PODPOWIEDZI:

5 Rzeczy, Które Pomogą Ci Przy Konserwacji Stanowiska Komputerowego

5 Rzeczy, Które Pomogą Ci Przy Konserwacji Stanowiska Komputerowego

5 rzeczy które ułatwi nam dbanie o nasz sprzęt komputerowy. Szybko i efektywnie obniżymy temperatury naszych podzespołów!

1. Sprężone powietrze

Pierwszym, najprostszym sposobem jest wyposażenie się w sprężone powietrze. Sprężony gaz wydmuchiwany przez rurkę z dużą prędkością usuwa kurz z trudno dostępnych miejsc. Produkt ma duże zastosowanie, nie jest używany tylko do czyszczenia komputerów PC, ale również klawiatur, drukarek, napędów CD-ROM i nagrywarek.

>>TRACER Gaz Sprężony 600 ml

2. Pasta termoprzewodząca

Jest to masa charakteryzująca się stosunkowo dużym przewodnictwem cieplnym. Cienka warstwa pasty nałożona na chłodzony układ (CPU, GPU) wypełnia mikro nierówności powierzchni styku z radiatorem i poprawia chłodzenie układu. Pasty termoprzewodzące sprzedawane są najczęściej w małych strzykawkach ułatwiających aplikację.

>>Jak Wymienić Pastę Termoprzewodzącą w Laptopie?

>>ARCTIC COOLING MX-4 Pasta 

3. Filtry przeciwkurzowe

Dla bardziej efektywnego zabezpieczania wnętrza komputera przez kurzem powinniśmy wyposażyć się w obudowę posiadającą filtry przeciwkurzowe. Filtr na przodzie, zboku oraz na spodzie chroni przed zasysaniem kurzu przez wentylatory wtłaczające świeże powietrze do obudowy.

>>Składanie Komputera PC - Poradnik Dla Nowicjuszy

4. Ściereczka do kurzu z Mikrofibry

Do wycierania na sucho wierzchu naszego komputera/laptopa zalecamy kupno ściereczki z mikrofibry wchłaniającej kurz. Łatwo i szybko pozbędziemy się drobinek kurzu, bez rozpylania ich po całym mieszkaniu.

>>GROSIK Ściereczka z Mikrofibry

5. Płyn do czyszczenia Monitora

Dla efektywnego czyszczenia gorszych plam z monitora zachęcamy do zastosowania specjalnego płynu antystatycznego  nie posiadającego w składzie alkoholu, co sprawi brak smug na naszym ekranie.

Pamiętajmy aby wyłączyć monitor oraz aby nie pryskać płynu prosto na ekran tylko na ścierkę! 

>>TB Clean Żel/Płyn czyszczący do ekranów

blog comments powered by Disqus
5 Rzeczy, Które Pomogą Ci Przy Konserwacji Stanowiska Komputerowego