PODPOWIEDZI:

Zmywarka wolnostojąca 60 cm | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Siemens iQ700 SN27YI01CESiemens iQ700 SN27YI01CE4649 zł
2LG DF425HSSLG DF425HSS3899 zł
3Bosch SMS4ECI26EBosch SMS4ECI26E2749 zł
4Amica DFM66C8EOiBDAmica DFM66C8EOiBD1899 zł
5Hisense HS661C60WHisense HS661C60W2499 zł
Zmywarka wolnostojąca 60 cm | TOP 5 |

Dysponując nieco większą przestrzenią, śmiało celuj w zmywarkę wolnostojącą o szerokości 60 cm. Za moment poznasz możliwości TOP 5 zmywarek wolnostojących 60 cm od cenionych producentów. Zapraszam!

Zmywarek wolnostojących 60 cm jest dużo na rynku, dlatego wyłoniłam 5 perełek wysokiej jakości, aby zmywanie naczyń przestało być żmudną czynnością.

Każdy wymieniony model znajdziesz w bazie zmywarek, gdzie są obszerniejsze opisy.

Zmywarka wolnostojąca 60 cm - Opinie

1. Siemens iQ700 SN27YI01CE

zmywarka 60 cm Siemens iQ700 SN27YI01CE
Pojemność14 kpl.
Klasa energetycznaB
Minimalny poziom hałasu41 dB
Liczba programów8
Zużycie wody na cykl9,5 l
CenaSiemens iQ700 SN27YI01CE oferta w Ceneo

Siemens iQ700 SN27YI01CE to wolnostojąca zmywarka 60 cm w najwyższej cenie, lecz za to o najlepszej klasie energetycznej, a dokładniej o klasie B. Wyróżnia się również dużym wyświetlaczem TFT, na którym widać najważniejsze informacje. Wybieranie ustawień jest niezwykle wygodne. Zmywarka zmieści 14 kompletów naczyń. Umożliwia zdalną obsługę i wybór optymalnego programu z dowolnego miejsca (aplikacja mobilna Home Connect).

Turbosuszenie Zeolith zapewnia błyskawiczne suszenia przy jednoczesnym małym zużyciu energii. Funkcja varioSpeed Plus znacznie przyspiesza mycie i suszenie naczyń. W koszach znajduje się sporo składanych elementów, dzięki czemu ułożenie różnych naczyń nie stanowi problemu, a samo wyjmowanie i wkładanie jest komfortowe (rolki o płynnym wysuwie). Strefa glassZone jest przeznaczona dla delikatnego szkła, bowiem sześć dysz gwarantuje łagodny przepływ wody.

Funkcja higienaPlus to najwyższa higiena i tym samym eliminacja bakterii oraz zarazków. Jeżeli chcesz umieścić w dolnym koszu bardzo brudne naczynia, to skorzystaj przy okazji z funkcji Strefa Intensywna, która wykorzystuje większe ciśnienie wody.

Zmywarkę wyposażono w trwały silnik iQdrive, Asystenta Dozowania (równomiernie rozprowadzi detergent), oświetlenie wnętrza i powłokę antiFingerprint. Znajdziesz specjalny program do usuwania wszelkich osadów w zmywarce, dzięki któremu praca zmywarki będzie zawsze właściwa.

2. LG DF425HSS

srebrna zmywarka wolnostojąca LG DF425HSS
Pojemność14 kpl.
Klasa energetycznaD
Minimalny poziom hałasu41 dB
Liczba programów10
Zużycie wody na cykl9,5 l
CenaLG DF425HSS oferta w Media Expert

Wyjątkowa zmywarka 60 cmLG DF425HSS to tak naprawdę zmywarka parowa. Technologia TrueSteam stanowi gwarancję błyszczących naczyń bez zacieków (para dotrze w każde miejsce). Niezawodne działanie i wydajność to zasługa między innymi bezpośredniego napędu inwerterowego. Masz do czynienia z dużą elastycznością odnośnie załadowania zmywarki, więc dostosujesz wszystko pod własne potrzeby (specjalny system półek, regulacja wysokości, składane uchwyty).

Czyszczenie odbywa się pod każdym kątem. Zastosowano aż cztery spryskiwacze, automatyczne otwieranie drzwi po zakończeniu programu, a także program Turbo do najmocniejszych zabrudzeń na naczyniach. Istnieje mycie dwustrefowe, zatem w jednym koszu umyjesz delikatne naczynia, w drugim z kolei te, które wymagają mocniejszego programu.

Temperatura 80°C podczas płukania zapewnia niebywałą świeżość naczyń. Aplikacja LG SmartThinQ umożliwia pobieranie nowych programów i wszelką personalizację ustawień, przypomina o konieczności czyszczenia sprzętu oraz pomoże rozwiązać różne problemy.

3. Bosch SMS4ECI26E

zmywarka o szerokości 60 cm Bosch SMS4ECI26E
Pojemność13 kpl.
Klasa energetycznaD
Minimalny poziom hałasu41 dB
Liczba programów6
Zużycie wody na cykl6,7 l
CenaBosch SMS4ECI26E oferta w Ceneo

Zmywarka do naczyń 60 cmBosch SMS4ECI26E w kolorze srebrnym wyróżnia się zdalnym sterowaniem przez aplikację mobilną. Zobaczysz w niej bieżący status programu oraz otrzymasz powiadomienie, jak zapas tabletek będzie się kończył. Aplikacja pomoże Ci także w dostosowaniu odpowiednich ustawień zmywania, Ty jedynie określasz stopień zabrudzenia, ilość i rodzaj naczyń.

Cechuje się wydajnym suszeniem (automatycznie uchylane drzwi), funkcją inteligentnego zarządzania wodą, a także szufladą Vario3 (idealna na sztućce i inne małe akcesoria kuchenne). Program Cichy oferuje poziom hałasu tylko 41 dB, co oznacza, że bez obaw uruchomisz zmywanie nawet w nocy, nie budząc przy tym domowników. Górny kosz ma regulację wysokości, więc dopasujesz wnętrze pod własne wymagania, tak aby zmieściły się na przykład wysokie szklanki.

Możesz łączyć różne programy i funkcje oraz zapisać je jako ulubione, tak aby mieć do tego szybszy dostęp za każdym razem (opcja Favourite). Zaletą jest ochrona przed wyciekiem wody, powłoka przeciw widocznym odbiciom palców na froncie, bezszczotkowy silnik oraz możliwość zaplanowania czasu startu zmywania. Producent udziela 10-letniej gwarancji na przerdzewienie komory zmywarki. Dodatkowo Asystent Dozowania kontroluje rozpuszczanie tabletki, aby efekt zmywania był jeszcze lepszy.

4. Amica DFM66C8EOiBD

czarna zmywarka 60 cm Amica DFM66C8EOiBD
Pojemność14 kpl.
Klasa energetycznaC
Minimalny poziom hałasu44 dB
Liczba programów7
Zużycie wody na cykl9,8 l
CenaAmica DFM66C8EOiBD oferta w RTV EURO AGD

Czarna zmywarka wolnostojąca 60 cmAmica DFM66C8EOiBD jest najtańsza z listy. Silnik inwerterowy Silent Drive 3.0 gwarantuje skuteczność, cichą pracę, oszczędność energii i żywotność przez wiele lat. Opcja OpenDry polega na automatycznie uchylanych drzwiach pod koniec fazy suszenia. Efektem jest energooszczędne dosuszanie naczyń. Funkcja SteamPower to zastosowanie gorącej pary na końcu cyklu. Dzięki niej bakterie są usuwane zarówno z naczyń, jak i w zmywarce.

Klasa energetyczna C gwarantuje ekonomiczne zmywanie. Praktycznym rozwiązaniem jest system AquaStop odcinający dopływ wody w razie ewentualnej awarii. Zmywarka Amica posiada program, za pomocą którego umyjesz naczynia w niecałą godzinę (wliczając w to namaczanie i suszenie). We wnętrzu znajdziesz dolny kosz ze składanymi kolcami, górny kosz z uchwytami na kieliszki i półkami na filiżanki, a także szufladę na sztućce (trzeci kosz).

Atutem jest dno zmywarki wykonane ze stali nierdzewnej, funkcja połowy załadunku, wyświetlacz LED, wskaźnik braku soli i nabłyszczacza. Opóźnienie startu pracy pozwala na ustawienie czasu rozpoczęcia pracy zmywarki w dogodnym dla Ciebie momencie. Trzy ramiona natryskowe przekładają się na idealnie wyczyszczone naczynia. Istnieje również elektroniczne dozowanie nabłyszczacza, dzięki czemu zawsze jest dobierana jego właściwa ilość. Koniec pracy będzie zasygnalizowany sygnałem dźwiękowym.

5. Hisense HS661C60W

biała zmywarka wolnostojąca 60 cm Hisense HS661C60W
Pojemność16 kpl.
Klasa energetycznaC
Minimalny poziom hałasu44 dB
Liczba programów5
Zużycie wody na cykl9,6 l
CenaHisense HS661C60W oferta w Ceneo

Zestawienie zmywarek wolnostojących 60 cm zamyka Hisense HS661C60W. Ta biała zmywarka wolnostojąca o szerokości 60 cm charakteryzuje się największą pojemnością, aż 16 kompletów naczyń. Będzie zatem doskonałym pomocnikiem dla dużej rodziny. Na uwagę zasługuje silnik inwerterowy, program samooczyszczania (pozbywa konieczności ręcznego mycia zmywarki), automatyczne otwieranie drzwi (nadmiar pary ulatnia się, więc naczynia są całkiem suche), a także trzy kosze.

Wnętrze zmywarki skonfigurujesz na wiele sposobów. W czasie większego przyjęcia potrzeba zazwyczaj dużej ilości naczyń. Wybawieniem okaże się szybkie zmywanie w 15 minut, jakie oferuje ten model. Znajdziesz podwójny wyświetlacz, na którym wyraźnie widać status programu i inne ustawienia.

Program Automatyczny samodzielnie dostosuje najlepsze parametry w stosunku do stopnia zabrudzenia i wielkości załadunku. Dla rodziców małych dzieci polecam program Odkażania, który eliminuje bakterie (dłuższy cykl i większa temperatura). Trzecie ramię natryskowe dba o jak najlepsze namaczanie oraz dystrybucję wody.

Dlaczego warto kupić zmywarkę wolnostojącą 60 cm?

Ranking zmywarek obfitował już w węższe zmywarki wolnostojące 45 cm, natomiast dzisiaj poznałeś większe modele o szerokości 60 cm. Dlaczego warto w nie zainwestować? Oto główne powody:

  • Są bardzo pojemne, zatem polecane dla dużych rodzin.
  • Po większym przyjęciu staną się najlepszym pomocnikiem.
  • Zaliczają się do energooszczędnych urządzeń do zmywania naczyń. Dbają także o niskie zużycie wody w czasie cyklu.
  • Są to ciche zmywarki, których praca (nawet w nocy) nie będzie dla nikogo drażniąca.
  • Obfitują w mnogość funkcji ułatwiających zarówno zmywanie, jak również samą obsługę.
  • Wyposażone w szereg przydatnych programów, w tym program do samooczyszczania.
  • Mają doskonale przemyślane wnętrza, aby pomieścić każdy rodzaj naczynia.
  • Prezentują się nowocześnie, są solidnie wykonane i występują w różnych wersjach kolorystycznych, więc dopasujesz ją do własnej kuchni.
  • Cechuje je bezpieczeństwo użytkowania (mowa m.in. o ochronie przed wyciekiem wody).
  • Jest ich duży wybór. Znajdziesz produkty w różnych cenach i od wiodących na rynku marek.

Jeżeli tylko Twój metraż kuchni pozwala na zmieszczenie pełnowymiarowej zmywarki, to jak najbardziej doradzam taki zakup (zwłaszcza jeżeli mieszkasz w większym gronie).

Podsumowanie

Wymienione zmywarki do naczyń 60 cm mogą pochwalić się maksymalnym poziomem hałasu 44 dB, klasami energetycznymi B, C lub D, a także pojemnością do 16 kompletów naczyń. Największe zużycie wody na cykl nie przekracza 9,8 l. Znajdziesz od 5 do 10 praktycznych programów. Każda z nich ma trwały silnik, doskonale przemyślane wnętrze, jak również liczne technologie i funkcje wpływające na efektywne zmywanie i suszenie naczyń.

Zobacz również:

blog comments powered by Disqus
Zmywarka wolnostojąca 60 cm | TOP 5 |