PODPOWIEDZI:

Piątkowe Granie #5 – Escape Goat 2

Piątkowe Granie #5 – Escape Goat 2

Rozwiązywanie zagadek logicznych kozą, brzmi ciekawie? Koniecznie musisz sprawdzić niezależną grę Espace Goat 2. Zapraszam was na kolejny odcinek Piątkowego Grania!

Escpae Goat 2 to niezależna gra, która trafiła na Steam i PS4. Po raz kolejny wcielamy się w postać Kozy. Naszym zadaniem jest odnaleźć wszystkie owce i przejść niezwykle dużo łamigłówek. Z początku są one niezwykle proste, jednak czasami będziemy musieli pomyśleć jak przejść dany etap. Na szczęście Escape Goat 2, ma znakomity balans poziomu trudności. Nie jest skokowy, a stopniowo jesteśmy przygotowywani na trudniejsze wyzwania.

Escape Goat 1

Autor stworzył idealną wręcz kontynuację gry. Otrzymujemy sprawdzoną rozgrywkę, nowe zagadki do rozwiązania i oprawę graficzną. Kto wcześniej grał w jedynkę będzie się czuł jak ryba w wodzie. Autor poczynił jednak kilka zmian względem poprzedniej gry. Mamy dostęp do mapy, którą możemy podejrzeć w dowolnym momencie. Pozwala nam zorientować się, w którym aktualnie znajdujemy się w pokoju.

Escape Goat 2

Piątkowe Granie #4 – Deadlight

Największe zmiany można dostrzec w grafice. Jest bardziej szczegółowa i kolorowa. Znalazły się także dodatkowe efekty świetlne jak np. HDR. Oprawa graficzna w dwójce mi się podoba. Nie jest taka mroczna jak w pierwsza część. Niestety muzyka jest zdecydowanie gorsza. W pierwszej części muzyka była niezwykle klimatyczna. W Espace Goat 2 możemy rozpoznać część utworów, ale są one w nowoczesnym stylu.

Escape Goat 3

Escape Goat 2 to nadal dobra gra, bazująca na sprawdzonej mechanice pierwszej części. Naszym zadaniem jest opuścić pokój i trafić do następnego. Będziemy szukać kluczy do otwarcia drzwi, przesuwać obiekty czy unikać przeciwników. Pomagać nam będzie myszka, która może trafić w trudno dostępne miejsca. Na niektórych lokacjach mamy także dostęp do specjalnych mocy bohater. Potrafi się on zamienić miejscami z myszką, aby dostać się do niedostępnych miejsc. Te wszystkie moce dają naprawdę bardzo dużo pomysłów, przy tworzeniu nowych poziomów. Kiedy przejdziemy grę i będzie nam mało, możemy zmierzyć się w dodatkowymi lokacjach stworzonych przez graczy. Ci potrafią stworzyć naprawdę wymagające i trudne plansze. Nie można także pominąć pułapek czy przeciwników, którzy tylko czyhają, aby nas zabić. Na całe szczęście nie jesteśmy ograniczeni ilością żyć. Gorąco polecam Escape Goat 2 na ten zbliżający się weekend.

Sprawdzamy Stan Blokady Przed Kupnem Używanego iPhona

Escape Goat 4

Ocena: 4.5/5

blog comments powered by Disqus
Piątkowe Granie #5 – Escape Goat 2