PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 3 Jogurtownic wysokiej klasy

Jak Dobrać Odpowiednie Sterowniki do Mojego Komputera?

  • Dodano: 3 lata, 10 miesięcy temu
  • Ocena: (0) (0)
Jak Dobrać Odpowiednie Sterowniki do Mojego Komputera?

Po zainstalowaniu systemu operacyjnego, niezbędne jest zainstalowanie odpowiednio dobranych sterowników. Wtedy dopiero wszystkie podzespoły komputerowe działają poprawnie i z pełną wydajnością. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się jak pobrać odpowiednie sterowniki, zapraszamy!

Sterowniki - definicja

Sterownik to program, który odpowiada za poprawne działanie danego komponentu np. karty graficznej. Bez zainstalowania odpowiednich sterowników, sprzęt może nie działać poprawnie lub nie być w pełni wydajny.

Jakie komponenty znajdują się w moim komputerze?

Osobiście korzystam z programu CPUID CPU-Z, który i Wam serdecznie polecam. Program jest w pełni darmowy, zajmuje mało miejsca na dysku, szybko się instaluje i co najważniejsze - wyświetla wszystkie potrzebne informacje. Dzięki niemu łatwo i szybko sprawdzisz jakie masz podzespoły.

CPU-Z Okno Programu

Jak widać, wszystkie informacje komórka name i czasami model są czytelne i łatwe do odnalezienia.

Skąd pobrać sterowniki?

Sterowniki, pobieramy oczywiście ze strony producenta konkretnego podzespołu. 

Linki do producentów:

GIGABYTE
ASRock
ASUS
MSI
PALiT
SAPPHIRE

Wchodzimy na jego stronę internetową, wyszukujemy konkretny model produktu i w zakładce sterowniki/download/pobieranie/dodatki odnajdujemy potrzebne nam pliki.

Pamiętajmy, by zawsze pobierać najnowsze sterownik, znajduje się przy nich data publikacji oraz kompatybilne z naszym systemem operacyjnym - jeżeli mamy Windows 7 64bit, to pobieramy sterowniki dla tej konkretnej wersji, a nie np. dla wersji 32 bitowej.

Różne Rodzaje Sterowników
Mam nadzieję, że poradnik pomógł Wam w odnalezieniu odpowiednich sterowników do Waszego komputera. Jeżeli tak - dajcie łapkę w górę poniżej! ;-)

Polecane dla Ciebie: 10 Rzeczy Do Zrobienia Po Zainstalowaniu Windows 8.1

blog comments powered by Disqus
Jak Dobrać Odpowiednie Sterowniki do Mojego Komputera?