano SIM do łączenia się z siecią 4G.

Montaż kamery Orllo Z7 na panelu SM6030

Dzięki temu możesz, bez inwestowania w router, przy pomocy aplikacji uzyskać do niej dostęp, zmieniać ustawienia i przeglądać nagrania praktycznie z każdego miejsca świata. Jest jedna istotna kwestia. Jak twierdzi przedstawiciel producenta, model wymaga do pracy prędkości Internetu przy wysyłaniu i pobieraniu na poziomie 4 megabitów na sekundę. Sprawdź przed zakupem, czy jesteś w stanie tyle osiągnąć, łącząc się przez sieć komórkową na twojej działce.

Wsuwanie karty sim w Orllo Z7

Natomiast jak już to ci się uda, to będziesz korzystać z naprawdę nowoczesnego sprzętu. Orllo Z7 aktywnie obserwuje otoczenie, automatycznie podążając za ruchem lub ludźmi, a po zniknięciu osoby z okolicy wraca do ustalonego punktu startowego. Automatycznie powiadomi cię przy tym o wtargnięciu na działkę, a także włączy alarm dźwiękowy oraz świetlny.

Aplikacja Orllo Z7

Dzięki aplikacji w razie czego zawsze możesz nastraszyć potencjalnego złodzieja, komunikując się z nim poprzez wbudowany głośnik i mikrofon. Od razu też pobierzesz na telefon nagranie z karty SD, w razie gdyby przyszło mu na myśl zniszczyć twój działkowy monitoring. Jeżeli nie masz pewności, że uda ci się zdążyć, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyłączyć alarm lub kupić dostęp do automatycznego zapisu nagrań w chmurze!

Materiał powstał przy współpracy z Orllo.

blog comments powered by Disqus
Orllo - Monitoring i panel solarny na działkę to nie problem!