PODPOWIEDZI:

Zmywarka do zabudowy 60 cm | Ranking TOP 7

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Bosch SMD6TCX00EBosch SMD6TCX00E4999 zł
2Siemens iQ500 SN65ZX67CESiemens iQ500 SN65ZX67CE4999 zł
3Amica DIM68C10EBONSViDAmica DIM68C10EBONSViD2199 zł
4Samsung DW60A8071BBSamsung DW60A8071BB2599 zł
5Gorenje GV672C62Gorenje GV672C622299 zł
6Electrolux EEQ67410WElectrolux EEQ67410W2199 zł
7Teka DFI 76950Teka DFI 769502329 zł
Zmywarka do zabudowy 60 cm | Ranking TOP 7

Zmywarka do zabudowy o szerokości 60 cm to drugi z podstawowych rozmiarów zmywarek. Poznaj TOP 7 zmywarek 60 cm wraz z ich możliwościami i głównymi parametrami. Zapraszam!

Nabywając meble pod wymiar, warto od razu pomyśleć o odpowiednim sprzęcie AGD, jakim jest między innymi zmywarka do zabudowy o szerokości 60 cm.

Pamiętaj, że w bazie zmywarek znajdziesz ogrom modeli wraz z ich dokładnymi opisami.

Zmywarka do zabudowy 60 cm - Opinie

1. Bosch SMD6TCX00E

zmywarka 60 cm Bosch SMD6TCX00E
Pojemność14 kpl.
Klasa energetycznaA
Minimalny poziom hałasu42 dB
Liczba programów6
Zużycie wody na cykl9,5 l
CenaBosch SMD6TCX00E oferta w Ceneo

Bosch SMD6TCX00E to energooszczędna zmywarka do naczyń 60 cm (jako jedyna posiada klasę energetyczną A). Urządzenie do zmywania naczyń PerfectDry oferuje doskonałe suszenie z użyciem naturalnego minerału, a wszystko przy mniejszym zużyciu energii. Kosze Flex są praktycznie przemyślane i wygodne w użytkowaniu. Możliwa kontrola i obsługa urządzenia poprzez aplikację mobilną Home Connect. Innowacyjnym rozwiązaniem jest Asystent otwierania drzwi OpenAssist. Wystarczy delikatnie nacisnąć front, aby drzwi łagodnie się uchyliły, nie są potrzebne żadne uchwyty.

W górnej części znajduje się dodatkowy poziom (szuflada Vario3) na małe akcesoria kuchenne oraz sztućce. System regulacji położenia górnego kosza Rackmatic pozwoli na regulację poziomu wysokości według własnych potrzeb. Wysokie kieliszki zmieszczą się bez żadnego problemu. Jeżeli Twoja kuchnia jest otwarta na salon bądź w domu śpią małe dzieci, to skorzystaj z programu Cichy 50°C, w którym emisja hałasu jest jeszcze niższa. W czasie pracy zmywarki pojawia się czerwona wiązka światła na podłodze, która sygnalizuje aktywność urządzenia, a przestaje świecić w momencie zakończenia programu.

System AquaStop to skuteczna ochrona przed wyciekiem wody. Technologia ActiveWater dba o oszczędność wody i energii, ale nie zapomina o najwyższej wydajności sprzętu (równomierne rozprowadzanie wody, szybkie nagrzewanie, optymalizacja technologii filtrów). Na uwagę zasługuje trwały, cichy i oszczędny silnik EcoSilence Drive. Producent daje możliwość uzyskania 10-letniej gwarancji na przerdzewienie komory zmywarki.

Atutem jest Asystent Dozowania (właściwe rozpuszczanie detergentu), program Automatyczny (dostosowanie temperatury i czasu w stosunku do stopnia zabrudzenia i wielkości załadunku) oraz opcja Favourite (zapisanie kombinacji ulubionych funkcji i programów). Zaprogramujesz także czas startu do 24 h.

2. Siemens iQ500 SN65ZX67CE

zmywarka do zabudowy Siemens iQ500 SN65ZX67CE
Pojemność13 kpl.
Klasa energetycznaC
Minimalny poziom hałasu40 dB
Liczba programów8
Zużycie wody na cykl7,7 l
CenaSiemens iQ500 SN65ZX67CE oferta w RTV EURO AGD

Zaawansowana zmywarka do zabudowy 60 cmSiemens iQ500 SN65ZX67CE wyróżnia się niedużym zużyciem wody w ciągu cyklu, a także cichą pracą. Zachwyca technologia turbosuszenia Zeolith, dzięki której suszenie przebiega szybko i energooszczędnie. Aplikacja Home Connect umożliwia zdalną obsługę z dowolnego miejsca, wybierze za Ciebie optymalny program, a nawet przypomni o kończącym się zapasie tabletek. Opcja timeLight pozwala na wyświetlanie między innymi pozostałego czasu programu na podłodze przed zmywarką.

Funkcja varioSpeed Plus znacznie przyspiesza zmywanie i suszenie. Zmywarka do zabudowy w pełni zintegrowana Siemens posiada szufladę vario3 zapewniającą dodatkowe miejsce na mniejsze akcesoria kuchenne. Kosze odznaczają się sporą swobodą w zarządzaniu przestrzenią, a sam załadunek ułatwiają rolki o płynnym wysuwie. Ruchome elementy są oznaczone kolorem niebieskim. Ponadto górny kosz ma regulację wysokości na trzech poziomach. Strefa glassZone jest przeznaczona dla delikatnego szkła (przepływ wody jest łagodny, a dodatkowo silikonowe powłoki chronią przed przesuwaniem).

Opcja Favourite to zapisanie swoich ulubionych kombinacji. Istnieje Strefa Intensywna, zatem możliwe jest mycie mocno zabrudzonych naczyń w jednym koszu, a także delikatne mycie w drugim. Silnik iQdrive właściwie nie ulega zużyciu. Wśród praktycznych rozwiązań znajduje się Asystent Dozowania, za pomocą którego kapsułka jest w pełni wykorzystana. Jeżeli nie zamierzasz się ręcznie męczyć z osadami w zmywarce, to skorzystaj z programu czyszczenia zmywarki machineCare. Przez cały okres eksploatacji zmywarki masz gwarancję pokrycia szkód wywołanych przez wodę.

3. Amica DIM68C10EBONSViD

zmywarka do zabudowy 60 cm Amica DIM68C10EBONSViD
Pojemność14 kpl.
Klasa energetycznaC
Minimalny poziom hałasu44 dB
Liczba programów10
Zużycie wody na cykl9,8 l
CenaAmica DIM68C10EBONSViD oferta w RTV EURO AGD

Trzecie miejsce zajmuje nowoczesna zmywarka do zabudowy o szerokości 60 cmAmica DIM68C10EBONSViD z wieloma programami zmywania i wyświetlaczem LED. Chwalona za technologię UV Hygiene Technology. Polega na aktywacji promieni ultrafioletowych, co z kolei pomoże skutecznie pozbyć się wszelkich bakterii i wirusów. Cechuje się bezszczotkowym silnikiem inwerterowym Silent Drive 3.0, który gwarantuje precyzyjne zmywanie.

Kolejną zaletą jest system generowania pary SteamPower Pro. Para występuje na początku i przed końcem cyklu. Efektem są zdezynfekowane, idealnie dosuszone i lśniące naczynia. Zmywarka 60 cm Amica poradzi sobie z domyciem zaschniętym zabrudzeń, gdyż w górnym koszu umieszczono natrysznicę WaterSpinner 2.0 precyzyjnie rozprowadzającą wodę. Opcja OpenDry to automatycznie uchylane drzwi pod koniec fazy suszenia. To oznacza, że naczynia naturalnie doschną. Niebieska dioda BlueDot+ poinformuje czy praca zmywarki się zakończyła, kiedy możesz wyjąć naczynia, a kiedy pracuje nadal.

Wśród plusów wymienia się trzeci kosz, program Autoczyszczenie zmywarki, opóźnienie startu pracy i mycie strefowe. To, co zachwyca w tym modelu, to z pewnością opcja Add+, co oznacza, że w każdym momencie dołożysz zapomniane naczynia. Elektroniczne dozowanie nabłyszczacza wykorzysta faktyczną ilość, jaka jest potrzebna. Wewnętrzne oświetlenie LED włącza się w momencie otwarcia drzwi. WashRestart gwarantuje automatyczne wznowienie pracy w momencie, w jakim ją przerwała na skutek braku prądu.

4. Samsung DW60A8071BB

zmywarka o szerokości 60 cm Samsung DW60A8071BB
Pojemność14 kpl.
Klasa energetycznaB
Minimalny poziom hałasu41 dB
Liczba programów7
Zużycie wody na cykl8,5 l
CenaSamsung DW60A8071BB oferta w Ceneo

Zmywarka do pełnej zabudowy 60 cmSamsung DW60A8071BB może pochwalić się klasą energetyczną B, zatem zużycie energii nie jest duże. Cechuje się modułem WiFi, który umożliwia zdalne sterowanie poprzez aplikację SmartThings. Płynne wsuwanie i wysuwanie koszy to zasługa prowadnic Soft Rail. System Flex Load pozwoli na wygodne ułożenie naczyń o różnej wielkości (regulowane kolce).

Dodatkowo zmywarkę wyposażono w szufladę na sztućce, funkcję dezynfekcji do zwalczania drobnoustrojów, a także światło InfoLight (zobaczysz niebieską wiązkę na podłodze w momencie pracy zmywarki). Silnik inwerterowy pracuje cicho. Opcja Speed ​​Booster skróci proces czyszczenia naczyń, a to przyda się podczas przyjęcia, jak szybko potrzebujesz czystą zastawę. W szybszym wysuszeniu naczyń pomoże fakt, że drzwi automatycznie się uchylają po skończonym cyklu. Wnętrze wykonano ze stali nierdzewnej.

5. Gorenje GV672C62

zmywarka do zabudowy 60 cm Gorenje GV672C62
Pojemność16 kpl.
Klasa energetycznaC
Minimalny poziom hałasu39 dB
Liczba programów5
Zużycie wody na cykl6,9 l
CenaGorenje GV672C62 oferta w Ceneo

Gorenje GV672C62 to kolejna polecana zmywarka o typie montażu do zabudowy. Ten niezwykle pojemny model jest w stanie zmieścić aż 16 kompletów naczyń. Zużywa tylko 6,9 l wody podczas cyklu i pracuje wyjątkowo cicho, zatem uruchomienie zmywania w nocy nie będzie problemem. Oferuje bezszczotkowy silnik PowerDrive o długiej żywotności, automatyczne otwieranie drzwi (służy wypuszczeniu nadmiaru pary), trzy kosze z ruchomymi elementami oraz AutoProgram dopasowujący idealne parametry zmywania.

Widoczność zwiększa oświetlenie wnętrza. Zmywarka Gorenje osiąga temperaturę nawet 75°C, zatem dokładnie wyeliminuje bakterie, a to ważne zwłaszcza podczas mycia butelek dla niemowląt. Mechanizm przesuwnych drzwi sprawia, że nie ogranicza Cię montaż (niezależnie od szafki kuchennej). W dolnej części drzwi umieszczono diodę LED informującą o aktualnym etapie programu. System AquaStop odcina dopływ wody w przypadku jakiegokolwiek wycieku. System płukania z automatycznym zapobieganiem zapychania się filtra zwiększa bezawaryjne działanie i nie wymaga od Ciebie częstego czyszczenia.

6. Electrolux EEQ67410W

zmywarka do zabudowy 60 cm Electrolux EEQ67410W
Pojemność13 kpl.
Klasa energetycznaC
Minimalny poziom hałasu42 dB
Liczba programów8
Zużycie wody na cykl10,5 l
CenaElectrolux EEQ67410W oferta w Media Expert

Zmywarka do zabudowy 60 cmElectrolux EEQ67410W z aplikacją mobilną My Electrolux Kitchen pozwoli między innymi odpowiednio zadbać o urządzenie (wskazówki dotyczące prawidłowej konserwacji). Oczywiście będziesz mógł sterować zdalnie urządzeniem i na bieżąco monitorować parametry. Stacjonarnie również prosto i szybko wybierzesz czas trwania cyklu, jak również dodatkowe funkcje.

Lśniące naczynia to zasługa systemu SatelliteClean (podwójnie obracające się ramię o zmiennym kącie spryskiwania). Bez obaw ułożysz szklane naczynia, gdyż zastosowano delikatne uchwyty i wsporniki. Funkcja ExtraHygiene eliminuje zarazki poprzez wysoką temperaturę. Znajdziesz również  dwukolorowy wskaźnik pracy zmywarki wyświetlany na podłodze, wskaźniki soli i nabłyszczacza, zabezpieczenie przed zalaniem oraz regulowany górny kosz.

7. Teka DFI 76950

zmywarka do zabudowy o szerokości 60 cm Teka DFI 76950
Pojemność15 kpl.
Klasa energetycznaD
Minimalny poziom hałasu42 dB
Liczba programów9
Zużycie wody na cykl9,5 l
CenaTeka DFI 76950 oferta w Media Markt

Zestawienie zmywarek do zabudowy 60 cm zamyka Teka DFI 76950. Charakteryzuje się funkcją połowy załadunku, Ekstra Płukaniem, automatycznym otwieraniem drzwi po skończonym cyklu, a także funkcją Express (skrócenie czasu programu). Istnieje możliwość montażu w kolumnie (słupku), co sprawia, że użytkowanie będzie jeszcze wygodniejsze (brak konieczności schylania się). Specjalną tacę na sztućce możesz konfigurować na różny sposób w zależności od potrzeb.

Technologia IonClean to odkażanie przez jony ujemne. W ten sposób pozbędziesz się bakterii i nieprzyjemnych zapachów wewnątrz zmywarki. Wśród programów znajdziesz taki, który trwa godzinę (mycie łącznie z suszeniem), a nawet program Mini30 do lekko zabrudzonych naczyń. Temperatury zmywania mieszczą się w przedziale od 35°C do 70°C. Czujnik MultiCleaner sprawia, że zmywarka dostosuje pracę do typu stosowanego detergentu. Udogodnieniem jest wskaźnik niskiego poziomu soli i nabłyszczacza.

Zmywarka do zabudowy 45 cm czy 60 cm?

O zmywarkach do zabudowy 45 cm pisałam już w poprzednim zestawieniu. Łatwo można wywnioskować, że są to funkcjonalne urządzenia do mycia naczyń. W zależności od modelu mogą się sprawdzić nie tylko dla singla czy pary, ale także dla mniejszej rodziny (pojemność sięga 10 kompletów). Zmywarka 45 cm jest polecana nawet do niewielkiej kuchni, a stosunkowo dobry model kupisz już od 1500 zł.

Ze zmywarkami do zabudowy 60 cm sytuacja wygląda odrobinę inaczej. To urządzenia wymarzone dla licznej rodziny, gdzie często się gotuje, przyjmuje gości, a tym samym dużo zmywa. W takim przypadku podczas tradycyjnego zmywania zużywałoby się o wiele więcej wody, a sam proces byłby żmudny. Zmywarki 60 cm są w stanie pomieścić nawet 16 kompletów naczyń, więc rzadziej ją uruchamiasz. Bez trudu zmieścisz patelnie, duże garnki i inną zastawę. Nawet jeżeli jej nie załadujesz w pełni, to przeważnie można skorzystać z opcji połowy załadunku.

Trzeba pamiętać, że zmywarka do naczyń o szerokości 60 cm wymaga nieco więcej miejsca w kuchni, natomiast w zabudowie prezentuje się bardzo estetycznie (tworzy spójny wystrój kuchni). Celuj w taką zmywarkę, która zużywa mało wody i energii, pracuje bezawaryjnie i stosunkowo cicho, jak również ma przemyślane wnętrze, szereg praktycznych funkcji.

Jeżeli jesteś w trakcie remontu bądź wyboru mebli pod wymiar, to zmywarka do zabudowy 60 cm będzie udaną inwestycją. No chyba, że jesteś singlem i stołujesz się częściej na mieście niż w domu, to warto przemyśleć zakup małej zmywarki kompaktowej.

Podsumowanie

W naszym dziale ranking zmywarek zawsze stawiamy na markowy sprzęt. Wśród zmywarek do zabudowy 60 cm prym wiodą takie firmy, jak Bosch, Siemens, Amica, Samsung, Gorenje, Electrolux i Teka.

Minimalna pojemność dzisiejszych bohaterek wynosi 13 kompletów naczyń, a maksymalna aż 16. Wszystkie pracują wydajnie, cicho i bezpiecznie. Zużywają małą ilość wody i energii elektrycznej, mają przemyślane konstrukcje i szereg przydatnych funkcji. Masz również wybór spośród wielu programów zmywania.

Zobacz również:

Zmywarka wolnostojąca 45 cm

Zmywarka wolnostojąca 60 cm

blog comments powered by Disqus
Zmywarka do zabudowy 60 cm | Ranking TOP 7