PODPOWIEDZI:

TOP 6 Gier, w Których Wcielisz Się w Wampira

TOP 6 Gier, w Których Wcielisz Się w Wampira

Gry mają dostarczać rozrywki. Pokazać nam świat, który jest zupełnie inny, od naszej szarej rzeczywistości. Coraz więcej tytułów jest nastawionych na realistyczną grafikę bądź fizykę. Nie mam większych zastrzeżeń, co do takich gier, ale czasami oczekujemy jakieś ciekawej historii, fantastycznych mocy albo nieskrępowanej rozwałki. Zamiast kierować człowiekiem, chcemy wcielić się w elfa, krasnoluda czy nawet w wampira. Zapraszam na TOP 6 Gier, w Których Wcielisz Się w Wampira!

6. Seria The Elder Scrolls

Seria The Elder Scrolls daje graczowi sporą dowolność. Może decydować o kolejność wykonywania misji. Od razu po stworzeniu postaci, można zapisać się do jednej z wielu organizacji czy wykonywać zadania poboczne. Twórcy oferują nam także możliwość zostania wampirem. Ten element mi się podobał, ponieważ niezwykle zmieniał mechanikę gry. Nie mogliśmy chodzić w ciągu dnia, a jedynie w nocy. Za to zyskiwaliśmy kilka nowych możliwości.

Polecane: Crossout - Poznaj Wrażenia z Zamkniętych Testów Świetnej Gry Sieciowej

5. A Vampyre Story

Fani przygodówek nie są na straconej pozycji. Także oni mają tytuł o wampirach. A Vampyre Story nawiązuje do klasycznych gier typu point & click, z lat 90-tych. Silnik gry umożliwiał wyświetlanie tła jako bitmapy, natomiast same postacie były w pełni trójwymiarowe. Tytuł miał ciekawą historię i dobrze napisanych bohaterów. Niezwykle ciepło wspominam swoją przygodę z A Vampyre Story!

4. Vampire The Masquerade: Bloodlines

Kolejna gra, w której można wcielić się w wampira. Do tego mieliśmy dość złożone i ciekawe uniwersum. Według wielu fanów RPG, to właśnie Vampire The Masquerade jest najlepszą grą tego typu. Jednak wcale tak nie musiało być. Produkcja w dniu premiery była praktycznie niegrywalna! Była niedopracowana i posiadała sporą ilość błędów. Na szczęście fani, tak bardzo pokochali wampiry, że wzięli sprawę w swoje ręce. Zaczęli produkt naprawiać wydając różne łatki. Teraz Vampire The Masquerade: Bloodlines jest całkowicie grywalnym tytułem i gorąco go polecam!

3. Seria Legacy of Kain

Wraz z rozwojem kart graficznych, w latach 90-tych, zaczęła się moda na gry 3D. Popularnym tytułem był Tomb Raider, na którym wielu developerów się wzorowało. Spora część twórców próbowała na różne sposoby „ugryźć temat”. Od kolorowych gier dla dzieci, po te z myślą dla dorosłych. Legacy of Kain to gra, w którą trzeba zagrać i nie tylko dlatego, że kierujemy wampirem. Produkcja posiada niesamowity klimat! Co ciekawe mogliśmy zagrać negatywnym bohaterem. Co niewiele gier daje taką możliwość. Najczęściej gramy tymi dobrymi postaciami.

2. BloodRayne

Tytuł TPP, o którym było niezwykle głośno w 2002 roku. BloodRayne była dość brutalną grą, skierowaną do starszego gracza. To dlatego, że oferowała niezwykłą brutalną walkę, jak na tamte czasy. Przeciwników mogliśmy siekać na przeróżne sposoby. Agentka Blood Rayne posiadała specjalne moce wampira. Było czuć w niej siłę, że mamy władzę nad przeciwnikami. Ciekawa historia i klimat gęsty niczym breja, zdecydowanie na plus!

1. Castlevania: Lords of Shadow

Castlevania to świetny tytuł o wampirach. Gra jest niezwykle dynamiczna i do tego niesamowicie grywalna. Jeżeli lubicie takie tytuły jak: God of War czy Devil May Cry, to koniecznie musicie zagrać w Castlevania: Lords of Shadow. Uwielbiam w tej grze sceny walk z przeróżnymi bestiami. Do tego dochodzą proste zagadki logiczne, które dają na chwilę odpocząć naszym oczom. Po ukończeniu jedynki, warto sięgnąć po kontynuację, aby poznać dalsze losy Belmonta.

blog comments powered by Disqus
TOP 6 Gier, w Których Wcielisz Się w Wampira