PODPOWIEDZI:

Piekarniki Samsung na 2022 rok - Co widzieliśmy na IFA?

Piekarniki Samsung na 2022 rok - Co widzieliśmy na IFA?

Samsung na IFA 2022 pokazał odświeżone modele piekarników. Zmian jest sporo i widać je już na pierwszy rzut oka. Piekarniki Samsung na 2022 rok są takie, na jakie wyglądają. To nowoczesne i stylowe modele, których przydatne funkcje oraz innowacyjne technologie po prostu nie pozwoliły mi podczas targów przejść obok nich obojętnie.

Piekarniki Samsung na IFA 2022 w Berlinie zaprezentował w dedykowanej urządzeniom tego producenta hali. Cały segment innowacji dla domu składał się z najnowszych produktów firmy, kusząc już z daleka kulinarnymi prezentacjami i nowym sprzętem. Zainteresowały mnie przede wszystkim piekarniki.

Piekarniki o ujednoliconym designie - Samsung na IFA 2022

Wiecie, co w pierwszej kolejności zatrzymuje wzrok redaktora na targach elektroniki użytkowej? Wygląd urządzenia. Nie ma się co oszukiwać, estetyka to pierwszy punkt styczności z większością rzeczy w naszym życiu. To dotyczy również sprzętów AGD. I piekarniki Samsung na 2022 rok są bardzo estetyczne.

Piekarniki Samsung na 2022 rok - Seria Bespoke

Przede wszystkim ujednolicono ich wygląd. Samsung postawił na kwadratowy kształt, rączkę na całą szerokość drzwi, spore i przyciemnione (w wybranych modelach) okno, a także minimalistyczne - więc proste w używaniu - sterowanie. To wszystko szczególnie atrakcyjnie prezentuje się w modelach z serii Bespoke. Co prawda nie mają wymiennych frontów, jak lodówki, ale występują w kilku estetycznych kolorach, które dobrze pasują w nowoczesnej kuchni.

Sterowanie piekarnikiem Samsung na 2022 rok

Panel sterowania różni się w zależności od serii. W czwartej mamy do czynienia z prostym wyświetlaczem, sporą ilością dodatkowych piktogramów i dwoma pokrętłami lub sterowaniem dotykowym. Od piątej serii pokrętło jest już tylko jedno, ale za to pojawia się dotykowy wyświetlacz LCD. W szóstej oraz w siódmej jest już kolorowy, a także większy, bo w rozmiarze aż 4,3 cala.

Piekarniki Samsung na 2022 rok - panel serii 5

W ogóle design serii siódmej jest o tyle interesujący, że pierwszym, co się w niej rzuca w oczy, jest brak wspomnianej szerokiej rączki. To wszystko dlatego, że producent zdecydował się na automatycznie otwierane drzwi Sense to Open. Wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk, a piekarnik sam się otworzy. To o tyle wygodne, że nie wymaga praktycznie wolnej ręki, ułatwiając wkładanie oraz wyciąganie większych naczyń z jedzeniem.

Sense to Open w piekarnikach Samsung na 2022 rok

Zobacz też: Piekarnik parowy do zabudowy

Ogrom funkcji i dodatków w piekarnikach Samsung

To, co na zewnątrz, jest niewątpliwie ważne, ale wystarczy poświęcić chwilę piekarnikom Samsung na 2022 rok i zajrzeć do ich wnętrza, aby zorientować się, że szczególnie ważne innowacje umykają pobieżnym spojrzeniom. Jednym z nich są na przykład delikatnie zwiększone wymiary tegorocznych modeli. Teraz mają pojemność 76, a nie 75 litrów. Mała zmiana, a cieszy. To jednak nie wszystko.

Technologie parowe w piekarnikach Samsung

Szczególnie ciekawią mnie jednak technologie parowe. Na przykład Natural Steam. To technologia wykorzystująca niewielkie naczynie na wodę, które umiejscawia się na dnie piekarnika. To przydatne dodatkowe akcesorium, umożliwiające upieczenie lepiej wyrośniętych chlebów lub bardziej soczystych mięs w piekarnikach pozbawionych wbudowanych rozwiązań parowych.

Naczynie Natural Steam

Wygodniejszy jest jednak generator pary Steam Assist, dostępny od piątej serii wzwyż. Dzięki wysuwanej tacce na wodę łatwo skorzystasz z funkcji parowych zwiększających soczystość potraw. Co ciekawe, jeżeli twój piekarnik jest sparowany z aplikacją, to ta cię w razie czego powiadomi o konieczności dolania wody.

Tacka do generatora Steam Assist

To wszystko świetnie spina inne akcesorium, czyli naczynie Full Steam. Dzięki technologii Steam Cook łączy się z dyszą umiejscowioną z tyłu piekarnika. Para wtłaczana jest prosto do jego wnętrza. To daje jeszcze lepsze efekty przygotowywania potraw, zatrzymując pełnię aromatów oraz wartości odżywczych. Wszelkie soki będą też skapywały do metalowej tacki.

Samo akcesorium w ogóle może pełnić różne funkcje. Po rozebraniu go zmienisz je na przykład w żaroodporne naczynie na całego kurczaka. Możliwości jest masa, a po wszystkim umyjesz Full Steam w zmywarce.

Prezentacja naczynia Steam Cook

Warto pamiętać też o technologii Dual Cook Steam. Ta udostępni ci aż osiem różnych wariantów przygotowywania jedzenia w piekarniku. Separator sprawia, że modele firmy Samsung są modularne. Na dole możesz gotować na parze, dzięki Steam Cook lub Steam Assist, warzywa, a na górze z kolei na przykład pieczeń w termoobiegu. Aromaty się nie mieszają, a każda z komór może mieć osobne ustawienia pracy.

Warto sprawdzić: Haier Group na IFA 2022 - Co nowego w świecie AGD?

Air Fry i Air Sous Vide

W piekarnikach Samsung na 2022 rok obecne są też dwie inne technologie, które z pewnością przydadzą się każdemu miłośnikowi przygotowywanych w domu potraw. Mowa o Air Fry i Air Sous Vide. 

Tacka do Air Fry w piekarnikach Samsung na 2022 rok

Pierwsza z funkcji jest de facto połączeniem termoobiegu z grzałką górną oraz ze specjalną tacą. To akcesorium jest świetnym sposobem na pieczenie typowych przekąsek, pokroju nuggetsów lub frytek, bez tłuszczu. Efektem jest zdrowe i chrupiące jedzenie, z dobrze wypieczonym środkiem.

Air Sous Vide to z kolei świetny sposób na precyzyjne przygotowywanie bardziej skomplikowanych potraw. Pakowane próżniowo jedzenie spreparujesz w obniżonej temperaturze (od 50 do 95 stopni Celsjusza). 

Wnętrze w piekarnikach Samsung na 2022 rok

To szczególnie przydatna technika na przykład przy przygotowywaniu steków. Najpierw doprowadzi wnętrze mięsa do odpowiedniego poziomu, a potem wystarczy je wrzucić na chwilę na rozgrzaną patelnię. Tak uzyskasz dobrze wypieczony wewnątrz stek, z brązową i aromatyczną “skórką”.

Koniecznie zobacz: Sprawdziliśmy tłumacza Vasco Translator V4 na targach IFA 2022 w Berlinie

Samsung IFA 2022 - Piekarnik, który rozpozna, co do niego wkładasz

Nie wspomniałem wyżej o jednej ważnej kwestii związanej z piekarnikami Samsung na 2022 rok. Są jeszcze bardziej inteligentne. Przede wszystkim wybrane modele wyposażono w moduł Wi-Fi. Ten z kolei otwiera drogę do korzystania z pełni możliwości platformy Internetu Rzeczy SmartThings. To dedykowane rozwiązanie, które łączy ze sobą oprogramowaniem inteligentne urządzenia różnych marek i daje ci dodatkowe opcje.

Korzystanie z aplikacji w piekarnikach Samsung na 2022 rok

Pośród nich jest na przykład powiadamianie o różnych rzeczach, dajmy na to o braku wody w piekarniku parowym, zdalne śledzenie postępów pieczenia, włączanie nagrzewu bez podchodzenia do piekarnika i przesyłanie przepisów wprost na urządzenie. Poza tym jest też SmartThings Cooking. 

To spory zbiór gotowych instrukcji do przygotowania wielu smacznych potraw. To o tyle wygodne, że automatycznie przeliczy liczbę wymaganych składników do przygotowania porcji na konkretną liczbę osób i da ci dostęp do wygodnej listy zakupów, do której dostęp ma każdy z twoich członków rodziny w ramach SmartThings. Poza tym jest tu też spersonalizowana baza przepisów.

Samsung SmartThings Cooking

W tym roku jednak najbardziej imponuje AI Pro Cooking. Piekarniki Samsung serii siódmej na 2022 rok wyróżnia obecność wbudowanej kamery. Ta ma wiele zastosowań, ale najważniejszym jest to, że urządzenia są w stanie rozpoznać jedzenie, które do nich wkładasz. Czy to pizza, czy łosoś, czy ciasto - piekarnik Samsung wie, co piecze. Wystarczy, że wybierzesz jedną z jego propozycji.

Nagrywanie timelapse w piekarnikach Samsung na 2022 rok

Funkcja Sense Inside przekłada się na konkretną zaletę. Piekarnik zaproponuje odpowiedni program pieczenia i na bieżąco będzie czuwał nad tym, co do niego włożysz. Na przykład gdy zauważy, że ziemniaki zbyt szybko zmieniają kolor, zapobiegnie ich przypaleniu, powiadamiając cię o tym.

To jednak nie wszystko. Wbudowana kamera ma też parę innych przydatnych funkcji. Przede wszystkim można z niej skorzystać po prostu do tego, aby zajrzeć do wnętrza piekarnika, monitorując samodzielnie cały akt pieczenia. Poza tym nagrywa też obraz, kompresując go po upieczeniu jedzenia do krótkiego time-lapsa. To super bajer, który z pewnością przełoży się na spore zainteresowanie piekarnikami Samsung wśród twórców internetowych.

Materiał powstał przy współpracy z firmą Samsung.

blog comments powered by Disqus
Piekarniki Samsung na 2022 rok - Co widzieliśmy na IFA?