PODPOWIEDZI:

10 Rzeczy Które Przydadzą Się Każdemu Biegaczowi

10 Rzeczy Które Przydadzą Się Każdemu Biegaczowi

Z biegania wynikają same plusy. Ta czynność fizyczna poprawia kondycje, odchudza, modeluje sylwetkę, wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i dodatkowo nie musimy ponosić kosztów za miejsce do ćwiczeń oraz trenera. W naszym artykule przedstawimy dziesięć rzeczy, w które warto się zapatrzeć, gdyż przyczynią się do ułatwienia i monitorowania biegania oraz sprawią, że będzie komfortowy.

1.Ubranie

Odpowiednie ubranie to podstawa. Świetną sprawą jest bielizna termiczna. Szczególnie górna część , czyli obcisła koszulka. Zapewni nam utrzymanie ciepła oraz odprowadzi wilgoć na zewnątrz. Dzięki ubraniom termoaktywnym nasze ciało oddycha i czujemy się komfortowo.

Rzecz

2.Buty

Dobrymi butami do biegania można nazwać takie, które podczas biegania nie będą nam przeszkadzać oraz zapewnią komfort użytkowania, czyli będą bardzo wygodne. 

Jeśli podczas przymierzania zachwycisz się wygodą i będziesz miał wrażenie, że nie masz nic na stopach to właśnie na takie buty powinieneś się zdecydować.

Buty

3.Smartphone

Telefony z androidem to idealne urządzenia dla biegaczy. Na android można ściągnąć różnego rodzaju aplikacje, które ułatwią i urozmaicą wysiłek. Aplikacje monitorują nasze osiągnięcia, informują o tempie, spalonych kaloriach oraz przebytym dystansie, zastępują zegarek czy stoper, a nawet osobistego trenera.

Smart

4.Pulsometr

Pulsometr powinien być pożądanym sprzętem dla każdego sportowca. Dzięki niemu możliwy jest pomiar tętna i jest to niezbędne do optymalnego treningu oraz uniknięcia niebezpiecznych przeciążeń. W pulsometrach przeznaczonych dla sportowców często są jeszcze dodatkowe funkcje takie jak: wskaźnik spalonych kalorii, stoper, minutnik, kalendarz.

Pulsometr

5.Mp3/Mp4

Badania dowodzą, że słuchanie muzyki podczas wysiłku wspomaga jego efektywność, dodaje motywacji oraz sprawia, że czas szybciej mija. Na Mp3 i Mp4, można nagrać dużą ilość muzyki, więc podczas biegu na pewno nie będzie monotoni. Niektóre urządzenia są przygotowane szczególnie dla biegaczy (wodoodporne i mają specjalne dodatki np. opaski czy klamry na przymocowanie do ubrania).

Mp3

6.Słuchawki

Kiedy mamy już urządzenie, za pomocą którego można słuchać muzyki, to warto jeszcze wspomnieć o słuchawkach. Dobre słuchawki, które wydobywają głęboki dźwięk z wyraźnymi basami z pewnością jeszcze bardziej zmotywują nas do działania, a bieganie będzie czystą przyjemnością.

Słuchawkii

7.Czytnik E-book

Na rynku czytelniczym pojawia się coraz więcej pozycji dla biegaczy. Warto sięgać po taką literaturę, gdyż możemy się z niej wiele dowiedzieć, a zdobytą wiedzę wprowadzić do naszego życia. Videotesty.pl polecają czytanie książek na E-bookach, gdyż tego typu rozwiązanie jest ekologiczne i przede wszystkim komfortowe.

E-book

8.Bidon

Podczas biegania pocimy się, a co za tym idzie nasze ciało się odwadnia. Nawadnianie jest bardzo ważne, podczas wysiłku fizycznego. Jeśli dojdzie do odwodnienia w naszym organizmie, to może dojść do poważnych zaburzeń. Z tego powodu, każdy biegacz powinien mieć podczas biegania, bidon z piciem.

Bidon

9.Odblask

Podczas biegania nasze bezpieczeństwo powinno być naszym priorytetem. Odblaski to rzecz niezbędna! Sprawiają, że jesteśmy widoczni z daleka i powinno zapewnić nam to duży komfort psychiczny. Dostępnych jest wiele rodzai odblasków np. odblaskowe kamizelki, opaski, które potrafią świecić ciągle, czy też migać szybko i wolno itp.

Odblaski

Jakie Urządzenia Ułatwią Nam Zdrowy Styl Życia?

10.Waga

Waga nie jest urządzeniem niezbędnym do biegania. My jednak o niej wspomnimy, gdyż dobrze jest monitorować jak nasze ciało się zmienia dzięki bieganiu. Warto nabyć wagę elektryczną, która nie tylko pokaże nam, ile ważymy, ale również, ile procent zajmuje w ciele woda oraz tkanka tłuszczowa.

Waga

blog comments powered by Disqus
10 Rzeczy Które Przydadzą Się Każdemu Biegaczowi