PODPOWIEDZI:
Zapraszamy do świata Götze & Jensen / Setti+ wraz z Małgorzatą Rozenek-Majdan

5 Najlepszych Darmowych Programów Do Obróbki Wakacyjnych Zdjęć

5 Najlepszych Darmowych Programów Do Obróbki Wakacyjnych Zdjęć

Nie wiesz jakim programem poprawić wygląd zdjęcia z wakacji? Przetestuj 5 darmowych programów do obróbki zdjęć i wybierz najlepszy dla Siebie!

1. Paint.net

Jest to darmowe oprogramowanie stworzone przez grupkę studentów mające na celu szybką i łatwą obróbkę zdjęć. Nazwa i wygląd przypomina zwykłego painta, lecz nie należy z nim kojarzyć, ponieważ program jest o wiele bardziej zaawansowany. Jedną z głównych cech programu jest nieograniczona historia wykonywanych operacji.

2. Picasa

Jeden z najpopularniejszych programów do obróbki zdjęć stworzony przez google. Program jako jeden z niewielu automatycznie wyszukuje zdjęcia i filmy na dysku, i pozwala na ich skatalogowanie. Picasa nie posiada szerokiego wachlarzu opcji edytowania, lecz pozwala na szybki retusz zdjęcia czy usunięcia popularnego błędu "czerwonych oczu".

>>5 Najlepszych Darmowych Programów do Czyszczenia Systemu Windows

3. Gimp

Gimp jest to oprogramowanie umożliwiające obróbkę zdjęć, ale także ma możliwość tworzenia grafik na potrzeby Internetu. Program posiada wiele funkcji podobnych do photoshopa m. in. wypełnienie, różdżka, powiększenie, klonowanie, rozmazanie, ołówek, skalowanie. Praca w GIMP-ie odbywa się na warstwach i kanałach co prowadzi do większych możliwości edycji zdjęć czy grafiki.

Polecamy Nasz Poradnik Dla Początkujących - GIMP

4. Photoscape

Program Photoscape jest dość prosty w obsłudze, nie powinien sprawić problemu nowicjuszom obróbki fotografii. W edytorze do dyspozycji mamy narzędzia do zmiany rozmiaru zdjęcia, dostosowanie jasności, kontrastu i kolorów oraz korektę oświetlenia w tle i filtry. Dodatkowo program wyposażono w możliwość tworzenia pokazu slajdów ze zdjęć. Ciekawą opcją umieszczoną w programie jest możliwość konwersji plików RAW z aparatów cyfrowych do obrazów JPG.

5. PhotoFiltre

Program PhotoFiltre oferuje, jak sama nazwa wskazuje, edycje zdjęć za pomocą filtrów. W szybki i łatwy sposób możemy zmienić jasność, kontrast, nasycenie, gamme kolorów lub dodać efekty takie jak tusz, puzzle, szkic lub pointylizm. Program jest w sam raz na szybką obróbkę zdjęcia przed wrzuceniem go do naszej galerii.

blog comments powered by Disqus
5 Najlepszych Darmowych Programów Do Obróbki Wakacyjnych Zdjęć