PODPOWIEDZI:

Jak Przywrócić Usunięte Dane Z Dysków Twardych/Kart Pamięci/Pendriva

Jak Przywrócić Usunięte Dane Z Dysków Twardych/Kart Pamięci/Pendriva

Usunięte zdjęcia z wakacji czy inne ważne pliki mogą się okazać dla nas koszmarem. Czasami przez przypadek lub błąd usuniemy ważną dla nas zawartość. Jak teraz odzyskać ponownie usunięte dane? Zapraszam do przeczytania artykułu!

RÓB CZĘSTE KOPIE

Przede wszystkim rób kopie zapasowe swoich ważnych plików! Nie trzymaj wszystkiego na jednym dysku twardym. Z pomocą mogą przejść karty pamięci, inne dyski twarde, płyty DVD czy nawet dane z wirtualnej chmury. Jeżeli będziemy o tym pamiętać przypadkowe usunięcie danych będzie nam niestraszne i wystarczy wtedy tylko przekopiować nas interesujące rzeczy.

TRUDNO, STAŁO SIĘ. SPRÓBUJMY ODZYSKAĆ DANE!

Przywracanie usuniętych plików nie da nam 100% skuteczności. Może się zdarzyć tak, że nie uda nam się przywrócić usuniętego wczoraj pliku. Domowe sposoby nie dają nam też nigdy pewności, że po przywróceniu dany plik będzie poprawny. Może się okazać, że zabraknie sporej części tekstu w dokumencie. Zacznijmy od ściągnięcia oprogramowania, które umożliwi nam przywrócenie danych. Mowa od darmowym programie Recuva. Polecam pobrać z oficjalnej strony producenta aby nie zarazić komputera złośliwym oprogramowaniem.

Przywracanie Danych Wybór Profilu

Po instalacji i uruchomieniu programu naszym oczom pojawi się prosty samouczek. Pomoże nam wybrać odpowiednie opcje w celu odzyskania plików. Nas w tym przykładzie będą interesowały przypadkowo usunięte zdjęcia z wakacji. Dlatego wybieram opcję Zdjęcia. Następnie będziemy musieli wybrać lokalizacje. To miejsce, na którym trzymaliśmy usunięte dane. W moim przypadku był to pendrive H.

Przywracanie Danych Lokalizacja

Kolejnym krokiem jest włączenie głębokiego skanowania. Ten proces może potrwać bardzo długo ale da nam bardzo długą listę usuniętych plików.

Poczytaj o wielkich porażkach technologicznych!

Przywracanie Danych Głębokie Skanowanie

Teraz wystarczy tylko wybrać interesujące nas pliki i zapisać je na innej lokalizacji np. na innym dysku twardym komputera. Teraz wystarczy sprawdzić czy zdjęcia prawidłowo się otwierają i czy nie mają jakiś innych wad. Mam nadzieję, że udało wam się bez większych problemów przywrócić dane. Sposób nie jest idealny ale czasami się przydaje.

Przywracanie Danych Wybór Plików

CO ZROBIĆ JAK PROGRAM ZAWIÓDŁ?

W takim przypadku najlepiej nie wpadać w panikę i spróbować z innymi opcjami programu. Warto wtedy włączyć głębokie skanowanie czy wybrać odpowiednie rozszerzenie plików. Jeżeli i to zawiedzie zostają nam w zasadzie dwie opcje. Pierwsza pogodzić się z tym, że już nie odzyskamy danych bądź zlecić firmie specjalizującej się w przywracaniu plików. Takie usługi nie są tanie ale jeżeli bardzo chcemy odzyskać wirtualne dane a pieniądze się nie liczą to ostateczne rozwiązanie.

Zoptymalizuj swojego Windowsa!

blog comments powered by Disqus
Jak Przywrócić Usunięte Dane Z Dysków Twardych/Kart Pamięci/Pendriva