PODPOWIEDZI:

Zabudowa Projektora W Salonie

Zabudowa Projektora W Salonie

Aranżując w salonie prawdziwe kino domowe, trzeba pamięta o właściwym umiejscowieniu projektora i odpowiednim zagospodarowaniu miejsca wokół niego. Co zatem zrobić, aby po zamontowaniu sprawiał jak najwięcej radości?

Wyprawa do kina jesienią czy zimą, wydaje się być rewelacyjną alternatywą dla kolejnego wieczoru spędzonego przed telewizorem. Często jednak po pracy, będąc zmęczonym, do tego w niesprzyjających warunkach pogodowych - nie chce nam się wychodzić z domu. Pozostaje telewizor i - jeżeli tylko mamy na to ochotę, stworzenie sobie kina w warunkach domowych przy pomocy możliwie najlepszego projektora i ekranu projekcyjnego.

Zabudowa Projektora W Salonie

Baza projektorów w dzisiejszych czasach jest ogromna. Ich ceny też nie są bardzo wysokie, jak jeszcze kilka lat temu. Na rynku na dobre zadomowiły się urządzenia z innowacyjnymi lampami LED gwarantującymi dłuższą żywotność projektorów. Znajdziemy również sprzęt z ultra-krótkim rzutem - ten typ jest droższy, ale nie tak bardzo problematyczny w instalacji gdyż przystosowany do pomieszczeń o mniejszym metrażu.

Najprostszym i najpopularniejszym systemem montażu projektora jest zawieszenie go pod sufitem. W sklepach znajdziemy szeroki wachlarz uchwytów dla tego typu urządzeń - producenci bowiem zakładają, że użytkownik wybierze właśnie ten sposób montażu. Jednak kiedy salon mamy już wykończony, napotkać możemy pewne problemy przy podwieszaniu projektora. Musimy bowiem do uchwytu doprowadzić kable, a nierzadko wymaga to przeróbek sufitu.

Zabudowa Projektora W Salonie

Alternatywą dla projektora pod sufitem, jest postawienie go na stoliku czy półce. Nie jest to może wizualnie atrakcyjne, ale mając już wykończony salon oszczędzimy sobie wydatków. Możemy również zdecydować się na wnękę specjalnie zrobioną pod projektor. Na pewno będzie ona wymagać mniej nakładów finansowych niż przeróbka sufitu, a wygląda równie estetycznie.

Natomiast jeżeli przeraża Was jakakolwiek ingerencja w przebudowę salonu, warto zastanowić się nad projektorem z technologią ultra-krótkiego rzutu. Jego podstawową zaletą jest to, że nawet w małym pomieszczeniu pozwala się cieszyć pełnowymiarową projekcją - strumień światła pada bezpośrednio na ścianę pod projektorem.

blog comments powered by Disqus
Zabudowa Projektora W Salonie