PODPOWIEDZI:

Oglądaj Telewizję Bez Telewizora

Oglądaj Telewizję Bez Telewizora

Internetowa rewolucja dosięgnęła także telewizję. Urządzenia mobilne stały się symbolem współczesnego świata. Dzięki smartfonom i tabletom, swoje ulubione telewizyjne programy możemy mieć zawsze przy sobie.

Internet przewartościował cały świat. Dziś łatwiej spotkać na ulicy, w komunikacji miejskiej czy na przystanku osoby ze smartfonem w ręku, niż z gazetą. W codziennej gonitwie brakuje czasu także na oglądanie telewizji, a zaległości w ulubionych serialach nadrabiamy przeważnie w soboty i niedziele. Nic więc dziwnego, że zasypują nas obecnie usługi telewizji mobilnej - nadawcy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom.

 

Telewizja mobilna rozwija się w naszym kraju w ekspresowym tempie. Czołowe firmy dostęp do aplikacji pozwalających oglądać telewizję mobilnie, udostępniają za darmo - trzeba tylko przejść proces weryfikacji, podając login/numer abonenta i hasło. Takie usługi oferują Cyfrowy Polsat, nc+, a także operatorzy kablówki: Inea i UPC.

 

Osobną kwestią są usługi TVP Stream i HBO GO. Pierwsza z nich jest mobilną platformą Telewizji Polskiej, która z założenia ma być publiczna - dostęp do niej na terenie Polski mają więc wszyscy użytkownicy smartfonów i tabletów. HBO GO to aplikacja VOD bardzo mocno związana z ofertą HBO - aby z niej skorzystać, trzeba więc wykupić u swojego dostawcy pakiet programów HBO.

 

Zobacz Rewelacyjne Laptopy LENOVO >>

 

Natomiast jeśli nie oglądamy na co dzień telewizji, warto rozważyć zakup pakietu telewizji mobilnej u swojego operatora komórkowego. Tego typu usługi oferują czterej najwięksi operatorzy. I tak, abonenci Plusa mają do wyboru kilka dedykowanych pakietów IPLA, Orange oferuje dostęp do telewizji Tu i Tam, a u T-Mobile kupić można Iplex. Play do niedawna oferował telewizję we własnym wariancie - TV.Play.pl, jednak teraz kieruje swoich abonentów do usług Global TV Go.

 

Telewizja mobilna dostępna jest w aplikacjach dedykowanych systemom Android i iOS, rzadziej dla Windows Phone (tu dostępna będzie IPLA i TVP Stream). Nadawcy oferują również dostęp do aplikacji webowych, dzięki czemu telewizję oglądać można w przeglądarce internetowej - jednak nie każdy dostawca daje dostęp do tego typu usług. Należy przy tym pamiętać, że praktycznie wszystkie usługi bazują na streamingu wideo. Jeżeli nie mamy dostępu do szybkiego internetu, oglądanie telewizji w większości przypadków może okazać się niemożliwym. Streaming równa się dużym transferom, dlatego korzystając z mobilnych urządzeń, najlepiej sprawdzać wykorzystanie pakietów, gdyż nawet darmowa usługa telewizyjna może nas narazić na koszty jeżeli przekroczymy miesięczny limit pobierania danych.

 

Oferowane usługi mobilnej telewizji znacznie się między sobą różnią. Dla przykładu, Cyfrowy Polsat poprzez IPLĘ daje dostęp jedynie do 6 programów za darmo, jednak można dokupić dodatkowe pakiety. Natomiast aplikacja nc+go gwarantuje darmowy dostęp do 13 kanałów, a dodatkowo płatny jest dostęp do kolekcji netVOD+. Odbiorcy kablówek są w obecnej chwili w najlepszej pozycji pod względem dostępu do kanałów w telewizji mobilnej: aplikacja Horizon Go od UPC daje dostęp do kilkudziesięciu kanałów - im wyższy abonament mamy u UPC wykupiony, tym więcej kanałów będziemy mogli oglądać za darmo mobilnie. Operatorzy komórkowi również oferują dostęp do darmowych programów, są to z reguły podstawowe kanały w tak zwanych pakietach powitalnych, które można sobie dowolnie rozszerzać za dopłatą.

 

Urządzenia mobilne, jak smartfon czy tablet, rewelacyjnie nadają się do oglądania telewizji poza domem. Jednak nie musimy ograniczać się tylko do nich. Jeżeli na przykład planujemy dłuższy wyjazd i nie chcemy przegapić ulubionych programów, zabieramy ze sobą smartfon z aplikacją TV - gdy nie wystarcza nam jego kilkucalowy ekran, można pod niego podłączyć niewielkich rozmiarów projektor, który wyświetli na ścianie lub suficie obraz o przekątnej kilkudziesięciu cali. Ciekawym rozwiązaniem jest wysokiej klasy projektor z systemem Android, który posiada funkcję smart TV - aplikację mobilnej telewizji można na nim bezpośrednio zainstalować. Przykładem takiego przenośnego kina domowego jest Philips Screeneo - ma WiFi i wbudowane głośniki 2.1, a technologia ultra-krótkiego rzutu pozwala wyświetlać obraz o przekątnej do 100 cali z odległości od ściany mniejszej niż pół metra.

blog comments powered by Disqus
Oglądaj Telewizję Bez Telewizora