PODPOWIEDZI:

Test zmywarki Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL - Zdezynfekuje naczynia!

Na test do redakcji trafiła zmywarka Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL. Model wolnostojący i elegancki, przez swój wygląd stworzony do nowoczesnych kuchni. Jego najciekawszym elementem jest technologia sterylizacji UV, ale to nie wszystko. Ma też na przykład możliwość zmywania strefowego. Sprawdziliśmy tę maszynę w praktyce.

Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Atrakcyjny design
  • Wszystkie najważniejsze programy
  • Tryb turbo
  • Bardzo cicha
  • Tryb eko
  • UV
  • Automatyczne suszenie
  • Spora pojemność
WADY
  • Brak większych minusów

Recenzja Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL jest zgoła nietypowa w naszym serwisie. Chociaż stworzyliśmy niejeden ranking zmywarek, to rzadko zdarza nam się testować duże AGD z różnych przyczyn. Głównym jest brak miejsca. Z tym większą ciekawością zająłem się sprawdzaniem omawianego modelu.

Kup Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL:

Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL oferta w Toshiba

Test zmywarki Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL - Czarny i prosty model

Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL na pierwszy rzut oka jest dość prostą zmywarką o standardowej szerokości 60 cm. Ciemny, szczotkowany front wpasuje się świetnie w nowoczesną kuchnię, w której często pojawiają się podobne lodówki, piekarniki lub małe AGD, takie jak ekspresy.

Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL od frontu

Ja sam jestem fanem akurat takiej kolorystyki, więc gdybym w przyszłości urządzał własny dom, pewnie w tę stronę bym też skręcił z designem. W końcu ta lekka tekstura przełamuje prostotę czerni, co moim zdaniem wygląda bardzo estetycznie.

Na froncie znajduje się też wyświetlacz, który podczas pracy pokazuje pozostały czas zmywania i obecną temperaturę. To bardzo przydatna ciekawostka. Gdy mam do wyboru model bez wyświetlacza i taki w niego wyposażony, zawsze stawiałbym na ten drugi. Już z daleka, na przykład gotując lub siedząc w salonie, mogę wtedy ocenić, kiedy będzie można wyjąć naczynia ze zmywarki na obiad lub kolację.

Wyświetlacz Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL na froncie

Wewnątrz drzwi również znajduje się wyświetlacz, na górze pod uszczelką, czyli standardowo. Korzystając z niego, i dotykowych przycisków wokół, łatwo ustawisz poszczególne programy, dodatkowe funkcje, włączysz blokadę rodzicielską, a także zaplanujesz start urządzenia z nawet 24-godzinnym opóźnieniem.

Wyświetlacz wewnątrz Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL

Jeszcze co do samej budowy urządzenia, jest tu miejsca na aż 15 kompletów naczyń. Trzy półki pozwolą ci odpowiednio rozplanować talerze, miski, garnki, szklanki, kubki i wszelkie sztućce. Na dodatek można je modyfikować. Na przykład zmieniając wgłębienie szuflady na sztućce lub przemieszczając wyżej (albo niżej) środkową półkę. Zasadniczo tę zmywarkę dostosujesz w pełni do swoich potrzeb.

Modyfikowanie górnej półki Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL

Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL - Zmywarka z UV i przydatnymi funkcjami

Bardzo ważnym elementem każdej zmywarki są jej programy i funkcje. Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL ma aż 8 różnych predefiniowanych ustawień do czyszczenia naczyń. Przede wszystkim są tryby automatyczny, do codziennego używania, bez kombinowania nad konkretnymi programami, oraz eco, czyli taki standardowy, do oszczędzania wody oraz prądu. 

Naczynia wewnątrz Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL

Są też bardziej precyzyjne, takie jak szkło, do delikatnych szklanek i naczyń, szybki, skrócony 90-minutowy standardowy, higieniczny dezynfekujący gorącą wodą naczynia, intensywny dla garnków i bardziej brudnych rzeczy oraz emmek, po prostu przepłukujący to, co znajduje się wewnątrz zmywarki.

Dual Zone Wash w Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL

Jeżeli to nie wystarczy i na przykład chcesz umyć tylko połowę wsadu, dzięki technologii Dual Zone Wash wybierzesz, które z ramion natryskowych ma działać. Ustawiając dolne lub górne (albo oba naraz), ustalisz, na których półkach ma się skupiać zmywarka w czasie pracy.

Bardzo istotnym elementem testowanej zmywarki Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL jest funkcja sterylizacji światłem UV. Wewnątrz filtra znajduje się lampka, która podczas pracy zmywarki - o ile włączy się odpowiednią funkcję - ma sterylizować myte naczynia. To światło pozbywa się bakterii i pleśni, czyli zasadniczo mikroskopijnych żyjątek, które nam szkodzą i uwielbiają wilgotne, ciepłe warunki. Takich, jakie występują w zmywarce.

Podświetlenie UV Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL

Oprócz tego urządzenie ma dwie dodatkowe specjalne funkcje, współpracujące z wybranymi programami. Pierwszą jest moc zmywania. Służy do jeszcze lepszego umycia naprawdę zabrudzonych naczyń. Druga funkcja to Turbo Prędkość+. Dzięki niej skrócisz nawet o 50% czas pracy programu, przy zachowaniu odpowiedniej do umycia naczyń wydajności.

Półki zmywarki Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL

Zmywarkę wyposażono też w ciekawy czujnik. Dzięki niemu ten model wie, czy na filtrze osiadły jakieś resztki jedzenia - lub czy po prostu jest brudny - i włączy automatyczny system samooczyszczenia. Wraz z funkcją UV daje to bardzo higieniczną maszynę, nawet bez ingerencji użytkownika.

Zobacz też: Zmywarka do zabudowy 60 cm | TOP 7 |

Jak działa Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL w praktyce?

Sprawdziliśmy działanie zmywarki Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL w prostym teście zabrudzonych naczyń. Wypełniając wnętrze urządzenia, które w końcu mieści aż 15 kompletów, dorzuciliśmy kilka brudnych talerzy, misek i sztućców. Po tym ustawiliśmy tryb Eco i dodaliśmy funkcję Turbo Prędkość+, aby sprawdzić, jak wydajnie pracuje urządzenie. Udało się zbić czas pracy do zaledwie 99 minut!

Brudne talerze Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL

W trakcie działania testowana zmywarka generowała około 42 decybele hałasu i pobierała w piku nieco ponad 2100 watów prądu. Co do prądu, nie mam porównania - producent twierdzi, że jest tu klasa energetyczna na poziomie C - ale hałas był po prostu niezauważalny

Hałas zmywarki Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL

Jeżeli zastanawiasz się przy tym, czy była efektywna, to jak najbardziej. Wyciągnięte naczynia stały się czyste. Co ważne, można włączyć też funkcję suszenia, w której zmywarka automatycznie otworzy się po cyklu pracy, aby lepiej dosuszyć naczynia. Testowana maszyna marki Toshiba po prostu robi to, co ma robić, bez zarzutu.

Temperatura i czas pracy  zmywarki Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL

Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL w twoim domu?

Jeżeli szukasz nowoczesnej zmywarki, która bez problemu poradzi sobie z twoimi naczyniami, to Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL może być świetnym zakupem. To model minimalistyczny z wyglądu, ale wcale nie taki nudny w działaniu. Ma wszystkie najpotrzebniejsze programy, użyteczne funkcje, a jedna z nich, mianowicie funkcja dezynfekcji światłem UV jest tylko wisienką na torcie.

5 dla Toshiba DW-15F3EE(BS)-PLFunkcjonalność Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL

Materiał płatny na zlecenie agencji reprezentującej markę Toshiba

blog comments powered by Disqus
Test zmywarki Toshiba DW-15F3EE(BS)-PL - Zdezynfekuje naczynia!