PODPOWIEDZI:

BlizzCon 2023 - Podsumowanie Imprezy

BlizzCon 2023 - Podsumowanie Imprezy

Po czterech latach BlizzCon powraca do sprawdzonej formuły. Do olbrzymiego zlotu pełnego fanów, developerów i cosplayerów. To prawdziwe święto dla graczy, głodnych kolejnych nowości i gier. W tym roku BlizzCon był zapowiadany jako jedna z ważniejszych imprez tej firmy. Co do zaoferowania miało to wydarzenie? Zapraszam do dalszej części artykułu!

BlizzCon 2023 otworzył jak to zawsze ma miejsce prezydent firmy Blizzard. Po raz pierwszy tę przyjemność miał Mike Ybarra. Gościem specjalnym był Phil Spencer, CEO Microsoft Gaming. Już w niedalekiej przyszłości, Microsoft pod swoimi skrzydłami będzie mieć holding Activision Blizzard King. Ceremonia otwarcia zaprezentowała to, na co czekali jej fani. Zapowiedzi nowości, których o dziwo było bardzo mało.

Overwatch 2

Do Overwatcha 2 zaprezentowano nowego bohatera Mauga. Będzie to postać z klasy tank. Posiada dwie potężne giwery, które potrafią zadawać obrażenia od ognia. Ponad to potrafi szarżować, wzmacniać i łapać w pułapkę przeciwników. Prezentacja Maugi była poprzedzona filmem z rozgrywki. Później był przedstawiony film o historii postaci.

Overwatch 2 - Zapowiedź bohaterka klasy tank Mauga

Bohater ma trafić do gry wraz ze startem 8 sezonu, który zadebiutuje 5 grudnia 2023 roku. Pojawiła się jednak spora niespodzianka. Każdy zainteresowany mógł od razu przetestować Maugę w grze. Przez weekend agent był dostępny zupełnie za darmo do przetestowania. Po krótkich testach muszę przyznać, że Mauga wydaje się być za silny. Przed Blizzardem jeszcze długa droga, aby odpowiednio zbalansować tę postać, aby wkomponowywała się wraz z innymi tankami.

Następnego dnia na temat przyszłości Overwatcha 2 zaprezentowano wiele nowości. Zdradzono, że pojawi się po jednym bohaterze wsparcia, ataku i tanka. Pokazano nowe mapy i zdradzono więcej szczegółów na temat systemu rankedowego i kosmetyków.

Diablo IV

Każdy spodziewał się zapowiedzi nowego dodatku. Blizzard raczej nie rozczarował zdradzając najnowsze rozszerzenie. Diablo IV Vessel of Hatred wyjdzie pod koniec 2024 roku. W dodatkowej zawartości poznamy dalsze losy opowieści, wyruszymy w podróż do niebezpiecznych dżungli, w poszukiwaniu Mefista. Pojawi się też nowa klasa postaci, która jeszcze nigdy nie pojawiła się w serii Diablo. Pozostaje cierpliwie czekać na kolejne informacje w sprawie dodatku.

Sprawdź recenzję Diablo IV >>>

Diablo IV Naczynie Nienawiści - Zapowiedź pierwszego dodatku do Diablo IV

Hearthstone

W następnym roku marka Hearthstone będzie obchodzić swoje 10 urodziny. Z tej okazji pojawi się Podwójka Ustawka, nowy tryb kooperacyjny. Dwóch graczy połączy siły, by wspólnie opracować strategię, wymienić się kartami i zasobami. Nie zabraknie też nowych kart, które są fundamentem tej karcianki.

World of Warcraft Classic

Fanów świata Azeroth zainteresować może nowy dodatek do gry. Klasyczna odsłona wzbogaci się o kolejne rozszerzenie World of Warcraft: Cataclysm. Kolejna zawartość powróci z szybszym tempem zdobywania poziomów, z ulepszonym interfejsem i nowym poziomem trudności dla Dungeon Group Finder. Dodatek zostanie wydany pod koniec listopada i będzie dostępny za darmo. Konieczne jest jedynie posiadanie aktywnego abonamentu do zabawy.

World of Warcraft: Cataclysm - Trafi do wydania Clasic

World of Warcraft: The War Within

Najwięcej zostało poświęcone dodatkom do popularnego World of Warcraft. Opowiadał o nich nie kto inny jak Chris Metzen, który powrócił z emerytury, aby przywrócić markę na właściwe tory. Zapowiedział pierwszą część z cyklu The Worldsoul Saga. Pierwsze rozszerzenie nazwane World of Warcraft: The War Within pojawi się w 2024 roku. Gracze poznają nowy kontynent Khaz Algar. Na powierzchni planety rośnie w siłę pradawna cywilizacja. Zdradzono też nazwy kolejnych dodatków World of Warcraft: Midnight oraz World of Warcraft: The Last Titan.

World of Warcraft: The War Within - Kolejne rozszerzenie do WoWa zapowiedziane, podobnie jak zdradzono nazwy innych dodatków

Podczas omawiania nowości na temat World of Warcraft pojawił się także film. Warto o tym wspomnieć z tego powodu, że żadna inna gra nie doczekała się wysokiej klasy przerywnika CGI. Fani marki World of Warcraft mogą raczej spokojnie patrzeć w przyszłość. Gra na pewno będzie rozbudowywana o nową zawartość przez najbliższe lata.

Podsumowanie

Tegoroczna impreza BlizzCon była bardzo bezpieczna. Twórcy skupili się na swoich najpopularniejszych grach. Praktycznie każda w niedalekiej przyszłości otrzyma nową zawartość. Tajemniczy projekt survivalowy nadal pozostaje wielką tajemnicą. Zabrakło spektakularnych zapowiedzi, bądź nowości, które pozwolą dać się zapamiętać.

Bez wątpienia imprezę uratowało zapowiedź dodatków do World of Warcraft. Dodatek do Diablo IV Naczynie Nienawiści zostało jedynie zaprezentowane. Zabrakło większych szczegółów, które na pewno pojawią się w następnym roku. Overwatch 2 otrzyma 39 bohatera w następnym 8 sezonie, który wystartuje już 5 grudnia. To nie była żadna niespodziankach, gdyż praktycznie znaliśmy roadmape na 2023 rok. Hearthstone doczeka się także kilku nowości. Zostanie dodany nowy kooperacyjny tryb oraz oczywiście nowe karty do gry. Nie wspominałem nic o grze Warcraft Rumble, gdyż ten mobilny tytuł wyszedł krótko przed BlizzCon 2023.

blog comments powered by Disqus
BlizzCon 2023 - Podsumowanie Imprezy