PODPOWIEDZI:

Jak Pobierać Pliki APK z Google Play

Jak Pobierać Pliki APK z Google Play

Niewielu użytkowników platformy Android wie, że można pobierać pliki instalacyjne APK, bezpośrednio z Google Play. Instalki przydają się kiedy posiadamy więcej urządzeń z tym systemem. W poradniku pokażę, jak pobierać takie pliki z Internetu. Zapraszam do przeczytania artykułu!

Pierwszym krokiem będzie wejście w podany link. Jest to strona, która służy do pobierania plików APK. Wpisujemy tam pełny link do aplikacji/gry z Google Play bądź sam suffix. Ten charakterystyczny ciąg znaków zaczyna się od com. W moim przypadku jest to com.rovio.angrybirds. Kiedy skopiujemy link, wystarczy teraz poczekać na przetworzenie w serwisie. Po chwili naszym oczom powinien pojawić się odnośnik, do pobrania aplikacji. Wystarczy, że zapiszemy go na dysku naszego komputera i przenieśmy później na kartę pamięci telefonu. W kilku prostych krokach, udało nam się pobrać plik APK, bezpośrednio ze sklepu Google Play.

Google Play

Sama platforma APK Downloader nie jest jednak idealna. Czasami może się zdarzyć, że nie uda nam się prawidłowo wygenerować odnośnika do pliku APK. W tym celu będziemy musieli spróbować w późniejszym czasie, bądź wysłać swoją prośbę o przygotowanie pliku. Twórcy często dokonują poprawek i wprowadzają nowe funkcjonalności do serwisu. Ze względu na olbrzymie piractwo, na platformie Android, twórcy umożliwiają tylko i wyłączenie pobieranie darmowych gier i aplikacji. Całkiem możliwe, że w przyszłości będzie można pobierać wcześniej zakupione przedmioty ze sklepu. Jak na razie, nie ma takiej możliwości.

Google Play

Pliki o rozszerzeniu APK, to instalatory w systemie Android. Podobnie jak w Windowsie są to MSI. System operacyjny automatycznie powinien rozpoznać dany plik, w celu jego zainstalowania. Można to zauważyć po ikonce, w menadżerze plików. Warto w opcjach ustawić instalowanie nieautoryzowanych aplikacji, poza sklepu Google Play. Pomoże nam to czasami uniknąć błędów z autoryzacją aplikacji.

Instalowanie aplikacji

blog comments powered by Disqus
Jak Pobierać Pliki APK z Google Play