PODPOWIEDZI:

Prosty Sposób Na Konwertowanie Plików Wideo Na Serwis YouTube

Prosty Sposób Na Konwertowanie Plików Wideo Na Serwis YouTube

Serwis YouTube staje się coraz bardziej popularny. Ludzie chcą się dzielić swoimi filmikami z życia codziennego czy zarejestrować fragment rozgrywki ze swojej ulubionej gry. Problemem okazuje się dość spora waga materiału wideo. Osoby ze słabszym Internet a dokładnie z uploadem będą musiały wrzucać swój film niezwykle długo. Z pomocą przychodzi darmowy program do konwertowania Freemake Video Converter. Dzięki niemu obniżymy wagę filmu a jakość wideo zostanie lekko zmniejszona. Zapraszam do przeczytania artykułu!

POBRANIE ODPOWIEDNIEJ WERSJI PROGRAMU

Będziemy potrzebować specjalnego oprogramowania do konwertowania filmów. Osobiście polecam program Freemake Video Converter w wersji 3.1.0. Kolejne nowe odsłony tego programu zupełnie mi nie odpowiadają. Zauważyłem też, że dodają na koniec filmu logo producenta podczas korzystania z darmowej wersji. Dlatego zachęcam was do korzystania ze starszej. Program możecie pobrać np. z tej strony.

URUCHAMIAMY FREEMAKE VIDEO CONVERTER 3.1.0

Po instalacji programu i uruchomieniu powinniśmy zobaczyć bardzo prosty interfejs. Jest on podzielony na trzy grupy. Pierwsza odpowiada za zaimportowanie mediów. Możemy wybrać plik wideo, obrazek, dźwięk, DVD czy link. Następnie na środkowym polu powinniśmy zobaczyć listę plików, którą dodaliśmy przed chwilą. Na końcu znajdziemy dość pokaźną ilość formatów wyjściowych. Jest ich naprawdę bardzo dużo i najczęściej korzystam z AVI, WMV, MP4, FLV, Apple, Android, MP3, SWF i HTML5.

Freemake Video Converter Okno Programu

W tym artykule skupimy się na konwertowaniu klipów wideo. Naszym zadaniem jest zmniejszyć wagę wejściowego pliku i znacząco nie pogorszyć jakości filmu. Chcemy aby tak przygotowany plik wysłać na nasze konto YouTube.

Freemake Video Converter Wybieramy plik

TWORZYMY PROFIL

Polecam wybrać format wyjściowy MP4 oraz przejść do ustawienia opcji. Teraz możemy dostosować ręcznie swój profil wideo lub posłużyć się pożądaną wagą pliku. Tego drugiego rozwiązania nie polecam, ponieważ przy wpisaniu dość małej liczby mb z dużo cięższego pliku pogorszymy jakość. Nam zależy na jak najmniejszej stracie jakości filmu. Dlatego polecam stworzyć nowy profil. Na początku możemy wpisać nazwę jaką chcemy mieć widoczną na liście wybory profili. Rozmiar okna polecam ustawić na oryginalny. Ochroni nas to przed rozciągnięciem się ekranu gdy pracujemy na zupełnie innych rozdzielczościach wejściowych. Następnie kodek H264, frame rate oryginalnie, tryb bitrate niestandardowy i wpisać w polu 5000.

Freemake Video Converter Profile

Sprawdź jak wymienić uszkodzoną dętkę!

W przypadku dźwięku kodek ACC, kanały oryginalnie, sample rate oryginalnie i biterate automatycznie. Po tych opcjach jesteśmy gotowi dalej. Już teraz możemy porównać ile megabajtów nasz plik wyjściowy będzie miał mniej względem wejściowego. Teraz wystarczy tylko upewnić się, ze profil jest odpowiedni jak i lokalizacja do nowego pliku.

Freemake Video Converter Profile 2

KONWERTOWANIE

Teraz wystarczy przystąpić do konwertowania. W zależności od mocy obliczeniowej naszego komputera i wybranych ustawień będziemy musieli poczekać od kilku minut nawet do wielu godzin. Na koniec nie pozostaje nam nic innego jak sprawdzić czy nowo powstały plik spełnia nasze oczekiwania. Czy wszystko jest takie jak powinno a do tego waży stanowczo mniej.

Freemake Video Converter Konwertowanie

ZAKOŃCZENIE

Teraz bez większych problemów powinniśmy wrzucić film na serwis YouTube nawet przy bardzo niskim uploadzie Internetu. Jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z efektów zawsze możemy wybrać inne ustawienia profilu bądź wybrać "takie same jak źródło". Miłego przesyłania filmików do sieci!

Freemake Video Converter Profile 3

Sprawdź listę najbardziej brutalnych gier!

blog comments powered by Disqus
Prosty Sposób Na Konwertowanie Plików Wideo Na Serwis YouTube