Jak Pobierać Pliki APK z Google Play

Jak Pobierać Pliki APK z Google Play

Niewielu użytkowników platformy Android wie, że można pobierać pliki instalacyjne APK, bezpośrednio z Google Play. Instalki przydają się kiedy posiadamy więcej urządzeń z tym systemem. W poradniku pokażę, jak pobierać takie pliki z Internetu. Zapraszam do przeczytania artykułu!

Pierwszym krokiem będzie wejście w podany link. Jest to strona, która służy do pobierania plików APK. Wpisujemy tam pełny link do aplikacji/gry z Google Play bądź sam suffix. Ten charakterystyczny ciąg znaków zaczyna się od com. W moim przypadku jest to com.rovio.angrybirds. Kiedy skopiujemy link, wystarczy teraz poczekać na przetworzenie w serwisie. Po chwili naszym oczom powinien pojawić się odnośnik, do pobrania aplikacji. Wystarczy, że zapiszemy go na dysku naszego komputera i przenieśmy później na kartę pamięci telefonu. W kilku prostych krokach, udało nam się pobrać plik APK, bezpośrednio ze sklepu Google Play.

Doładuj swoje konto w Google Play!

Sama platforma APK Downloader nie jest jednak idealna. Czasami może się zdarzyć, że nie uda nam się prawidłowo wygenerować odnośnika do pliku APK. W tym celu będziemy musieli spróbować w późniejszym czasie, bądź wysłać swoją prośbę o przygotowanie pliku. Twórcy często dokonują poprawek i wprowadzają nowe funkcjonalności do serwisu. Ze względu na olbrzymie piractwo, na platformie Android, twórcy umożliwiają tylko i wyłączenie pobieranie darmowych gier i aplikacji. Całkiem możliwe, że w przyszłości będzie można pobierać wcześniej zakupione przedmioty ze sklepu. Jak na razie, nie ma takiej możliwości.

Pliki o rozszerzeniu APK, to instalatory w systemie Android. Podobnie jak w Windowsie są to MSI. System operacyjny automatycznie powinien rozpoznać dany plik, w celu jego zainstalowania. Można to zauważyć po ikonce, w menadżerze plików. Warto w opcjach ustawić instalowanie nieautoryzowanych aplikacji, poza sklepu Google Play. Pomoże nam to czasami uniknąć błędów z autoryzacją aplikacji.

9 AplikacjI Dzięki Którym Nie Będziesz Nudzić Się W Wielkanoc

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more