PODPOWIEDZI:

Jak Przywrócić System z Partycji Recovery w Laptopie HP?

Jak Przywrócić System z Partycji Recovery w Laptopie HP?

Z czasem komputer zwyczajnie zaczyna się zawieszać. Masa różnych plików i oprogramowania obciąża dysk i system. Jeżeli usuwanie i odinstalowywanie oprogramowania czy plików nie przynosi zamierzonego efektu z pomocą przychodzi przywracanie systemu do wersji fabrycznej. Opcja może się również przydać podczas gdy nasz komputer przestał poprawnie działać lub usunęliśmy ważny plik systemowy lub zwyczajnie chcemy sprzedać nasz komputer.

O tym musisz pamiętać przed i w trakcie reinstalacji systemu!

1) Przed rozpoczęciem przywracania systemu naładuj baterię laptopa a podczas pracy nie odłączaj zasilania sieciowego! W razie przerwy z dostawie prądu nasza praca nie pójdzie na marne - będziemy mogli kontynuować na baterii.

2) Wykonaj kopię zapasową ważnych plików na osobnej, pamięci przenośnej np. na dysku zewnętrznym, pendrivie.

3) Podczas pracy nigdy sam nie wyłączaj lub nie restartuj komputera oraz nie zamykaj pokrywy ekranu!

Instrukcja krok po kroku:

1) Uruchamiamy laptopa po czym naciskamy klawisz Escape [Esc] aby uruchomić Start Up menu (opcja nie występuje w każdym laptopie HP - jeżeli po naciśnięciu [Esc] nic się nie stanie przejdź do kolejnego pkt).

2) Z klawiatury wybieramy i naciskamy klawisz F11 (System Recovery). Uruchomi się recovery manager.

3) Po załadowaniu się wszystkich plików (może to potrwać kilka minut) z menu wybieramy opcję "Potrzebuję pomocy natychmiast" a następnie "Odzyskiwanie systemu"

4) Kilkukrotnie wyświetli nam się informacja o tym co się stanie oraz ostrzeżenie o tym że komputer zostanie przywrócony do stanu fabrycznego i wszystkie dane na dysku zostaną usunięte. Każdą z informacji musimy potwierdzić klikając dalej. Następnie uruchomi się narzędzie do odzyskiwania obrazu fabrycznego (ta operacja może potrwać kilka-kilkanaście minut).

5) Po zakończeniu przygotowań do odzyskania systemu pojawi się informacja o rozpoczęciu ponownej instalacji systemu oraz o tym że komputer w tym czasie może być restartowany kilkukrotnie. (Potrwa to kilkanaście minut). Po zakończeniu informacja o zakończonym procesie którą musimy potwierdzić. Komputer uruchomi się ponownie.

6) Rozpoczynamy konfigurację systemu Windows podczas której wybieramy:

-język systemu

-kraj lub region, godzinę i walutę oraz układ klawiatury

-ustawiamy dowolną nazwę użytkownika komputera oraz ewentualne hasło

-czytamy oraz akceptujemy umowę licencyjną

-wybieramy ustawienia zabezpieczeń (proponuję ustawienia zalecane)

-mamy możliwość podłączenia się do sieci bezprzewodowej (Wi-Fi)

Każdą opcję potwierdzamy przyciskiem "dalej". Po zakończeniu uruchomi się opcja finalizacji konfiguracji (potrwa to kilka minut)

7) System został już przywrócony. Mamy jeszcze kilka opcji ustawień od firmy HP:

  • Możliwość zarejestrowania się aby otrzymać dostęp do pomocy technicznej i informacji od producenta.
  • Wybieramy czy chcemy: otrzymywać aktualizacje i alerty od HP (zalecamy), automatycznie zwiększać wydajność komputera oraz czy chcemy wspierać rozwój produktów HP.

Potwierdzamy wszystko klikając "dalej".

8) W zależności od wersji możemy mieć możliwość instalacji dodatkowego oprogramowania np. antywirusa.

9) Gratulacje! Konfiguracja komputera została zakończona! Potwierdzamy całość przyciskiem "zakończ". Komputer uruchomi się ponownie.

Film oraz artykuł został stworzony na przykładnie laptopa HP Pavilion G6 lecz w innych modelach HP oraz komputerach innych producentów cała operacja będzie wyglądała bardzo podobnie.

Cała operacja przywracania systemu została zakończona! Pozostało zainstalować dodatkowe pozostałe oprogramowanie oraz zgrać ważne pliki z kopii zapasowej wykonanej wcześniej.

W razie jakichkolwiek problemów lub pytań piszcie śmiało w komentarzach

blog comments powered by Disqus
Jak Przywrócić System z Partycji Recovery w Laptopie HP?