PODPOWIEDZI:

Piątkowe Granie #17 - Life of Pixel

Piątkowe Granie #17 - Life of Pixel

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądało życie piksela? Ktoś postanowił o tej tematyce stworzyć pomysłową grę. Zapraszam was na kolejny odcinek Piątkowego Grania!

Od wielu lat w grach, najbardziej zauważalne zmiany, możemy dostrzec w grafice. Jest bardziej realistyczna, pełna detali i ładniejsza dla oka. Pierwsze gry były niezwykle prymitywne. Monitory miały dość niską rozdzielczość, przez co było widać duże pojedyncze piksele. Z biegiem czasu doczekaliśmy się wysokich rozdzielczości FHD czy nawet 4K.

Life of Pixel 1

Life of Pixel to niezależna gra platformowa, która postanawia uczyć historii starych konsol/komputerów przez rozgrywkę. Do dyspozycji gracza oddano bardzo dużo różnych światów. One dzielą się na różne urządzenia i prezentują tą samą grę na sprzęcie, który uruchamiamy. Na całą grę składają się takie komputery jak: Amiga, SNES, Mega Drive, Commodore 64, Apple II, Game Boy, NES, Atari 2600, ZX Spectrum & Master System.

Life of Pixel 2

Jak przystało na grę platformową dużo skaczemy, zbieramy przedmioty i szukamy sekretów. Główny bohater potrafi wykonać podwójny skok, który to niezwykle się przydaje podczas rozgrywki. Na rożnych lokacja porozrzucane są przedmioty do otwarcia wyjścia i sekrety. Te sprytnie są porozmieszczane na lokacjach, gdzie przyjdzie nam poświęcić wiele minut, jak i prób, w celu ich zdobycia. Wraz z kolejną planszą, jest coraz trudniej. Zaczynają się pojawiać kolce, przeciwnicy jak i inne przeszkody, utrudniające nam życie. Częściej będziemy zmuszeni do spróbowania ponownie. Na szczęście nie jesteśmy karani za nasze błędy.

12 Najlepszych Aplikacji Kulinarnych Na Nasze Smartfony

Life of Pixel 3

To co niezwykle mi się podoba w Life of Pixel to sposób prezentacji gry na wielu urządzeniach. Zaczynamy od AX Spectrum, ubogiego graficznie urządzenia, ale za to niezwykle grywalnego. Osobiście najbardziej przypadła mi do gustu Amiga, którą posiadałem za dziecka. Przed każdym światem możemy poczytać ważne informacje na temat samego urządzenia. Life of Pixel w dość przyjemny sposób przez rozgrywkę, uczy historii. Przy wyborze kolejnego świata, zmienia się grafika jak i warstwa muzyczna. Ze względu na ten element warto zainteresować się tą produkcją.

Life of Pixel 4

Przy grze Life of Pixel bawiłem się niezwykle dobrze. Mogłem „przypomnieć” sobie stare komputery jak i poczytać o nich trochę więcej. Dogłębnie możemy przyjrzeć się zmianom graficznym i muzycznym. W doskonały sposób widzimy zmiany dostrzegalne gołym okiem, jak z wielkich pikseli, pojawiają się pięknie prezentujące kolorowe obiekty. Same elementy platformowe są dość dobrze skonstruowane i raczej nie powinniśmy mieć problemów z ukończeniem gry. W żaden sposób ten element nie został dorzucony na siłę do gry. Jeżeli chcielibyście przejrzeć historię gier komputerowych w bardzo przystępny sposób, to Life of Pixel niezwykle polecam!

Ocena: 4.5/5

Piątkowe Granie #16 - Hellraid: The Escape

Gra dostępna jest w dystrybucji cyfrowej Steam, link do aplikacji: store.steampowered.com/app/327260/

Life of Pixel 5

blog comments powered by Disqus
Piątkowe Granie #17 - Life of Pixel