PODPOWIEDZI:

Zgubiłeś Lub Ukradli Ci Telefon Z Androidem? Nie Martw Się Są Sposoby, By Go Znaleźć!

Zgubiłeś Lub Ukradli Ci Telefon Z Androidem? Nie Martw Się Są Sposoby, By Go Znaleźć!

Bez telefonu komórkowego nie wyobrażamy sobie życia. Dzięki niemu mamy stały kontakt ze światem, możemy odbierać i wysyłać mejle, sprawdzać portale społecznościowe i dużo, dużo więcej. Dlatego jeśli przytrafi się nam zgubić telefon lub zostanie on ukradziony ciśnienie może się nam w znaczący sposób podnieść. Na całe szczęście dla posiadaczy androida istnieje duża szansa, by go odzyskać!

menadżer urządzeń android 

Możliwości namierzania telefonów było dość mało, a jak były to były one mało popularne i skomplikowane w obsłudze. Posiadaczy urządzeń z androidem jest bardzo wielu, aktualnie na 10 wyprodukowanych telefonów 8 z nich jest na androidzie. Google właśnie dla tej większości przygotował usługę Android Device Manager (Menadżer Urządzeń Android). Dzięki niej będziemy mogli aktywować dzwonek, zobaczyć gdzie jest telefon z dokładnością do paru metrów, przy kradzieży usunąć dane telefonu, by złodziej lub osoba która znalazła urządzenie nie mogła przejrzeć jego zawartości. 

JAkie kroki wykonać, by usługa działała na naszym androidzie? 

Krok pierwszy

Na początek należy pobrać aplikację z Google Play. Jest ona dostępna dla telefonów z systemem 2.3 oraz nowszym. Na aplikację potrzeba trochę wolnej pamięci, a dokładnie 1.9 Mb. Nie trzeba się również martwić o koszty, gdyż jest ona całkowicie darmowa. 

Krok drugi

Następnym ruchem jest połączenie telefonu z zainstalowaną aplikacją i kontem Google. Wystarczy zalogować się na swoim koncie Google na przeglądarce i wybrać z wypisanych pozycji urządzenie, które ma być śledzone. Chwile później wyświetli się mapa ze zlokalizowanym sprzętem. 

Ważne wskazówki

By usługa w pełni działała niezbędne jest połączenie z internetem oraz odpowiednia konfiguracja lokalizatora. By to zrobić trzeba wejść w Ustawienia Google, następnie w Menadżer urządzeń Android i włączyć opcję Zlokalizuj zdalnie urządzenie oraz Zezwalaj na zdalną blokadę i ustawienia fabryczne. Dzięki temu pozwolisz na wyświetlanie lokalizacji urządzenia. Jeśli posiadasz system w wersji 4.1 musisz włączyć dostęp do lokalizacji poprzez Ustawienia Google, następnie Lokalizacja, przestawiasz suwak na „Wł.” i po wyświetleniu komunikatu klikasz w „Zgadzam się”. Zdalna blokada i ustawienia fabryczne mają na celu zablokowanie, wymazanie zawartości lub zmienienie hasła blokady ekranu urządzenia. 

A teraz coś fajnego dla tych, którzy nie mogą znaleźć telefonu w swojej przestrzeni życiowej. Usługa pozwala na zdalne włączenie dzwonka na 5 minut i na maksymalnym poziomie głośności mimo wyciszonego telefonu. 

Wszystko to można zrobić z przeglądarki internetowej, trzeba tylko zalogować się na android.com/devicemanager

blog comments powered by Disqus
Zgubiłeś Lub Ukradli Ci Telefon Z Androidem? Nie Martw Się Są Sposoby, By Go Znaleźć!