PODPOWIEDZI:

Piątkowe Granie #18 - Tengami

Piątkowe Granie #18 - Tengami

Tym razem zdecydowałem się na dość spokojną i klimatyczną grę. Trafimy do pięknej Japonii, w której będziemy rozwiązywać łamigłówki. Przy dość pięknej muzyce i ciekawie stworzonej grafice. Zapraszam na kolejny odcinek Piątkowego Grania!

Tengami to niezależna gra, która trafiła na platformy mobilne i Steam. Przygotowując ten artykuł, miałem okazje pograć na wersji komputerowej. Podczas zabawy czułem, że Tengami nie pasuje do gry komputerowej. Poruszanie się głównym bohaterem jak i manipulowanie obiektami, było takie bez duszy. Znacznie lepiej wykonywałoby się te czynności naciskając palcem na ekran dotykowy niż myszką. Dlatego jeżeli tylko masz taką możliwość, polecam wybrać wersję na tablety.

Tengami 1

Historia w grze jest niezwykle tajemnicza. Trafiamy do nieznanego świata, w którym poznajemy głównego bohatera Samuraja. Możemy wydawać mu rozkazy, w którym kierunku ma się udać. Jak przystało na dobrze wyszkolonego żołnierza, bohater wykonuje nasze polecenia. Fabułę musimy poznać sami. Nie mamy żadnych informacji na temat tego świata czy przeszłości wojaka.

Tengami 2

Sapphire R7 260X OC Test karty graficznej

W Grze jest bardzo dużo zagadek logicznych. Niektóre z nich są dość proste i ograniczają się do jednego ekranu. To znaczy, że jak rozwiążemy ją w jednym miejscu, nie będzie to miało wpływu na dalszą rozgrywkę. Są też te bardziej rozbudowane i zdecydowanie trudniejsze. Przesuwając myszką po ekranie w niektórych miejscach, możemy wpłynąć na otaczający nas świat. Zbudować schody, po których główny bohater będzie mógł przejść, postawić drabinę czy pozbyć się zagrożenia. Nie mogło także zabraknąć poszukiwania przedmiotów, których to później trzeba użyć.

Tengami 3

Oprawa audiowizualna jest niezwykle piękna. Muzyka jest niezwykle lekka, podkreśla wyśmienity japoński klimat. Grafika sprytnie jest skonstruowana przy pomocy książki. Wszystkie obiekty są dwuwymiarowe, które można przesuwać. Ciekawie wygląda także przejście do następnych lokacji, przy użyciu odwrócenia kartki gestem myszy. Polecam grać na słuchawkach ze względu na piękną muzykę.

Tengami 4

Tengami jest niestety grą bardzo krótką. Na jej ukończenie potrzebowałem około dwóch godzin. Jest to dość mało, ale mimo wszystko polecam w nią zagrać. Jest to dość refleksyjny tytuł, z ciekawą fabułą i ładnie wykonaną muzyką. Czuć w niej japoński klimat. Jeżeli masz tylko taką możliwość, polecam wybrać wersję na tablety. Przyjemność grania będzie jeszcze większa niż w przypadku kierowania myszką. Polecam zainteresować się Tengami.

Ocena: 5/5

Piątkowe Granie #17 - Life of Pixel

Gra dostępna jest w dystrybucji cyfrowej Steam, link do aplikacji: store.steampowered.com/app/299680// Gra dostępna jest w dystrybucji cyfrowej App Store, link do aplikacji: https://itunes.apple.com/us/app/tengami/id794960248?mt=8

blog comments powered by Disqus
Piątkowe Granie #18 - Tengami