PODPOWIEDZI:

Jak Nie Wydać Fortuny Na Zakupach?! Wyłaniamy Triki Stosowane W Sklepach

Jak Nie Wydać Fortuny Na Zakupach?! Wyłaniamy Triki Stosowane W Sklepach

Większość z nas myśli, że mądrze robi zakupy. Staramy się oszczędzać poprzez korzystanie z promocji, kupowanie tylko potrzebnych produktów, które mamy spisane na liście. Jednak przeważnie, kiedy przychodzi moment zapłaty okazuje się, że należność jest o wiele wyższa niż przypuszczaliśmy. Nie dzieje się to przypadkowo. Sklepy mają swoje triki, które sprawiają, że kupujemy drożej oraz więcej niż w rzeczywistości potrzebujemy. Po przeczytaniu naszego poradnika staniesz się świadomym, klientem, który nie da nabrać się na sztuczki stosowane w sklepach.

POBUDZienie ZMYSŁu powonienia

Zapachy otaczają nas na każdym kroku. Gdy wchodzimy do sklepu często przy wejściu jest pieczywo, które pieści nasz zmysł węchu. Któż nie lubi zapachu świeżego pieczywa?! Na takie aspekty nie mamy większego wpływu. Warto jednak wiedzieć, że przyjemny zapach w sklepie może zwiększyć wysokość rachunku o 33 proc.

10 Sposobów na Udane i Bezpieczne Świąteczne Zakupy Online!

wysokość wzroku

Bardzo niepozorny, a jakże skuteczny trik, który jest przez nas kompletnie nie zauważalny. Przeważnie na półkach, które są na wysokości wzroku są umieszczane najdroższe produkty. Przez to, że są dobrze wyeksponowane, to częściej po nie sięgamy. Są one tam dzięki dodatkowej opłacie, która jest wkalkulowana w wyższą cenę produktu.

Zestawy

Chyba, każdy widząc promocje minus 50% na drugi produkt albo zestaw z "gratisem" nie waha się ani chwili i z niej korzysta. Niestety notorycznie sklepy nas w ten sposób oszukują. Promocja często jest trikiem, który sprawiają, że wydajemy więcej pieniędzy. Dodatkowo zestawy kuszą atrakcyjnym opakowaniem. Pamiętajmy jednak, że wybierając zestaw, warto policzyć, czy nie przepłacamy za  opakowanie.

downsizing

Downsizing to trik stosowany nie tylko przez markety, ale również przez producentów. Czym właściwie jest przedstawiane zagadnienie?! Zmniejszeniem wagi produktu przy jednoczesnym utrzymaniu dotychczasowej ceny. Najczęściej można się spotkać z downsizingiem w słodyczach, produktach mlecznych typu jogurty. Podobnie sprawa wygląda w alkoholach. Rożnica polega na tym, że zamiast zmniejszenia wagi zostaje obniżona procentowość alkoholu.

Wyjątkowa okazja

Wszystkie oferty, które są ograniczone czasowo przeważnie są zdradliwe. Mają one na celu skłonienie klienta do szybkiej decyzji o zakupie. Wywołują poczucie straty, jeśli z niej nie skorzystamy. Twórcy sklepowych gazetek również korzystają notorycznie z takiego efektu. Warto zaznaczyć, że obniżka cenowa jednego produktu ma przede wszystkim na celu skłonienie nas do przyjścia do sklepu, bo zapewne oprócz promocyjnego artykułu zakupimy jeszcze dodatkowe rzeczy.

 

 

 

 

blog comments powered by Disqus
Jak Nie Wydać Fortuny Na Zakupach?! Wyłaniamy Triki Stosowane W Sklepach