PODPOWIEDZI:

Newline Vega najnowszy monitor interaktywny dla biznesu

Newline Vega najnowszy monitor interaktywny dla biznesu

W dzisiejszym materiale wracamy do tematów urządzeń interaktywnych dla biznesu. Tym razem jest do tego nie byle jaki powód, mianowicie nowy monitor interaktywny Newline Vega.

Newline Vega, recenzja monitora interaktywnego

Newline Vega z wierzchu wygląda jak duży monitor, jest to tak naprawdę niesamowicie bogato wyposażonym monitorem interaktywnym, o którym spokojnie mogę powiedzieć: “Rolls Royce” wśród wielu innych, niczym szczególnym nie wyróżniających się urządzeń.    

Newline Vega wygląd
Mówiąc o tym bogatym wyposażeniu czy tzw. pełnej opcji, którą dostaje się wraz z monitorem Newline Vega, nie chodzi wcale o funkcje, którymi można się tylko pochwalić ale o rzeczywiste przełożenie na korzyści w codziennej pracy. Bez względu na to czy mówimy o  prezentacji, biznesie, wideokonferencji czy na rynku edukacyjnym. Nie da się także ukryć, że dla osób znających rynek urządzeń interaktywnych, Newline jest właśnie tą marką, która wyznacza jakość, funkcjonalność i prestiż firmy, w której się znajduje.

Sprawdź aktualne ceny monitorów Newline Vega

Ceny monitorów Newline Vega

W dzisiejszym materiale nie będę rozwijał się na temat tego czym ogólnie jest monitor interaktywny, o tym mówiłem w poprzednich moich testach monitorów Newline, które znajdziecie właśnie na kanale VideoTesty. Skupię się na tym, co wyjątkowego otrzymujecie w monitorze Newline Vega oraz dlaczego jest on urządzeniem tak dopracowanym i funkcjonalnym oraz jakie daje korzyści dla użytkowników w codziennej pracy. Newline Vega są to monitory interaktywne proponowane w trzech wielkościach. Dzięki temu możemy idealnie dopasować monitor do wielkości naszego pomieszczenia, do wyboru są monitory o ekranie 65 calowym, 75 calowym oraz 86" wszystkie monitory są to ekrany o rozdzielczości 4K wysokiej jasności z podświetleniem LED

Wygląd i informacje ogólne

Mówiąc o cechach zewnętrznych można zauważyć nowoczesne wykonanie oparte o cienką ramę, która ma jedynie 2 mm, co przekłada się na minimalizm, pod którym ukryto bogate wyposażenie. Na pierwszy rzut oka widać tu jedynie wystającą kamerę czy oczko będące czujnikiem ruchu, ale wewnątrz znajdziemy zarówno WiFi 6, Bluetooth 5.2, mnóstwo portów do podłączeń zewnętrznych np. USB-C z power delivery 100W, do ładowania urządzeń jak i port SDM-S. Jest tu także 8 mikrofonów oraz wysokiej klasy system audio z wbudowanym subwooferem.

Newline vega wyposażenie
Niestety nie da opowiedzieć o tej bogatej funkcjonalności w kilku zdaniach, spróbuje to usystematyzować i przybliżyć ten sprzęt po kolei.
Newline Vega to monitor interaktywny wyposażony w dwa systemy operacyjne. Tym podstawowym jest Android 11 z możliwością Update do kolejnej wersji (oczywiście wtedy gdy ta pojawi się na rynku). Jest to system bezpieczniejszy od poprzedników, szczególnie pod kątem prywatności oraz ochrony danych użytkownika. Drugim jest Windows 10 Pro - skąd on się tu wziął? Po prostu Newline Vega dostarczany jest w zestawie z wbudowanym komputerem OPS. W wielu rozwiązaniach jest to opcja a Newline jako rozwiązanie ALL IN ONE oferuje to jako standardowy zestaw. OPS z procesorem i7, dyskiem SSD oraz 16GB RAMu oparty jest właśnie o Windows 10Pro - daje to nieskończone możliwości korzystania z takich samych programów jak na naszych laptopach. Pozwala także na korzystanie takiego samego oprogramowania antywirusowego czy daje dowolność w przypadku wideokonferencji. Warto też wspomnieć, że OPS jest w pełni przygotowany do pracy z systemem Windows 11.
Takie podwójne rozwiązanie systemowe daje ogromne możliwości bez konieczności używania kabli i podłączania dodatkowych urządzeń.

newline vega system windows

Jak działa bogate oprogramowanie Newline?

Każdy może sobie wyobrazić jak działa Windows - w końcu większość z nas korzysta z tego oprogramowania na własnych komputerach. W przypadku Newline Vega bardzo istotne jest to jakie możliwości zapewnia Android.
Producent zapewnia dostęp do bogatego oprogramowania służącego zarówno do prezentacji, dzielenia się informacjami, pracy w grupie jak i tej zdalnej - na odległość.

newline vega oprogramowanie

Elektroniczny Flipchart o nieskończonej powierzchni

Bardzo ciekawa jest opcja flipcharta czyli Whiteboard. Brzmi to niesamowicie prosto - w końcu chodzi tu o białą tablicę, na której można pisać, wyświetlać grafiki, zdjęcia czy dokumenty. Znajdziemy tu mnóstwo narzędzi zarówno do edycji dokumentów, zaznaczania ważnych treści czy notowania na kartce w kratkę, linie itd. Wszystko to z funkcjonalnością rozpoznawania gestów co bardzo ułatwia pracę. Ciekawe jest jednak to, że ta biała tablica nigdy się nie kończy. Wcale nie chodzi o to, że podobnie jak w elektronicznych flipcharcie, można przesuwać kartkę w dół -  tu można rozciągać ją na wszystkie strony - góra, dół, prawo, lewo - tak jak nam wygodnie. 

ewline vega elektroniczny flipchart
Nie ma także potrzeby aby słuchacze coś notowali czy zapamiętywali. Całą zapisaną prezentację można w łatwy sposób przesłać w formie pliku, co więcej, jest tu dostępna specjalna funkcja, która w każdej chwili, za pomocą jednego przycisku, wysyła bieżący plik do aplikacji Teams.

Połączenia bezprzewodowe - mnogość opcji

Newline Vega to także bogata funkcjonalność połączeń bezprzewodowych. Monitor korzysta zarówno z technologii AirPlay, Chromecast jak i Miracast, oferuje także swoją firmową funkcjonalność - Newline Cast. Bezprzewodowe przesyłanie w czasie rzeczywistym materiałów na monitor Newline. Znajdziemy tu także Broadcast będący oprogramowaniem służącym do bezprzewodowego nadawania na inne urządzenia obrazu z monitora, 200 osób na całym świecie może na bieżąco widzieć to, co dzieje się na ekranie.

newline vega połączenia bezprzewodowe

Zaawansowane funkcje 

Znajdziemy  także oprogramowanie bardziej zaawansowane takie jak Launch Control, zapewniający szybki dostęp do konta Microsoft 365 czy pozwalający na bieżące organizowanie wideokonferencji. Display Management pozwalające na zdalne zarządzanie monitorem jak i całymi zespołami monitorów interaktywnych w organizacji.
Monitory Newline Vega posiadają też możliwość tworzenia profili użytkowników. Jest 5 profili użytkowników, profil gościa oraz dodatkowy profil administratora. Każda osoba korzystająca może skonfigurować monitor pod swoje potrzeby, skonfigurować pulpit, kalendarz czy zainstalować oprogramowanie bez obawy, że ktoś inny może coś pozmieniać .

Ilość oraz złożoność oprogramowania może wprowadzić nas w niemałe osłupienie ale uwierzcie, każde z nich skonstruowane jest tak, żeby było proste w obsłudze i intuicyjne. Stworzone są z myślą, że mają wręcz zachęcać do korzystania z nich dla ułatwienia codziennej pracy.

Bogate wyposażenie Newline Vega

Kiedy poznaliśmy już nieco stronę oprogramowania, warto przyjrzeć się także wyposażeniu tego monitora. Jak na urządzenie ALL IN ONE przystało, jest po prostu wszystko co powinno być w tego typu sprzęcie. Nie musimy się martwić o dodatkowe peryferia aby otrzymać pełną funkcjonalność - wszystko jest w standardzie.
Pierwsza kwestia to funkcjonalność wideokonferencyjna - wiadomo jest to jedna z częstszych czynności wykonywanych w salach konferencyjnych. Newline wyposażył swój monitor w wysokiej jakości kamerę. Zapewnia ona kąt widzenia 120 stopni oraz pięciokrotny Zoom. Posiada funkcję Auto Framing czyli pozwala skupić się na osobie, która np. przemieszcza się podczas rozmowy. Posiada także pilot zdalnego sterowania do ręcznego kierowania w dany punkt oraz regulacji powiększenia obrazu. Monitor współpracuje z dowolnym oprogramowaniem do wideokonferencji - zarówno tym, który możemy zainstalować na wbudowanym komputerze jak i będącym na naszym laptopie. Dodatkowo w górnej części znajduje się 8 mikrofonów jak i głośniki uzupełnione o subwoofer. Mikrofony zbierają dźwięk aż z odległości 8 metrów a nagłośnienie z powodzeniem wystarczy nawet do dużej kilkudziesięciometrowej sali.

newline vega kąty widzenia
Monitor wyposażony jest w jasny panel LCD LED o szerokim gamucie kolorów i rozdzielczości 4K. Zapewnia to świetną jakość obrazu, bardzo naturalne kolory i szeroki kąt widzenia 178 stopni.

Dodatkowo Newline korzysta z technologii Optical Bonding oraz ekranu pojemnościowego co skutkuje wymiernymi korzyściami. Po pierwsze Optical Bonding, czyli niesamowicie precyzyjne klejenie ekranu z przednią szybą sprawia, że zminimalizowane są wszelkie odbicia padającego światła jak i pod kątem kolory są tak samo dobrze widoczne jak z pozycji prostopadłej. Druga korzyść wynikająca zarówno z Optical Bonding jak i technologii pojemnościowe to bardzo wygodne, precyzyjne i niesamowicie naturalne pisanie po ekranie. Jesteśmy w stanie z łatwością prowadzić pisak i korzystać nawet z najmniejszej czcionki. Nie ma tu opóźnień i nie ma tego mylącego wrażenia jak na innych monitorach, że piszemy gdzieś w powietrzu. Tutaj czujemy jakbyśmy korzystali z dużej kartki papieru.


Wracając do sprzętu - Newline zapewnia połączenia z innymi urządzeniami poprzez HDMI, USB, Bluetooth, Wifi. Posiada także gniazdo OPS w który w standardzie jest już wbudowany komputer. Jednak Vega nie byłaby aż takim produktem premium gdyby nie oferowała jeszcze więcej. Mamy tu więc port na komputer tym SDM-S - czyli jednopłytkowy komputer zaprojektowany przez firmę Intel specjalnie to tego typu rozwiązań. Pozwala ona przyszłe rozszerzenia np. o wyświetlanie informacji korporacyjnych, dodatkowe złącza czy technologię Digital Signage.

newline vega funkcje

Kolejnym nowoczesnym i bardzo wygodnym rozwiązaniem jest USB-C z funkcjonalnością Power Delivery z mocą ładowania do 100Wat. Wystarczy podłączyć się tym złączem z dowolnym laptopem - otrzymujemy zarówno przesyłanie sygnału audio i video. Dodatkowo przez USB przesyłany jest prąd do ładowania laptopa jak i synchronizowane są wszelkie peryferia takie jak kamery, mikrofony czy nagłośnienie. 
Pomimo tego, że wspominałem o tym, że jako sprzęt all-in-One nie wymaga on podłączenia dodatkowych urządzeń, to jeśli chcesz - możesz to zrobić w bardzo wygodny sposób.

Podsumowanie - Newline Vega

Jak widzicie Newline Vega to urządzenie, w którym dużo się dzieje. Zdaje sobie także sprawę, że nie dałem rady napisać o wszystkim ani zaprezentować całej funkcjonalności.
Więcej informacji znajdziecie w linkach poniżej tego filmu a gdybyście byli zainteresowani takim rozwiązaniem u siebie w biurze czy na uczelni, to mnóstwo pomocniczych treści znajdziecie między innymi na stronie Newline Polska czy YouTubie.

blog comments powered by Disqus
Newline Vega najnowszy monitor interaktywny dla biznesu