PODPOWIEDZI:

Energooszczędna zmywarka do zabudowy | Ranking TOP 3

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Samsung DW60CB895UAPETSamsung DW60CB895UAPET4299 zł
2Haier XS 4A4M4PBHaier XS 4A4M4PB3899 zł
3BEKO BDIN38660CBEKO BDIN38660C3379 zł
Energooszczędna zmywarka do zabudowy | Ranking TOP 3

Energooszczędna zmywarka do zabudowy to sprzęt, który umożliwi oszczędne zmywanie naczyń. Taka inwestycja, w dłuższej perspektywie, bardzo się opłaci. Z pewnością zauważysz różnicę w rachunkach za prąd, dlatego lepiej od razu zainwestować w zmywarkę do zabudowy o klasie energetycznej A.

Nowoczesny sprzęt AGD powinien zadbać o optymalne zużycie wody i energii, znacznie redukując miesięczne koszty. Takie są właśnie dzisiejsze bohaterki, czyli TOP 3 energooszczędnych zmywarek do zabudowy o klasie energetycznej A.

Każdą z nich wraz z obszernym opisem i specyfikacją znajdziesz również w porównywarce zmywarek.

Energooszczędna zmywarka do zabudowy - Opinie

1. Samsung DW60CB895UAPET

energooszczędna zmywarka do zabudowy Samsung DW60CB895UAPET
Szerokość60 cm
Pojemność14 kpl.
Klasa energetycznaA
Poziom hałasu43 dB
Liczba programów11
Zużycie wody na cykl7,9 l
Zużycie prądu na 100 cykli49 kWh
CenaSamsung DW60CB895UAPET oferta w Ceneo

Energooszczędna zmywarka do naczyń o klasie ASamsung DW60CB895UAPET to model bez panelu drzwiowego. Należy go oddzielnie dokupić, wybierając kolor, jaki Ci odpowiada, ale za tym idzie dodatkowy koszt, co trzeba mieć na względzie. To zmywarka zużywająca najmniej wody i prądu (7,9 l wody na cykl i tylko 49 kWh prądu na 100 cykli).

Jest w stanie zmieścić 14 kompletów naczyń, wykorzystuje w swoim działaniu nowoczesne rozwiązania przepływu wody, a także oszczędza energię w trakcie suszenia naczyń, co jest zasługą systemu Active Fan Dry (dwa wentylatory wspierają cyrkulację powietrza bez zwiększenia temperatury).

Energooszczędna zmywarka do zabudowy do personalizacji 60 cm jest wyposażona w rotujący podwójny system dysz, którego celem jest jeszcze dokładniejsze usuwanie mocnych zabrudzeń i docieranie w każdy zakamarek. W trybie Extra Cichy zmywarka osiąga o 2 dB mniej, czyli 41 dB, jednak wtedy program się nieco wydłuża. Funkcja dezynfekcji eliminuje wszelkie zarazki i bakterie z naczyń. Funkcja Auto Open Plus polega na automatycznym otwieraniu drzwi (na 10 cm) po zakończonym cyklu, aby szybciej pozbyć się nadmiaru pary.

Zmywarka do zabudowy z WiFi daje dostęp do aplikacji mobilnej, gdzie łatwo zarządzasz urządzeniem, masz wgląd w diagnostykę. Oprócz tego znajduje się też intuicyjny wyświetlacz, który powiadomi o potrzebie uzupełnienia detergentu czy zasugeruje odpowiedni program. Prowadnice Soft Rail z systemem koszy z łożyskami kulkowymi znacznie ułatwiają wysuwanie koszy, odbywa się to płynnie i bezpiecznie nawet przy pełnym załadunku.

Nie musisz tracić czasu na czyszczenie wnętrza zmywarki. Wystarczy jedynie uruchomić program czyszczenia, aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i resztek żywności. Podczas ewentualnej awarii, nie dojdzie do wycieku wody (funkcja AquaStop).

2. Haier XS 4A4M4PB

energooszczędna zmywarka do naczyń klasy A Haier XS 4A4M4PB
Szerokość60 cm
Pojemność14 kpl.
Klasa energetycznaA
Poziom hałasu44 dB
Liczba programów10
Zużycie wody na cykl9,5 l
Zużycie prądu na 100 cykli54 kWh
CenaHaier XS 4A4M4PB oferta w Ceneo

Zmywarka o najwyższej klasie energetycznejHaier XS 4A4M4PB to zaawansowany sprzęt AGD do domu, w którym zastosowano inteligentne technologie wpływające na optymalne zużycie wody i energii, przy zachowaniu zadowalających efektów. Cechuje się sterowaniem przy użyciu swojego smartfona. W aplikacji mobilnej możesz przesłać zdjęcie koszy z naczyniami i o nic więcej się nie martwić, bowiem zostaną automatycznie dobrane parametry (funkcja Washing Lens).

Skorzystasz z opcji połowy załadunku, nie trzeba zatem zapełniać całej komory. Bezszczotkowa konstrukcja silnika inwerterowego ogranicza hałas i wibracje, jak również wpływa na mniejsze zużycie prądu. Nowoczesna zmywarka do zabudowy klasy A została wyposażona w Intuicyjny wyświetlacz DotMatrix, z poziomu którego masz dostęp do najistotniejszych informacji, w tym do podglądu pozostałego czasu programu, temperatury zmywania.

Użytkownik ma do czynienia z myciem strefowym. Owy cykl Flex Zone polega na połączeniu dwóch różnych trybów mycia, czyli np. w górnym koszu odbywa się delikatne zmywanie, natomiast w dolnym koszu intensywne dla najbardziej zabrudzonych garnków. Energooszczędna zmywarka do zabudowy charakteryzuje się czujnikami zabrudzeń, dzięki którym potrafi samodzielnie dostosować program w stosunku do ilości naczyń i ich stopnia zabrudzenia.

Na skuteczność zmywania wpływa również innowacyjne ramię natryskowe H-Spray Arm. Docenisz system Powerwash do walki z zaschniętymi resztkami jedzenia, przypalonymi naczyniami (większa intensywność przepływu wody). Przesuwne boki szuflady na sztućce pomogą w ich swobodnym ułożeniu. Producent postawił na zawiasy o podwójnym wychyle, co ułatwia montaż w zabudowie.

Wnętrze możesz modyfikować, zwłaszcza że dolny kosz posiada 8 składanych stojaków. Kieliszki lub szklanki nie potłuką się ani nie zarysują, gdyż kosz ma podwójną podpórkę i gumowe wykończenie. Oszczędna zmywarka Haier jest chwalona za oświetlenie komory, które zwiększa widoczność podczas załadunku i rozładunku naczyń. Nie zabrakło punktowego światła sygnalizującego etap trwania cyklu, a także funkcji automatycznego uchylenia drzwi w celu szybszego suszenia.

3. BEKO BDIN38660C

energooszczędna zmywarka do zabudowy o klasie A BEKO BDIN38660C
Szerokość60 cm
Pojemność16 kpl.
Klasa energetycznaA
Poziom hałasu44 dB
Liczba programów8
Zużycie wody na cykl9,9 l
Zużycie prądu na 100 cykli50 kWh
CenaBEKO BDIN38660C oferta w RTV EURO AGD

Zestawienie zamyka energooszczędna zmywarka do zabudowyBEKO BDIN38660C, która się wyróżnia największą pojemnością (16 kompletów naczyń), przy czym zużycie prądu stoi na bardzo niskim poziomie, to jedynie 50 kWh w skali 100 cykli. Zmywanie po wizycie gości lub w domach, gdzie są liczne rodziny nie będzie już czasochłonne ani problematyczne. Intuicyjny panel sterowania z czytelnymi ikonkami pomoże wybrać właściwy program zmywania.

Pokrywa dozownika na środki czyszczące znajduje się wewnątrz, na drzwiach zmywarki. W łatwy sposób otwiera się i zamyka, więc dolewanie detergentu będzie komfortowe. W użytkowaniu pomocny okaże się wskaźnik braku nabłyszczacza i soli. Zmywarka do zabudowy 60 cm o klasie energetycznej A obfituje w wiele dodatkowych funkcji, jak na przykład automatyczne otwieranie drzwi, opcja opóźnionego startu pracy czy zabezpieczenie przed zalaniem. Technologia Hygiene Intense skutecznie zdezynfekuje naczynia i usunie trudne zabrudzenia, co jest zasługą generowania pary i dodatkowego płukania.

Wśród programów znajdziesz m.in. intensywny (zmywanie w 70°C), delikatny (mycie w 40°C), mycie wstępne. Szkło jest traktowane łagodnie, nie są widoczne zacieki. W dobry sposób wykorzystasz przestrzeń, bowiem kosz dolny posiada składane elementy, podobnie jak kosz górny, który ma ponadto regulowaną wysokość. Na sztućce jest przeznaczona wygodna szuflada z przegrodami. Zmywarka BEKO klasy A oferuje także wskaźnik LedSpot, który świeci na podłogę, informując przy tym, czy sprzęt nadal pracuje. Dno wykonano z trwałej stali nierdzewnej.

Wspomnę jeszcze, że jeżeli poszukujesz energooszczędnej, ale węższej zmywarki, to warto zainteresować się modelem Siemens iQ500 SR65YX04ME, który jest w liderem na liście zmywarek do zabudowy 45 cm.

Korzyści przemawiające za zakupem energooszczędnej zmywarki do zabudowy klasy A

Oto powody, dla których warto zdecydować się na energooszczędną zmywarkę do naczyń:

  • Energooszczędna zmywarka pełnowymiarowa do zabudowy gwarantuje zarówno niskie zużycie energii, jak i wody w ciągu cyklu zmywania i suszenia naczyń, przy czym wydajność nadal stoi na wysokim poziomie, nie ma mowy o niedomytych garnkach, a dodatkowo świadomie dbasz o środowisko.
  • Zmywarka 60 cm o klasie energetycznej A doskonale sprawdzi się dla dużej rodziny, dla osób, które często przyjmują gości lub dużo gotują i nie chcą tracić czasu na ręczne zmywania (bardziej męczące i mniej ekonomiczne).
  • Ze zmywarką klasy A zaoszczędzisz zarówno czas, jak i pieniądze.
  • Estetycznie prezentują się w ciągu zabudowy kuchennej.
  • Pracują stosunkowo cicho.
  • Są funkcjonalne, intuicyjne w sterowaniu i solidnie wykonane, a ponadto wnętrze jest doskonale przemyślane.
  • W takich zmywarkach do naczyń klasy A najczęściej stosuje się energooszczędne oświetlenie LED, programy Eco, bezszczotkowe silniki inwerterowe, opcję połowy załadunku, automatyczne otwieranie drzwi i czujniki zabrudzeń. Te wszystkie elementy znacznie przekładają się na niższe zużycie prądu.
  • To jednorazowa inwestycja, w której szybko się zwrócą koszty utrzymania urządzenia w postaci niższych rachunków za prąd (w stosunku do modeli klasy B, C, D i niżej).

Nie zapomnij odwiedzić naszego działu ranking zmywarek, w którym znajdują się zarówno modele do zabudowy, jak i wolnostojące, o różnej szerokości, odmiennym przedziale cenowym. Nie zabrakło również mini zmywarek i tych, które pracują najciszej.

Podsumowanie

Energooszczędne zmywarki do zabudowy o klasie energetycznej A pochodzą od takich producentów, jak Samsung, Haier i BEKO. Zużycie prądu na 100 cykli mieści się w przedziale od x kWh do x kWh, z kolei zużycie wody na cykl wynosi od x l do x l. Są w stanie zmieścić od x do x kompletów naczyń.

Wszystkie zaliczają się do zmywarek do zabudowy o szerokości 60 cm. Poziom hałasu wynosi od x dB do x dB. Poza ekonomicznym działaniem wyróżniają się także bezpiecznym użytkowaniem, wieloma przydatnymi programami zmywania, nowoczesnymi technologiami, wysoką jakością wykonania (np. bezszczotkowe silniki inwerterowe).

Sprawdź również:

blog comments powered by Disqus
Energooszczędna zmywarka do zabudowy | Ranking TOP 3