PODPOWIEDZI:

Najcichsza zmywarka do zabudowy | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Siemens iQ500 SN65EX68CESiemens iQ500 SN65EX68CE3699 zł
2Bosch SMV8ZCX02E Serie 8Bosch SMV8ZCX02E Serie 85199 zł
3Amica DIM68B10EBONSWViDAmica DIM68B10EBONSWViD2399 zł
4Whirlpool WIO 3O540 PELGWhirlpool WIO 3O540 PELG2539 zł
5BEKO BDIS38042QBEKO BDIS38042Q2149 zł
Najcichsza zmywarka do zabudowy | Ranking TOP 5

Najcichsza zmywarka do zabudowy, jak sama nazwa wskazuje, cechuje się taką kulturą pracy, aby jej działanie nie drażniło domowników ani nie zakłócało snu. Poznaj TOP 5 cichych zmywarek do zabudowy, które poza generowaniem niskiego poziomu hałasu, oferują również inne udogodnienia. Zapraszam!

Jeżeli chcesz uruchomić program zmywania w nocy i cieszyć się rano czystymi naczyniami, ale boisz się, żeby nie obudziły się dzieci, to wybierz zmywarkę do zabudowy o jak najniższym poziomie hałasu. W dzisiejszej klasyfikacji pojawiły się bardzo ciche zmywarki, które nie przekraczają wartości 41 dB.

Każda z nich jest również obszernie opisana w porównywarce zmywarek.

Najcichsza zmywarka do zabudowy - Opinie

1. Siemens iQ500 SN65EX68CE

najcichsza zmywarka do zabudowy Siemens iQ500 SN65EX68CE
Szerokość60 cm
Pojemność14 kpl.
Klasa energetycznaD
Poziom hałasu39 dB
Liczba programów8
Zużycie wody na cykl9,5 l
CenaSiemens iQ500 SN65EX68CE oferta w RTV EURO AGD

Zaawansowana zmywarka do zabudowy generująca niski poziom hałasuSiemens iQ500 SN65EX68CE charakteryzuje się żywotnym, energooszczędnym i cichym silnikiem inverterowym, funkcją połowy załadunku, a także 3-częściowym systemem filtrów. Na plus opcja myFavourite. Wprowadzisz najczęściej używaną kombinację programu i dodatkowych funkcji, i zapiszesz je, aby kolejnym razem uruchomić je za pomocą jednego przycisku. Kosze flexComfort dają pełną swobodę w zagospodarowaniu przestrzenią, a miękkie zabezpieczenia stanowią ochronę szkła.

Załadunek i wyjmowanie naczyń ułatwiają rolki o płynnym wysuwie. Wszystko masz w zasięgu wzroku, bowiem wskaźnik timeLight wyświetla na podłodze takie informacje, jak na przykład pozostały czas programu, ewentualne błędy. Najcichsza zmywarka do zabudowy Siemens pozwoli na zarządzanie poprzez aplikację Home Connect. Przykładowo, w aplikacji dowiesz się, jaki jest stan tabletek czyszczących, zdalnie uruchomisz zmywarkę, przyspieszysz program. Owa funkcja varioSpeed Plus daje możliwość włączenia najszybszego zmywania nawet w trakcie fazy płukania.

Szuflada vario3 jest przeznaczona nie tylko na sztućce, ale również na filiżanki do espresso czy łyżki wazowe. Cicha zmywarka do zabudowy w pełni zintegrowana zachwyca zewnętrznym designem, ale pomocne okażą się również niebieskie oznaczenia ruchomych elementów koszy i szuflad. To spore udogodnienie w zakresie dostosowania konkretnego załadunku. Rozwiązanie rackMatic to specjalne dźwignie, w jakie został wyposażony górny kosz. Po ich naciśnięciu wyregulujesz wysokość kosza na 3 poziomach. Z pewnością to docenisz, zwłaszcza przy większych garnkach. Wnętrze zmywarki zostało wykonane ze stali szlachetnej.

2. Bosch SMV8ZCX02E Serie 8

cicha zmywarka pod zabudowę Bosch SMV8ZCX02E Serie 8
Szerokość60 cm
Pojemność14 kpl.
Klasa energetycznaC
Poziom hałasu41 dB
Liczba programów14
Zużycie wody na cykl9,5 l
CenaBosch SMV8ZCX02E Serie 8 oferta w RTV EURO AGD

Bardzo cicha zmywarka do zabudowyBosch SMV8ZCX02E Serie 8 ma największą ilość wszechstronnych programów zmywania. Wśród nich znajduje się między innymi program Cichy 50°C, program Eco, program Szkło. Program Inteligentny pozwoli spersonalizować zmywanie, aby być w pełni świadomym zużycia wody i energii elektrycznej. Poprzez Home Connect, zmywarka przeanalizuje Twoje preferencje odnośnie mycia naczyń, suszenia, czasu trwania programu i dostosuje parametry wedle Twoich oczekiwań.

Zmywarka PerfectDry gwarantuje najlepsze efekty suszenia, a to za sprawą zastosowania naturalnego minerału zeolitu, który doskonale pochłania wilgoć i uwalnia ją podczas suszenia w postaci suchego, ciepłego powietrza. Większy komfort zyskujesz dzięki ulepszonemu systemowi wysuwania oraz ruchomym, składanym elementom w dolnym koszu i antypoślizgowym listwom w górnym koszu. Szuflada Vario3 Pro eliminuje konieczność używania koszyka na sztućce. Istnieje regulacja wysokości górnego kosza, co jest przydatne, jeżeli chcesz umieścisz w dolnym koszu na przykład wysokie kieliszki.

Najcichsza zmywarka do zabudowy 60 cm Bosch może być sterowana zdalnie. W aplikacji Home Connect śledzisz zużycie tabletek, otrzymujesz powiadomienia odnośnie bieżącego statusu programu, skonfigurujesz swój program Ulubione. Asystent Dozowania precyzyjnie kontroluje rozpuszczanie tabletek do mycia naczyń. Detergent odpowiednio wymieszany z wodą przełoży się na zadowalające efekty zmywania.

Z funkcji dodatkowych wymienia się MachineCare, czyli program czyszczenia zmywarki, który wpływa na wydajniejszą pracę i dłuższą żywotność produktu. Oczywiście nie zabrakło systemu AquaStop zabezpieczającego przed zalaniem, kolorowego wyświetlacza TFT i oprogramowania czasu startu do 24 h. We wnętrzu znajduje się białe oświetlone zwiększające widoczność.

3. Amica DIM68B10EBONSWViD

cicha zmywarka do zabudowy Amica DIM68B10EBONSWViD
Szerokość60 cm
Pojemność14 kpl.
Klasa energetycznaB
Poziom hałasu40 dB
Liczba programów10
Zużycie wody na cykl8,9 l
CenaAmica DIM68B10EBONSWViD oferta w RTV EURO AGD

Cicho działająca zmywarka do zabudowy o klasie energetycznej BAmica DIM68B10EBONSWViD zadba o niższe rachunki za prąd i ekologiczne działanie. Producent zastosował 1,8-litrowy zbiornik, dzięki któremu uda Ci się oszczędzić wodę podczas zmywania. Zostaje wykorzystana woda z poprzedniego płukania bądź płukania wstępnego w kolejnym cyklu. Nie musisz się obawiać o higienę. Jeżeli woda nie zostanie zużyta w czasie 48 h, to urządzenie ją usunie. Będąc przy tym temacie, warto wspomnieć o unikatowym rozwiązaniu UV Hygiene Technology. W różnych fazach mycia i suszenia zostaną aktywowane promienie ultrafioletowe, które wyeliminują bakterie, wirusy i wszelkie drobnoustroje.

Najcichsza zmywarka do zabudowy Amica oferuje bezszczotkowy silnik Silent Drive 3.0 z płynną regulacją obrotów, który dostosuje ciśnienie wody w zależności od programu i rodzaju naczyń. To oznacza skuteczność zmywania, energooszczędność i trwałość. Zmywarka 60 cm zyskała zwolenników ze względu na zaawansowany system generowania pary. Para pomoże rozmiękczyć zaschnięte zabrudzenia, a także zdezynfekować naczynia, pozostawiając je lśniącymi. W górnym koszu została umieszczona natrysznica WaterSpinner 2.0 wraz z osłonami na jej śmigłach. Nie ma mowy o niedomytych naczyniach, ponieważ woda jest bardzo dokładnie rozprowadzana.

W przystępnej cenie masz do czynienia z samoczynnie uchylającymi się drzwiami zmywarki, diodą BlueDot+ do wyświetlania komunikatów świetlnych oraz prowadnicami teleskopowymi dla płynniejszego ruchu kosza. Jak przystało na najcichszą zmywarkę, postawiono na maty wygłuszające wewnątrz obudowy. Opcja OptiTime Pro oznacza skrócenie programu, jeżeli zależy Ci na szybszym zmywaniu bądź wydłużenie cyklu w chwili, gdy chcesz jeszcze lepiej domyć zabrudzenia. O redukcję nieprzyjemnych zapachów zadba filtr z powłoką antybakteryjną. Mycie strefowe ZoneWash jest zalecane do mycia niewielkiej ilości brudnych naczyń.

4. Whirlpool WIO 3O540 PELG

najcichsza zmywarka do zabudowy Whirlpool WIO 3O540 PELG
Szerokość60 cm
Pojemność14 kpl.
Klasa energetycznaB
Poziom hałasu40 dB
Liczba programów10
Zużycie wody na cykl9,5 l
CenaWhirlpool WIO 3O540 PELG oferta w RTV EURO AGD

Najcichsza zmywarka do zabudowyWhirlpool WIO 3O540 PELG wyróżnia się klasą energetyczną B, dzięki czemu użytkownik może liczyć na niskie zużycie energii elektrycznej. Generuje hałas na poziomie 40 dB. Sprawdzi się dla większych rodzin, gdyż pojemność sięga aż 14 kompletów naczyń. Technologia 6-ty Zmysł dba o niskie zużycie wody, ekonomiczne działanie i oszczędność czasu, nie wymaga mycia wstępnego ani namaczania, a pomimo to gwarantuje idealne czyszczenie naczyń.

Cicha zmywarka do zabudowy 60 cm potrafi usunąć najtrudniejsze zabrudzenia. Taki efekt czyszczenia jest zasługą potężnych strumieni wody z tylnej części, a także specjalnych czujników, które odpowiadają za wykrywanie zabrudzeń i dostosowanie ciśnienia wody. Przydatnym rozwiązaniem jest trzeci kosz zwiększający ładowność. Wzornictwo ExtraSpace umożliwia pionowe układanie garnków i patelni w dolnym koszu. Jest to oszczędność przestrzeni na dodatkowe 10 talerzy. System koszy FlexiSpace to dogodne zaaranżowanie miejsca w zmywarce, według swoich potrzeb.

Składane uchwyty i modułowe kosze przełożą się na świetną modyfikację wnętrza. Jeżeli potrzebujesz zmieścić naczynie o nietypowym kształcie, to można także zdjąć górny kosz. Pełnowymiarowa zmywarka do zabudowy Whirlpool posiada regulowane stopki, aby stała stabilnie, komorę ze stali nierdzewnej i zabezpieczenie przed wyciekiem wody. Nie trzeba się martwić o mycie i suszenie szkła, bowiem dedykowany cykl zmywania i akcesoria w dolnym koszu to sposób na zmywanie kieliszków różnej wielkości czy kształcie.

System NaturalDry polega na automatycznym otwieraniu drzwi po zakończonym cyklu w celu zapewnienia skuteczniejszego suszenia. Dla Twojego komfortu, producent postawił na funkcję opóźnionego startu pracy, tak aby rozpocząć program zmywania w dogodnym dla Ciebie czasie. Atutem jest bezpośrednie podłączenie do przewodu wody ciepłej. W chwili zakończenia cyklu, usłyszysz sygnał dźwiękowy i zobaczysz dyskretne światło przypominające.

5. BEKO BDIS38042Q

bardzo cicha zmywarka do zabudowy BEKO BDIS38042Q
Szerokość45 cm
Pojemność10 kpl.
Klasa energetycznaC
Poziom hałasu41 dB
Liczba programów8
Zużycie wody na cykl8,9 l
CenaBEKO BDIS38042Q oferta w RTV EURO AGD

Zestawienie zamyka cicha zmywarka do zabudowyBEKO BDIS38042Q, która jest najtańsza na liście. Z zalet wymienia się stosunkowo niskie zużycie wody na cykl, funkcję Fast+ przyspieszającą program (pomocne w trakcie imprez, żeby szybko umyć bieżące naczynia) oraz funkcję opóźnienia startu do 24 h. Technologia zapobiegająca wyciekom WaterSafe+ nie dopuści do uszkodzenia urządzenia lub podłogi (dopływ wody jest automatycznie odcinany w chwili awarii).

Technologia SelfDry to z kolei gwarancja szybszego schnięcia naczyń, co przekłada się na niższe zużycie prądu, brak zacieków na naczyniach, usuwanie bakterii i wirusów poprzez płukania gorącą wodą z uderzeniem pary (drzwi zmywarki otwierają się automatycznie po zakończonym programie zmywania). Najcichsza zmywarka do zabudowy 45 cm BEKO cechuje się wskaźnikiem LedSpot, który wskaże stan programu poprzez świecenie na podłodze. W momencie, gdy zgaśnie, można otworzyć zmywarkę.

To doskonały pomocnik w walce z myciem blach z piekarnika. Umieścisz w środku nawet 3 blachy, wybierzesz dedykowany program czyszczenia blach pod wysokim ciśnieniem i tylko poczekasz na doskonałe efekty. Zmywarka jest chwalona za czytelny wyświetlacz LED, regulację górnego kosza, wygodną szufladę na sztućce oraz silnik inwerterowy ProSmart. Zintegrowany panel sterowania jest ukryty po zamknięciu drzwiczek, więc małe dzieci nie mają do niego dostępu.

Jaka powinna być najcichsza zmywarka do zabudowy?

Cicha zmywarka do zabudowy ma szczególne znaczenie, jeżeli posiadasz kuchnię połączoną z salonem. Jej praca nie przeszkodzi podczas oglądania filmu, rozmowy, a nawet drzemki. Niezależnie od tego, czy celujesz w zmywarkę do zabudowy 45 cm, czy w zmywarkę do zabudowy 60 cm, warto przyjrzeć się parametrowi, jakim jest poziom hałasu (im mniejsza wartość, tym ciszej działa).

Na cichą pracę zmywarki wpływają oczywiście pewne czynniki. Najczęściej takie modele są wyposażone w bezszczotkowe silniki inverterowe, maty wygłuszające wewnątrz obudowy, specjalny cichy program (pracują jeszcze ciszej niż w standardowym, dlatego uruchamia się go z powodzeniem w nocy). Niektóre zmywarki działają tak cicho, że nie wiesz, czy cykl nadal trwa. Z pomocą przychodzi wskaźnik stanu trwającego programu. Ruch kosza powinien być płynny, żeby naczynia nie uderzały o siebie i nie generowały niepotrzebnego hałasu.

Pamiętaj, że w dziale ranking zmywarek znajduje się sprzęt zarówno do zabudowy, jak i wolnostojący o różnej szerokości, gdzie uda Ci się znaleźć perełki o stosunkowo cichej pracy.

Podsumowanie

Lista najcichszych zmywarek do zabudowy wskazała 5 topowych modeli, których poziom generowanego hałasu waha się od 39 dB do maksymalnie 41 dB. W gruncie rzeczy, takich urządzeń nie jest tak wiele na rynku. Nasze propozycje pochodzą od cenionych producentów, jak Bosch, Siemens, Amica, BEKO i Whirlpool.

W większości są to zmywarki do zabudowy o szerokości 60 cm, które pomieszczą 14 kompletów naczyń, chociaż jeden model ma szerokość 45 cm i pojemność 10 kompletów. Występujące klasy energetyczne to B, C lub D. Liczba programów sięga nawet 14. Zużycie wody na cykl stoi na fajnym poziomie i wynosi 8,9 l lub 9,5 l.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Najcichsza zmywarka do zabudowy | Ranking TOP 5