PODPOWIEDZI:

Jak Smartfony Wpływają Na Zdrowie? Odpowiedź Was Zadziwi!

Jak Smartfony Wpływają Na Zdrowie? Odpowiedź Was Zadziwi!

Większość z nas posiada smartfona i nie wyobraża sobie bez niego życia. Większość z nas nie zdaje sobie także sprawy jak to urządzenie wpływa na nasze zdrowie. A niestety skutki użytkowania telefonu komórkowego są znaczące dla organizmu. Dzięki naszemu artykułowi będziesz świadomym użytkownikiem, który zna również negatywne skutki postępu technologi jakim jest smartfon.

Polecane dla Ciebie: Najnowszy Ranking Telefonów Komórkowych

Nomophobia

Niestety żyjemy w takich czasach, że chyba każdy jest od czegoś uzależniony. Nałogi potrafią przynieść opłakane skutki, a niektóre nie wpływają w większym stopniu na życie człowieka. Jak zatem wygląda mania telefonów komórkowych? Nomophoobia (skrót od angielskiego - no-mobile-phone) oznacza strach przed życiem bez telefonu. Badania przeprowadzone wśród 1000 Brytyjczyków wskazują, że 66 % populacji panicznie boi się utraty swojego smartphone`a, nawet na krótki okres czasu. Częściej na tą fobie cierpią kobiety.

Wzrok

Wiele rzeczy wpływa negatywnie na wzrok. Myśląc o elektronice, która się do tego przyczynia myślimy o telewizji oraz komputerze. A co ze smartphonem?! Kiedy wpatrujemy się w małe literki na telefonie niestety wpływają negatywnie na swój wzrok. Wysuszone oczy, są częstym efektem ubocznym używania telefonu, a także mogą spowodować nieostre widzenie. Takie połączenie nadwyręża mięśnie szyi, może być przyczyną bólów głowy.

Postawa

Nikt chyba nie zastanawia się jak wpatrywanie w telefon wpływa na postawę. Pochylanie głowy nad telefonem rujnuje stan zdrowia twojej szyi i mięśni pleców. Naukowcy uważają, że  zbyt mocno naciskamy wtedy na mięśnie szyi. Dodatkowo brytyjskie badania wykazały, że w ciągu ostatniego 1,5 roku na bóle pleców zaczęło się skarżyć 84 % przebadanych w wieku od 18 do 24 lat. Chyba najwyższy czas, by  poświęcone chwile użytkowania telefonu zamienić na uprawianie sportu. Z pewnością wyjdzie nam to na dobre.

Zobacz także: 12 Najlepszych Aplikacji Kulinarnych Na Nasze Smartfony

Palce

Wielu z nas odczuwa drętwienie palców, ale nie każdy kojarzy to ze smartfonem. Wszystkie czynności, wykonywane na telefonie, jak granie, przeglądanie stron internetowych czy pisanie wiadomości nie jest obojętne dla naszego zdrowia. Okazuje się, że gdy zbyt często korzystamy ze smartfonów może to doprowadzić do zapalenia ścięgien, a nawet zespołu urazowego nadgarstka. Jeśli czujemy mrowienie, a także uczucie zdrętwienia, to warto odłożyć telefon, ułożyć dłonie jak do modlitwy i naciskać na siebie. Jeśli nieprzyjemne dolegliwości będą się utrzymywać, warto wtedy odwiedzić lekarza.

Syndrom wibrującego telefonu

Masz wrażenie, że twój telefon wibruje, a potem w rzeczywistości okazuje się, że tak nie jest? Nie tylko tobie zdarzyła się taka sytuacja. Badania wykazał, że 89% studentów, którzy nie ukończyli jeszcze studiów, odczuwało wyimaginowane brzęczenie telefonu. Dodatkowymi efektami, gdy dowiedzieli się, że telefon nie dzwonił było odczuwanie niepokoju oraz niespokojne zachowanie. Daje do myślenia, prawda?

blog comments powered by Disqus
Jak Smartfony Wpływają Na Zdrowie? Odpowiedź Was Zadziwi!