PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Najlepsze Notebooki do Wirtualnej Rzeczywistości - Poznaj Zalety VR i Czołowy Sprzęt

  • Dodano: 2 lata, 4 miesiące temu
  • Ocena: (1) (0)
Najlepsze Notebooki do Wirtualnej Rzeczywistości - Poznaj Zalety VR i Czołowy Sprzęt

Wirtualna rzeczywistość to technologia, która może kiedyś zawładnąć wieloma branżami. Warto zdać sobie sprawę, że również mobilne urządzenia, np. notebooki, potrafią zagwarantować nam doskonałe wrażenia z użytkowania VR. W poniższym artykule dowiecie się o tym więcej.

VR nie tylko w grach

Wirtualna rzeczywistość kojarzona jest głównie z grami, multimedialną rozrywką. Jej zastosowanie jest jednak dużo szersze niż nam się wydaje.

Nawet astronauci czy chirurdzy korzystają bowiem z VR. Omawiana technologia może się też sprawdzić w telewizji czy projektowaniu. Właściwie każda branża może coś zyskać dzięki VR, jedynym ograniczeniem jest tu ludzka wyobraźnia.


Ranking i Porównanie Ofert Komórkowych - Najlepsze Abonamenty i Prepaid - Czerwiec 2018

Kluczowe elementy VR

Jakie właściwie cechy powinien oferować dobry sprzęt do VR? Przede wszystkim odpowiednią rozdzielczość. Bardzo ważne jest również szerokie pole widzenia.

To jednak nie wszystko. Najwyższej jakości sprzęt powinien zagwarantować optykę dobrej jakości, brak smużenia, wysoką częstotliwość odświeżania czy minimalne opóźnienia.

Najważniejsze platformy z VR

Technologia VR rozwija się obecnie w bardzo szybkim tempie. Nic więc dziwnego, że kolejne platformy z czasem dostały odpowiednie urządzenia korzystające z wirtualnej rzeczywistości.

Oprócz PeCetów, z VR możemy skorzystać na konsolach, a także urządzeniach mobilnych. Jestem pewien, że kolejne lata przyniosą w tej branży jeszcze większą konkurencje i coraz to więcej zaawansowanego sprzętu VR.

Optymalna konfiguracja do VR - sprzęt stacjonarny

Zanim przejdziemy do nowoczesnych najlepszych laptopów do VR, pokrótce pokażemy Wam optymalną konfigurację dotyczącą sprzętu stacjonarnego.

Procesorem powinien być Intel Core i5-4590 lub szybszy wspomagany przez minimum 8 GB pamięci RAM. Przydadzą się porty USB 3.0, a także wyjście HDMI 1.3. Kluczowa jest jeszcze karta graficzna. NVIDIA GeForce GTX 970 spokojnie sobie poradzi.

Jeżeli jednak oczekujecie jeszcze większej wydajności, to możecie w swojej konfiguracji użyć kart graficznych GeForce GTX 980, a nawet GTX 980TI. Są to prawdziwe bestie pod względem wydajności, które są przystosowane do VR.

Najlepsze notebooki do VR

Bardzo szybko rozwijają się aktualnie notebooki, które stawiają właśnie na rozrywkę w postaci VR. Warto więc poznać pierwsze na świecie notebooki, które oferują uroki wirtualnej rzeczywistości. Są to konkretnie modele:

Powyższe urządzenia napędzane są kartami GTX 980. Oferują cały szereg technologii, które wspomagają VR. Rendering VR zwiększa technologia Multires Shading. Context Priority zapewnia natomiast minimalizację opóźnień śledzenia ruchów głową.

Przeczytaj również:

>>> Gry Komputerowe jako Zagrożenie czy Bodziec Rozwojowy?

>>> Wirtualny Rok 2016 – jak VR Zmieni Naszą Rzeczywistość?

>>> Sony PlayStation VR - Wszystko o Okularach VR

blog comments powered by Disqus
Najlepsze Notebooki do Wirtualnej Rzeczywistości - Poznaj Zalety VR i Czołowy Sprzęt
Autor: Łukasz