PODPOWIEDZI:

6 Najlepszych Gier Mobilnych RPG

6 Najlepszych Gier Mobilnych RPG

Rynek mobilny bardzo szybko się rozwinął, w dość krótkim czasie. Telefony posiadają olbrzymie zasoby, co dają developerom sporo możliwości. Gry mobilne z prostych aplikacji w Javie, rozwinęły się w pełno prawne produkty. Spora ich część jest w 3D i w niektórych przypadkach, jakością przewyższają stare konsole. W tym artykule wymienię top gier mobilnych z gatunku RPG. Zapraszam do przeczytania artykułu!

1. Angry Birds Epic

Angry Birds to seria, która moim zdaniem wymagała innowacji. Twórcy do bólu, wykorzystywali sprawdzoną mechanikę. Kiedy firma Rovio zaczęła eksperymentować z marką, robiło się coraz bardziej ciekawie. Jedną z najlepszych gier w tym uniwersum, jest moim zdaniem Angry Birds Epic. Wściekłe Ptaki starają się przypominać pierwsze części Final Fantasty. Klasyczne turowe rpegi bardzo mi się spodobały. Można było ulepszać naszych bohaterów, zdobywać nowe przedmioty i miały wciągającą fabułę. Rozgrywka może nie była aż tak zaawansowana, wiele elementów nie zależało od „rzutów kostką”. Mimo wszystko grało mi się w ten tytuł bardzo dobrze i ciepło go wspominam.

Samsung Galaxy S6 - Sprawdź Ceny!

2. Order & Chaos Online

Firma Gameloft słynie z przenoszenia tego co popularne z konsol i komputerów, na platformy mobilne. Francuski gigant z Order & Chaos Online, trafił w dziesiątkę. Jest to niemal klon popularnego World of Warcraft, w wersji mobilnej. Telefony zaczynały stawać się coraz mocniejsze. Większa ilość pamięci, silniejsze procesory, pozwoli na stworzenie mobilnego hitu, pokroju tego od Blizzarda. W grze tworzyliśmy postać, mogliśmy zagłębić się w dość ciekawym i dużym świecie. Twórcy zrezygnowali z abonamentu, który był wymagany po premierze. Teraz wystarczy zakupić grę, w przypadku na iOS, i można grać niemal bez limitu. Uważajcie tylko, aby nie przekroczyć pakietu Internetowego :)

3. Evoland

Trudno wymieniać grę Evoland jako godny tytuł RPG. Jest to gra, która w swojej rozgrywce, pokazuje rozwój innych popularnych gier z tego gatunku. Zaczynamy dość standardowo na zielonym ekranie, niczym jakbyśmy grali na pierwszym GameBoyu. Bardzo szybko zmienia się sceneria wraz postępem w grze. Odblokowywujemy dźwięki kolorową grafikę, zmienia się sposób walki. Evoland to gra, którą trzeba zagrać, ze względu kawał historii. Twórcy mieli dość dobry pomysł z przedstawienia gatunku w jednej grze.

4. Oceanhorn

Kolejną grą z gatunku RPG, która niezwykle ciepło wspominam to Oceanhorn. Tytuł ten pojawił się na iOS oraz całkiem niedawno trafił na Steam. Niezwykle podoba mi się klimat tej gry jak i grafika. Jest niezwykle cukierkowa, przypominająca Zeldę. Długa i wciągająca fabuła, pozwoli na rozgrywkę na około 12 godzin. Jak na mobilną grę, jest to naprawdę bardzo dużo. Na pewno się nie rozczarujecie tą produkcją, bo jest naprawdę świetna. Jedyną wadą jest brak konwersji na Androida.

Kup iPhone 6

5. Swordigo

Swordigo to darmowa gra mobilna, warta odnotowania. Rozgrywka jest czysto zręcznościowa, w której dużo skaczemy i siekamy przeciwników na lewo i prawo. Zdobywamy doświadczenie, awansujemy na kolejne poziomy i przyznajemy punkty umiejętności. Jak na darmową grę, tytuł jest niesamowicie miodny. Można się od tej gry całkowicie uzależnić, z względu na proste sterowanie. W Internecie znajduje się bardzo dużo poradników, które to pomogą nam przejść trudne momenty. Często będziemy się gubić podczas zabawy, na szczęście są odpowiednie materiały, które pozwolą nam ruszyć dalej. Warto zagrać Swordigo, szczególnie jak wybieramy się w jakąś dłuższą podróż.

6. Baldur's Gate: Enhanced Edition

Na liście nie mogło zabraknąć poczciwego Baldur's Gata. Tytuł pojawił się na tabletach, z zainstalowanym systemem Android i iOS. Jest to pełnoprawny produkt, który można kojarzyć z komputerów. Twórcy wykonali dobry krok, tworząc aplikację mobilną swojego wielkiego hitu. Granie na pececie, nie zawsze jest możliwe podczas podróży. Łatwiej jest zabrać ze sobą tablet, który także umożliwi nam komfortowe granie. Baldur's Gate: Enhanced Edition jest jedną z najlepszych gier RPG, dostępnych na platformy mobilne. Ceną gra może trochę przerażać, ale jest zdecydowanie warta zakupu.

Do Czego Służy Test Flight?

blog comments powered by Disqus
6 Najlepszych Gier Mobilnych RPG