PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Lodówki do Zabudowy – Na te Rzeczy Musisz Zwrócić Uwagę Podczas Zakupu Lodówki do Zabudowy

Lodówki do Zabudowy – Na te Rzeczy Musisz Zwrócić Uwagę Podczas Zakupu Lodówki do Zabudowy

Zabudowana lodówka to idealny sposób na zachowanie jednolitego designu kuchni. Sprawdzi się świetnie zwłaszcza w kuchniach nowoczesnych, wyposażonych w meble o gładkich, minimalistycznych drzwiczkach, tworzących jedną płaską powierzchnię. Przy wyborze lodówki należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Oto one.

Klasa energetyczna lodówek

Lodówka do zabudowy to urządzenie wymagające całodobowego podłączenia do prądu. Pracuje nieprzerwanie przez cały rok. Właśnie z tego powodu warto zadbać o to, by klasa energetyczna była możliwie jak najwyższa. O czym informuje nas klasa energetyczna? Mówi nam ona o zużyciu energii przez lodówkę. Najwyższy, najbardziej ekonomiczny stopień to A+++, jednak nie każdy rodzaj lodówek złapie się do tej kategorii. W niektórych przypadkach najwyższym lub najbardziej ekonomicznym pod względem inwestycji rozwiązaniem będzie zakup lodówki w klasie A++. Roczne użytkowanie lodówki z indeksem C może być nawet trzy razy droższe! To oszczędność kilkuset złotych w skali roku.

Wymiary

Wymiary lodówki do zabudowy są ważne z kilku powodów. Po pierwsze, muszą pasować do mebli kuchennych, w których zamierzamy ją umieścić. Po drugie, konieczny jest zapas, który umożliwi wentylację lodówki, niezbędną do jej prawidłowego działania. Powietrze zasysane jest od dołu i kierowane wzdłuż tylnej ściany lodówki, schładzając metalowy wymiennik ciepła. Choć dla wielu osób może być to zaskoczeniem, tył lodówki rozgrzewa się do stosunkowo dużych temperatur.

Kupujemy lodówkę do zabudowy

Najpopularniejsze wymiary lodówek do zabudowy to: wysokość od 89,9 cm do 180 cm i szerokość od 54,9 cm do 61,9 cm. Należy pamiętać, że z uwagi na konieczność zachowania odpowiedniej wentylacji, lodówka do zabudowy będzie miała mniejszą powierzchnię wewnętrzną niż tradycyjna lodówka o podobnych wymiarach. Warto więc przemyśleć to przed zakupem, zwłaszcza w przypadku niewielkich kuchni. Dla osób, które nie potrzebują dużej pojemności i korzystają głównie ze świeżych składników, dobrym rozwiązaniem będzie mała lodówka, którą umieścimy pod blatem. Zaoszczędzimy w ten sposób sporo miejsca, które można przeznaczyć na wiszącą szafkę. Dobrym rozwiązaniem będzie także umieszczenie takiej lodówki w słupku, w którym zabudujemy także mikrofalówkę, ekspres do kawy lub zmywarkę. Wówczas lodówka znajdzie się nad tą ostatnią. Nie poleca się zaś montażu lodówki bezpośrednio przy piekarniku lub płycie grzewczej.

Liczba agregatów

W standardowej chłodziarko-zamrażalce za utrzymywanie niskiej temperatury odpowiada jeden agregat. Wówczas otrzymujemy zazwyczaj możliwość regulacji temperatury chłodziarki, zaś temperatura zamrażalki jest stała. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem będzie zakup lodówki z podwójnym agregatem. Jakie możliwości nam daje? Przede wszystkim umożliwia oddzielne ustawienie temperatury obu komór. Ponadto możliwe jest wyłączenie jednego z agregatów, np. na czas długiej nieobecności w domu. Zachowamy tym samym zamrożone produkty w zamrażalce, a chłodziarka zostanie wyłączona. Możliwy jest także odwrotny układ, czyli korzystanie z chłodziarki i pozostawienie nieużywanej zamrażalki. Kolejną zaletą dwóch agregatów jest wyższa skuteczność. Produkty schłodzą się lub zamrożą znacznie szybciej.

dobre lodówki do zabudowy

Poziom hałasu

Choć mało kto myśli o tym podczas zakupu, to głośność lodówki zweryfikowana zostanie bardzo szybko. Zwłaszcza teraz, gdy kuchnie coraz częściej są częścią salonu lub znajdują się blisko sypialni. Głośna lodówka lub wydający dziwne dźwięki agregat to murowane problemy ze snem. Zadbaj o swój sen i wybierz cichą lodówkę. Te dobre emitują dźwięk o natężeniu do 35 dB(A) zaś wartość graniczna to ok. 45 dB(A). Lodówki o głośności 65 decybeli wytwarzają hałas, który będzie bardzo uciążliwy i to nie tylko w nocy.

Dodatkowe funkcje

Dzisiejsze lodówki naszpikowane są przydatnymi funkcjami. Podstawową, chyba już najpopularniejszą, jest system no frost. Polega on za cyrkulacji powietrza we wnętrzu lodówki. Powietrze jest osuszane, dzięki czemu na ściankach nie tworzy się szron ani lód. Warto również zainteresować się powłoką antybakteryjną lodówki. Ścianki pokrywane są warstwą substancji zawierającej srebro, co zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów. Dużą wygodę daje system delikatnego przymykania drzwi. Wówczas nie musimy obawiać się trzaśnięcia drzwiami, nawet jeśli będą obciążone produktami. Przed zakupem koniecznie sprawdź, czy drzwi otwierają się we właściwą stronę. Większość lodówek ma możliwość zmiany ustawienia, ale przezorność to podstawa. Duże znaczenie ma obecność dodatkowych komór na żywność, bowiem mają one specjalne funkcje. Po pierwsze, mogą być przeznaczone na produkty łatwo obsychające, które wymagają większej wilgotności. Po drugie, panuje w nich niższa temperatura, więc możemy w nich przechowywać produkty łatwo psujące się.

idealne lodówki do zabudowy

Dodatkowych systemów oraz funkcjonalności jest wiele. Sprawdź je przed zakupem i wybierz te, które będą Ci najbardziej potrzebne. Czasem nawet niekorzystny układ półek we wnętrzu może irytować. Wybór idealnej lodówki to kompromis pomiędzy parametrami technicznymi urządzenia, a jego praktycznymi względami.

blog comments powered by Disqus
Lodówki do Zabudowy – Na te Rzeczy Musisz Zwrócić Uwagę Podczas Zakupu Lodówki do Zabudowy
Autor: Szymon Sonik