PODPOWIEDZI:

Czy Gry Wpływają Niekorzystnie Na Zachowanie? Poznaj Prawde!

Czy Gry Wpływają Niekorzystnie Na Zachowanie? Poznaj Prawde!

Chyba każdy z nas słyszał, że gry wpływają na nasze zachowanie. Najbardziej są narażone dzieci, które coraz bardziej są pochłonięte przez cyberprzestrzeń. Temat dotyczy szerokiego grona naszych czytelników, dlatego postanowiliśmy dowiedzieć się jak to jest naprawdę!

Na rynku coraz większą popularnością cieszą się gry komputerowe i gry na konsole. Co za tym idzie, zwiększają się różne teorie dotyczące wpływu na zachowanie, inteligencje itp. Aktualnie prowadzone są badania dotyczące tego tematu, dlatego my ze swojej strony przestudiowaliśmy informacje i chcemy się podzielić faktami, które jednoznacznie odpowiedzą czy powinniśmy się wystrzegać gier czy wręcz przeciwnie. 

Największą uwagę w tym artykule poświęcimy dzieciom, gdyż to one są najbardziej chłonne, najbardziej narażone na czynniki zewnętrzne oraz są największym gronem konsumentów gier. 

Wielu z nas poświęca grom sporo czasu a wiadomo, że co za dużo to niezdrowo. Zostały przeprowadzone badania na temat gier jakie są wybierane przez uczniów i z czym się to wiążę. Analiza wyników nie jest jednoznaczna. Tym bardziej, że każda z gier wpływała w różny sposób na rozwój. 

Najważniejszym wnioskiem jaki można stwierdzić z badań to fakt, iż gdy spędzamy bez umiaru czas na granie niesie za sobą negatywne skutki. Natomiast, jeśli czas trwania zabawy ma zdawkowy wymiar czasu nie wyjdzie nam to na złe.

W jakie gry warto więc zainwestować, by mieć pozytywne osiągnięcia?

Fifa

Dzieci, które grają wyróżniają się na tle matematycznym, polonistycznym oraz lingwistycznym, informatycznym.

Angry Birds

Jeśli chodzi o wyżej wymienioną grę zauważono pozytywne związki na tych samych płaszczyznach co w Fifie. 

MSP

Ta gra natomiast ma pozytywny wpływ na naukę języka polskieto oraz angielskiego, informatykę.

GTA

Na język angielski oraz informatykę wpływa pozytywnie GTA.

Sims

Dzieci grające w Sims wyróżniały się na tle informatycznym.

Na potwierdzenie powyższej teorii są przeprowadzane przez naukowców z Oksfordu badania, Potwierdziły one, że gry nie wpływają negatywnie na zachowanie. Jest jednak pewna zależność, a mianowicie - te dzieci, które grały powyżej trzech godzin dziennie przejawiają największą tendencje do agresji czy hiperaktywności.. 

Kolejną ciekawą sprawą do której doszli naukowcy to fakt, iż dzieci, które spędzają umiarkowanie czas na grach mają mniejsze problemy z  emocjami oraz nie mają problemów z nawiązywaniem kontaktów, mają lepsze wyniki w nauce oraz mniejsze skłonności do agresji.

Najważniejszym wnioskiem jaki można stwierdzić z badań to fakt, że brak umiaru w graniu niesie za sobą negatywne skutki. 

Zachęcamy również do komentowania i dzielenia się informacjami jakie są wasze ulubione gry! Jesteśmy ciekawi jaka z gier cieszy się największą popularnością wśród naszych czytelników.

blog comments powered by Disqus
Czy Gry Wpływają Niekorzystnie Na Zachowanie? Poznaj Prawde!