PODPOWIEDZI:

Hama Twin 2.0 - Bardzo nietypowy głośnik Bluetooth! [TEST]

Jeżeli szukasz niedrogiego głośnika Bluetooth na lato, recenzja Hama Twin 2.0 zdecydowanie powinna cię zaciekawić. Ta budżetowa propozycja z segmentu audio na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym. Cytując internetowego klasyka - nic bardziej mylnego. Asem w rękawie testowanego modelu jest to, że to system stereo.

Hama Twin 2.0

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Dwa głośniki w jednym
  • Wodoodporny
  • Niska cena wersji czarnej
  • Dość głośny
WADY
  • Słabe basy i średnia jakość dźwięku
  • Każdy głośnik ładuje się osobno

Recenzja Hama Twin 2.0 co prawda przeprowadzana była na wersji białej, ale jest też czarna. To o tyle istotna informacja, że jak sprawdzałem ceny w sieci, to właśnie ciemna wersja jest znacznie tańsza. 

Chociaż pierwotnie głośnik kosztował 350 złotych, teraz mowa o kwocie nieco poniżej 200 złotych. To stosunkowo niewiele za jeden wodoodporny głośnik Bluetooth, a tu są w sumie dwa. Rozwiązanie, które w tej cenie zagwarantowałoby sprzętowi miejsce w wielu rankingach głośników przenośnych. Przy takim budżecie sporo kwestii, o których będę mówił, można sprzętowi zwyczajnie wybaczyć.

Hama Twin 2.0 oferta w Ceneo

Hama Twin 2.0 z nietypową ciekawostką

Mówiąc o bezprzewodowym głośniku Hama Twin 2.0, trzeba zacząć od tego, że to tak naprawdę system stereo. Model można w łatwy sposób rozkręcić, dzieląc go na dwie mniejsze jednostki o mocy 10 watów każda. Co ciekawe, chociaż tym samym stworzysz stereofoniczne audio, każdy z głośniczków możesz podłączyć do osobnego źródła dźwięku, uzyskując system mono. Każdym też możesz sterować dźwiękiem przy pomocy fizycznych przycisków.

Hama Twin 2.0 na studni

Urządzenia łączą się z telefonem, tabletem lub laptopem poprzez Bluetooth 5.0. To gwarantuje niskie opóźnienia, zasięg na wystarczającym do większości zastosowań poziomie 10 metrów i mniejsze zużycie energii. W efekcie producent deklaruje nawet do 6 godzin pracy na jednym naładowaniu.

Czas pracy Hama Twin 2.0

W sumie to niedoszacowanie, zależne pewnie od sposobu korzystania ze sprzętu i tego, jak głośno słuchasz muzyki. Przy moim stylu używania oba głośniki działały dłużej. Nawet przez nieco ponad 7 godzin. Mniej więcej na połowie mocy. Po wyczerpaniu akumulatorów ładuje się je około 3 godziny do pełna. Czas pracy mimo wszystko nie jest imponujący, a czas ładowania mógłby być zdecydowanie krótszy, ale na wypady nad rzekę, które nie trwają pół wieczora i całą noc, będzie jak znalazł.

Spryskiwany głośnik Hama Twin 2.0

Właśnie, Hama Twin 2.0 nie boi się wody. Producent deklaruje standard wodoszczelności na poziomie IPX7. To przekłada się na możliwość zanurzenia pod wodę na głębokość 1 metra na 30 minut. Nic się nie stanie, jeżeli przypadkiem strącisz nogą jeden z głośników do basenu. To dość istotne zwłaszcza w tym okresie, w którym każdy szuka jakiegoś głośnika na wyjazdy ze znajomymi lub letnie imprezy.

Uchywt Hama Twin 2.0

Jest jeszcze parę innych miłych akcentów. Pierwszym jest to, że w głośniku zintegrowano zestaw głośnomówiący. Dzięki temu posłuży na przykład do prowadzenia rozmów wtedy, gdy nie umiesz znaleźć telefonu ukrytego w głębi plecaka. Lub masz zajęte ręce w kuchni. Miłym dodatkiem jest też uchwyt pozwalający zawiesić głośnik w dowolnym miejscu, na przykład na drzewie lub w łazience na uchwycie na ręczniki po to, aby posłuchać muzyki pod prysznicem.

Nie wszystko jest idealne, ale  i tak jest nieźle - Test Hama Twin 2.0

Zabezpieczenie przed wodą gwarantują między innymi solidne, gumowe uszczelki na portach. Tu od razu trzeba pochwalić to, że producent zdecydował się na zastosowanie wejść USB-C, co nie jest tak oczywiste w tej półce cenowej, a na pewno ułatwi pożyczenie od kogoś ładowarki, w razie gdybyś zapomniał dołączanego do zestawu estetycznego i czerwonego kabla.

Wejście USB-C Hama Twin 2.0

Oba głośniczki ładuje się osobno przy pomocy przewodu z dwoma wyjściami USB-C. Tak, ich mocowanie nie ma żadnych styków. Nie prześlą więc energii między sobą podczas doładowywania. Nawet będąc w formie połączonej wieżyczki. 

Podwójny kabel Hama Twin 2.0Zastanawiasz się pewnie: co z jakością dźwięku? Co prawda głośnik jest dosyć głośny, ale w bardziej szczegółowych utworach dźwięki się rozmywają. Również basy nie są zbyt mocne, ale to akurat przypadłość większości mniejszych głośniczków bezprzewodowych, a tym właśnie w sumie jest Hama Twin 2.0. Dwoma połączonymi, niewielkimi głośnikami Bluetooth.

Silikon głośnika Hama Twin 2.0

Czy to głośnik na letnie wypady? Zdecydowanie!

Wszystko to, co powyżej, bierz pod uwagę tylko wtedy, gdy zdasz sobie sprawę z tego, że głośnik Hama Twin 2.0 można dostać w cenie poniżej 200 złotych. Jasne, że niektóre kwestie można było rozwiązać lepiej. Tylko że w takiej kwocie jeszcze dość łatwo jest trafić na okropnego bubla.

Rozkręcanie głośnika Hama Twin 2.0

Czego by nie powiedzieć o Hama Twin 2.0, bublem nie jest. To porządny i dość głośny system audio, który pozwoli ci w kilka chwil uzyskać bezprzewodowy dźwięk stereo w naprawdę niskiej cenie. W dodatku głośnik jest wodoodporny oraz, moim zdaniem, całkiem estetyczny. Będzie fajnym gadżetem na wakacyjne wyjazdy lub przenośne głośniki do twojego laptopa.

4 dla Hama Twin 2.0Funkcjonalny głośnik Hama Twin 2.0

blog comments powered by Disqus
Hama Twin 2.0 - Bardzo nietypowy głośnik Bluetooth! [TEST]