PODPOWIEDZI:

Ciekawostki na IFA 2022 - Oczyszczacz w kołnierzu, kamera do lodówki, pochwa treningowa

Ciekawostki na IFA 2022 - Oczyszczacz w kołnierzu, kamera do lodówki, pochwa treningowa

Ciekawostek na IFA 2022 było sporo. Redakcyjnie nie byliśmy się w stanie zdecydować na bardziej kompaktowy zestaw, bo każda z rzeczy, które poznacie w tym artykule, na swój sposób się wyróżnia. Serio, jaki szanujący się redaktor technologiczny zrezygnowałby z okazji do przybliżenia czytelnikom oczyszczacza w kołnierzu, kamery lodówkowej lub narzędzia do treningu przyrodzenia? Chyba żaden.

Ciekawostki na IFA 2022 nie ograniczają się wyłącznie do akcesoriów gospodarstwa domowego. Pośród najciekawszych sprzętów poznasz w tym materiale też projektor Epsona z głośnikami Yamahy, który może z bardzo bliska wyświetlić ogromny obraz oraz nietypowy laptop Asus, który jest też tabletem, komputerem i książką.

Ciekawostki IFA 2022 - Kołnierz-oczyszczacz i smart ogródek

Dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie w domu lub w pracy na oczyszczacz powietrza, Respiray stworzyło oczyszczacz zakładany na szyję. Respiray Wear A+ to mniejsza wersja oczyszczacza, której celem jest walka z alergiami. Urządzenie składa się z opaski oraz części przepuszczającej powietrze, którą wyposażamy w filtry HEPA. Urządzenie zapewnia dostęp czystego powietrza co dwie sekundy.

Respiray Wear A+ ma oczyszczać powietrze dookoła twarzy

Sprzęt ma być stosowany w zamkniętych pomieszczeniach - siła wywiewanego powietrza nie jest na tyle duża, by odciąć nas od zanieczyszczeń podczas spaceru. Obsługa sprzętu polega wyłącznie na kliknięciu jednego przycisku, który daje dwa zakresy mocy. W najbardziej efektywnym scenariuszu sprzęt  będzie wypuszczał do naszych nozdrzy powietrze 5-krotnie czystsze od tego w zwykłym domu. Respiray będzie poszukiwało chętnych na Wear A+ na Kickstarterze. 

Prêt à Pousser ma szeroką gamę roślin

Pogoda w Polsce już niespecjalnie dopisuje, a na pewno nie pozwala na wyhodowanie roślin. Z pomocą może przyjść Prêt à Pousser - firma, która od 2014 roku zajmuje się tworzeniem domowych ogrodów. Wśród nowości zaprezentowanych podczas wydarzenia Showstoppers jest między innymi Modulo - podwieszany ogródek z miejscem na cztery doniczki, które ustawisz w zależności od preferencji. 

Dla tych, którzy mają jeszcze mniej miejsca, producent stworzył Nano Garden. To bardzo prosty system bez montażu, który stawiamy na biurku bądź parapecie. Opcjonalnie pomieszczą się pod nim trzy doniczki. Aplikacja mobilna pozwoli dopasować poziom oświetlenia tak, by ten zgrywał się z warunkami w domu i zapotrzebowaniem gatunków. W ofercie Nano Garden producent zaproponuje 6 kolorów doniczek. 

Największy zestaw w ofercie Prêt à Pousser

Największym dostępnym zestawem ogrodowym od producenta jest Multo, który może mieć aż trzy poziomy z nawet 60 roślinami. Nie musisz podlewać każdego ze zbiorników na rośliny osobno - wystarczy skorzystać z systemu irygacji. Opakowania z ziarnami i podłożem z witaminami na stronie producenta kosztują 6,95 euro (około 32 złote). Ceny Nano Garden zaczynają się od 80 euro (380 złotych).

Sposób na problemy łóżkowe i inteligentna obroża

Problemy z ejakulacją to wstydliwy temat, ale powstają urządzenia, które pomagają zadbać o jakość życia seksualnego. Jednym z nich jest MYHIXEL II. Nowa generacja urządzenia łączy się za pomocą Bluetooth z aplikacją MYHIXEL Play. Oprócz korzystania z predefiniowanych kursów, z poziomu aplikacji zyskamy swobodny dostęp do ćwiczeń. 

Druga generacja MYHIXEL dostała więcej sensorów

Drugą odsłonę sprzętu wyposażono w kontrolery ruchu oraz jego prędkości. Do tego dochodzi żyroskop wykrywający stopień nachylenia oraz czujniki temperaturowe do zapewnienia realistycznych wrażeń.

Producent stara się o certyfikację amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) oraz o oznaczenie medyczne na rynku Unii Europejskiej (CE). Dodatkowo w ramach pakietu MYHIXEL Med poza wyzwaniami użytkownicy otrzymują wsparcie medyczne w procesie leczenia zaburzeń erekcji.

Smart Dog Collar działa na tej samej zasadzie, co smartwatch

Dotychczas INVOXIA zajmowała się przyrządami do śledzenia lokalizacji. Nowością w portfolio firmy założonej w 2010 roku jest Smart Dog Collar. Obroża jest niczym smartwatch dla psa - pozwala monitorować stan jego zdrowia. Sprzęt mierzy nie tylko tętno, ale także i częstotliwość oraz regularność oddechów. Następnie przetwarza te informacje i w aplikacji mobilnej pokazuje stan zdrowia czworonoga oraz potencjalne zagrożenia.

Smart Dog Collar zbiera informacje o stanie zdrowia psa

Obroża od INVOXIA wykorzystuje sztuczną inteligencję także po to, by monitorować jakość snu. Oprócz tego wyposażono ją w nadajnik GPS do śledzenia lokalizacji psa. Sprzedaż obroży zacznie się jesienią. Poza 99 dolarami za Smart Dog Collar producent przewiduje miesięczny abonament w cenie 12,99$. 

Najbardziej nietypowy laptop na rynku oraz projektor dla wymagających

Osoby zainteresowane nowinkami w świecie laptopów na pewno już słyszały o utlrabooku Asus Zenbook 17 Fold. Model wyposażono w aż 17-calowy dotykowy ekran OLED, który może pełnić wiele różnych funkcji. Producent chwali się tym, że bez problemu przeistoczy się z ogromnego tabletu w wolnostojący komputer (dzięki dołączanej klawiaturze), a nawet w laptopa po złożeniu lub coś na wzór tradycyjnej książki.

ASUS Zenbook OLED zgina się na wiele sposobów

Model jest o tyle ciekawy, że po pełnym rozłożeniu ma 2560 na 1920 pikseli, a w trybie laptopa 1920 na 1280. Obraz nie traci więc na jakości i na żywo faktycznie prezentuje się naprawdę dobrze. Pewnym minusem są odblaski w świetle słonecznym, ale to dotyczy większości notebooków. 

Model wyposażony zostanie w Intela i7 najnowszej generacji, do 16 gigabajtów pamięci RAM oraz dwa wejścia USB-C w standardzie Thunderbolt 4, czyli przesyłające do 40 gigabajtów danych na sekundę. Najważniejsza kwestia? Notebook w Polsce zadebiutuje w cenie 16999 złotych! Więcej dowiecie się z naszego materiału na temat Asus Zenbook 17 Fold.

Lubisz oglądać filmy? To pewnie w miarę możliwości starasz się robić to na dużym ekranie? Jeżeli planujesz zakup projektora, warto się chwilę wstrzymać. Na IFA 2022 pokazano model Epson EH-LS800W/B, który rzuca obraz o rozmiarach od 80 z odległości zaledwie 2,3 centymetra od ściany lub 150 cali z odległości 2,85 cm! 

Projektor Epson 4K z głośnikami Yamaha

Wyświetla przy tym obraz w rozdzielczości 4K, maksymalnej częstotliwości 240 Hz i o latencji tylko 20 ms. Byłby idealny dla hardkorowego gracza, gdyby nie cena. Kosztuje 3699 euro, czyli ponad 17 tysięcy złotych. Za to ma głośniki stworzone we współpracy z Yamahą i ogromną jasność. Cena zobowiązuje.

Kosmetyki DIY, kamera w lodówce oraz Bosch FreshUp

Kosmetyki to niby luksus, ale dostępny dla wszystkich. Z tym że dotychczas w ogromnej większości skazani byliśmy albo na kupowanie gotowych produktów od sztucznie zawyżających cenę marek lub żmudne produkowanie ich na własną rękę. Nic więc dziwnego, że pojawiła się firma chcąca wprowadzić przygotowywanie kosmetyków pod strzechy. Poznaj BeautyMix.

Beauty Mix wygląda niepozornie

To małe urządzenie z wagą precyzyjną i mikserem. Połączone jest z aplikacją, poprzez którą można zamawiać składniki do przygotowywania własnych kosmetyków oraz wyszukiwać interesujące przepisy. Ciekawostką jest to, że oprogramowanie pomoże ci też zdiagnozować stan twojej skóry i dojść do tego, jakie kosmetyki byłyby dla ciebie najlepsze. 

Jak na razie system dostępny jest wyłącznie w krajach francuskojęzycznych, ale obecność producenta na targach IFA wiąże się z chęcią wyjścia poza ten kociołek kulturowy. Możliwe, że za parę lat kupimy polską wersję urządzenia.

Bosch Fresh Up pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów

Ciekawostką był też Bosch FreshUp. Pewnie pokazano by go w 2021, ale wtedy nie było targów. To małe urządzenie pozwoli ci ręcznie pozbyć się zapachów z ubrań. Wystarczy parę razy przejechać nim po tkaninie, potrząsnąć nią, aby pozbyć się molekułów, a po chwili ubranie będzie w pełni świeże. Sprzęt działa na bazie plazmy, jest poręczny i sami sprawdziliśmy jego działanie na targach. To zaskakujące, ale prawdziwe. Bosch FreshUp naprawdę działa.

Marzysz o możliwości podejrzenia tego, co dzieje się w lodówce, z dowolnego miejsca świata? Nie chcesz z tego powodu kupować maszyny za kilka tysięcy złotych? No to Hngry ma rozwiązanie. Na IFA 2022 pokazali kamerę wkładaną do lodówki, z którą można połączyć się z poziomu aplikacji. 

HNGRYnside to kamera do lodówki

To współgra z usługą Hngry, czyli programu-notatnika będącego listą zakupów i jedzenia znajdującego się w domu zarazem. Przedstawiciel zdradził mi, że planują w przyszłości dodać inteligentne rozpoznawanie jedzenia do kamery.

blog comments powered by Disqus
Ciekawostki na IFA 2022 - Oczyszczacz w kołnierzu, kamera do lodówki, pochwa treningowa