PODPOWIEDZI:

Rowerowo #23 - Przechowywanie Roweru

Rowerowo #23 - Przechowywanie Roweru

Rowery bardzo często padają łupem złodziei. Warto więc nie tylko dobrze je zabezpieczyć podczas postoju, ale także przechowywać go w odpowiednim miejscu, tak aby również stan techniczny sprzętu nie pogorszył się.

Miejsce przechowywania roweru

Bardzo ważne jest miejsce przechowywania roweru! Przede wszystkim powinno być to miejsce suche, a najlepiej ogrzewane, co by rowerkowi było ciepło. Na pewno nie powinniśmy trzymać roweru na balkonie lub po prostu "pod chmurką", gdyż może to się odbić na jego stanie technicznym. Przez wilgoć elementy napędu może pokryć korozja, a przez promienie słoneczne opony mogą szybko sparcieć. Miejsce powinno być również jak najbezpieczniejsze.

Zabezpieczenie roweru

Jeśli trzymamy rower na klatce schodowej, piwnicy lub innym miejscu, do którego dostęp mają osoby trzecie powinniśmy nasz rower odpowiednio zabezpieczyć. Zapraszam do zapoznania się z rankingiem zabezpieczeń rowerowych. Bardzo ważną rzeczą jest nie przypinanie roweru za koło! Jego koszt w porównaniu do reszty roweru jest mały, więc złodziej zostawi koło, a pozostałość po prostu zabierze.

blog comments powered by Disqus
Rowerowo #23 - Przechowywanie Roweru