PODPOWIEDZI:

Przezroczysty laptop z RTX 4050! Co musisz wiedzieć o MSI Cyborg 15?

Przezroczysty laptop z RTX 4050! Co musisz wiedzieć o MSI Cyborg 15?

MSI Cyborg 15 to laptop o wyjątkowym designie i sporej mocy. Przede wszystkim wygląda bardzo nowocześnie. Producent ewidentnie celował w stylistykę cyberpunkową. Najbardziej nietypowy element tego gamingowego laptopa? Przezroczysta miejscami obudowa odsłania mocne podzespoły.

MSI Cyborg 15 celuje w graczy nie tylko stylistyką, ale i wydajnością. Producent postawił na układy graficzne najnowszej generacji, umożliwiające wygodne granie w tytuły AAA. W pociągu, w kawiarni, w domu - ten notebook dotrzyma ci kroku wszędzie. Jeżeli szukasz sensownie wycenionego modelu gamingowego laptopa na 2023 rok, warto bliżej poznać tę serię.

Kup MSI Cyborg 15:

MSI Cyborg 15 oferta w Ceneo

Daje ci zajrzeć do wnętrza - MSI Cyborg 15 wygląda świetnie!

Tym, co rzuci ci się w oczy najpierw, jest na pewno wygląd tego modelu. Producent postawił na dość nietypową, częściowo przezroczystą obudowę. Pozwoli ci miejscami zajrzeć “do wnętrza” urządzenia. Przede wszystkim jednak wygląda bardzo nowocześnie.

Niebanalnie prezentują się też przyciski WASD oraz włącznik. Wykorzystanie przezroczystego tworzywa sztucznego, w połączeniu z błękitnym podświetleniem, nadaje całości gamingowy i futurystyczny charakter.

MSI Cyborg 15 na stole

MSI Cyborg 15 ma też aluminiową klapę, która zabezpiecza matrycę przed wyginaniem. Producentowi udało się ograniczyć przy tym wagę całego notebooka poniżej 2 kilogramów. Łatwo go ze sobą wziąć na miasto lub do pracy. Ciekawostką jest to, że całość jest na tyle wypoziomowana, że laptopa otworzysz nawet jedną ręką.

MSI Cyborg 15 poradzi sobie z każdą grą dzięki RTX 4050

MSI, tworząc serię Cyborg 15, bardzo słusznie postawiło na elementy półprzezroczyste. To, co najważniejsze kryje się we wnętrzu laptopa. Model, który dostałem, z serii A12V, ma kartę graficzną Nvidia RTX 4050 wraz z procesorem Intel i7 12. generacji, a także 16 gigabajtami szybkiej pamięci RAM DDR5. Notebooki tej serii, z odpowiednio zmienioną ceną, możesz kupić w wielu innych konfiguracjach. Również w wersji z RTX 4060.

WASD w MSI Cyborg 15

Natomiast już nawet RTX 4050 jest sporym skokiem w stosunku do 50-tek poprzedniej generacji ze względu na zmiany w tej generacji kart graficznych. Oprócz tego, że architektura Ada Lovelace gwarantuje wyższe osiągi, istotne są też dodatkowe technologie. Być może najważniejszą, z punktu widzenia gracza, jest DLSS 3. Wykorzystuje Frame Generator (generator klatek), czyli sprzętowe dodatkowe rdzenie Tensor. 

Granie w Wiedźmina na MSI Cyborg 15

Dzięki temu sztuczna inteligencja powiela w grach wyświetlane co sekundę klatki obrazu. W połączeniu ze skalowaniem mniejszej rozdzielczości do większej, możesz cieszyć się jeszcze bardziej płynną rozgrywką. Również przy korzystaniu z RayTracingu, do uzyskania realistycznego oświetlenia w grach.

To ma ogromne znaczenie, bo producent wyposażył tego laptopa w 15,6-calową matrycę IPS o częstotliwości 144 herców i rozdzielczości Full HD. To w sumie dość popularna specyfikacja ekranów w modelach goszczących w rankingu notebooków dla graczy. 

CS:Go włączony na MSI Cyborg 15

Możliwość fizycznego wyświetlenia większej liczby klatek na sekundę da ci przewagę w grach, zwłaszcza tych bardziej dynamicznych. Poza tym całość po prostu lepiej wygląda przy codziennym korzystaniu z laptopa. Na przykład podczas przeglądania sieci lub czytania długich dokumentów.

Na tym jego możliwości się nie kończą

Na tym jednak nie koniec. Mówiąc o MSI Cyborg 15, nie mogę zapomnieć też o dodatkowych funkcjach. Na przykład pełnowymiarowe przyciski strzałek kryją - w połączeniu z klawiszem funkcyjnym - dodatkowe opcje. Najważniejsza jest możliwość włączenia oraz zmodyfikowania sztucznego celownika, w każdej grze otwartej w okienku, a także tryb Cooler Boost. 

W nim wentylator laptopa pracuje jeszcze wydajniej. Firma promuje rozwiązanie shared-pipe design, czyli połączonego ciepłowodu dla procesora i karty graficznej. Po to, aby zwiększyć wydajność chłodzenia. Do tego dochodzi spory wlot powietrza na spodzie, połączony z designerskim napisem. W praktyce, nawet podczas dłuższej rozgrywki laptop zbytnio się nie zgrzeje.

Napis na spodzie MSI Cyborg 15

Skoro o budowie mowa, to warto podkreślić, że są tu dwa wejścia USB 3.2 typu A i jedno USB-C, które może służyć również do przesyłania obrazu do dodatkowego monitora. Oprócz tego producent zadbał o wyjście HDMI, obsługujący 4K i 60 klatek na sekundę, klasyczny port Ethernet oraz audio jacka.

Najlepiej jednak skorzystać z łączności bezprzewodowej. Jest  tu wsparcie dla Wi-Fi 6 oraz Bluetooth 5.2. Co ciekawe, jeżeli masz dodatkowy głośnik, wbudowane oprogramowanie Nahimic pozwoli ci zsynchronizować go z audio w laptopie.

Oprogramowanie Nahimic w MSI Cyborg 15

Dzięki temu uzyskasz dźwięk przestrzenny, niskim kosztem pieniędzy i miejsca. Nahimic Companion to też wiele innych przydatnych funkcji, od wyciszania odgłosów tła, po automatyczny equalizer.

MSI Cyborg 15 to bazowa propozycja dla graczy

MSI Cyborg 15 to sprzęt z bardziej przystępnej cenowo linii laptopów tajwańskiego producenta na 2023 rok. Biorąc pod uwagę fakt, że wyposażono go w układ graficzny najnowszej generacji, wykonany jest faktycznie solidnie, a na dodatek ma 15,6-calowy ekran o podwyższonej płynności, został wyceniony na premierę całkiem nieźle.

Materiał powstał przy płatnej współpracy z MSI.

blog comments powered by Disqus
Przezroczysty laptop z RTX 4050! Co musisz wiedzieć o MSI Cyborg 15?