PODPOWIEDZI:

Jak Dobrać Odpowiednie Sterowniki do Mojego Komputera?

Jak Dobrać Odpowiednie Sterowniki do Mojego Komputera?

Po zainstalowaniu systemu operacyjnego, niezbędne jest zainstalowanie odpowiednio dobranych sterowników. Wtedy dopiero wszystkie podzespoły komputerowe działają poprawnie i z pełną wydajnością. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się jak pobrać odpowiednie sterowniki, zapraszamy!

Sterowniki - definicja

Sterownik to program, który odpowiada za poprawne działanie danego komponentu np. karty graficznej. Bez zainstalowania odpowiednich sterowników, sprzęt może nie działać poprawnie lub nie być w pełni wydajny.

Jakie komponenty znajdują się w moim komputerze?

Osobiście korzystam z programu CPUID CPU-Z, który i Wam serdecznie polecam. Program jest w pełni darmowy, zajmuje mało miejsca na dysku, szybko się instaluje i co najważniejsze - wyświetla wszystkie potrzebne informacje. Dzięki niemu łatwo i szybko sprawdzisz jakie masz podzespoły.

CPU-Z Okno Programu

Jak widać, wszystkie informacje komórka name i czasami model są czytelne i łatwe do odnalezienia.

Skąd pobrać sterowniki?

Sterowniki, pobieramy oczywiście ze strony producenta konkretnego podzespołu. 

Linki do producentów:

GIGABYTE
ASRock
ASUS
MSI
PALiT
SAPPHIRE

Wchodzimy na jego stronę internetową, wyszukujemy konkretny model produktu i w zakładce sterowniki/download/pobieranie/dodatki odnajdujemy potrzebne nam pliki.

Pamiętajmy, by zawsze pobierać najnowsze sterownik, znajduje się przy nich data publikacji oraz kompatybilne z naszym systemem operacyjnym - jeżeli mamy Windows 7 64bit, to pobieramy sterowniki dla tej konkretnej wersji, a nie np. dla wersji 32 bitowej.

Różne Rodzaje Sterowników
Mam nadzieję, że poradnik pomógł Wam w odnalezieniu odpowiednich sterowników do Waszego komputera. Jeżeli tak - dajcie łapkę w górę poniżej! ;-)

Polecane dla Ciebie: 10 Rzeczy Do Zrobienia Po Zainstalowaniu Windows 8.1

blog comments powered by Disqus
Jak Dobrać Odpowiednie Sterowniki do Mojego Komputera?