PODPOWIEDZI:

Technologia 3D Touch Pojawi się Wraz z Nowymi Urządzeniami Linii Nexus

Technologia 3D Touch Pojawi się Wraz z Nowymi Urządzeniami Linii Nexus

Zarówno nowa linia smartfonów z rodziny Nexus, jak i przyszła wersja Androida nie będzie wolna od radykalnych zmian. W ostatnio wydanych Nexusach i systemie Android nie stanowi problemu wymienienie wszystkich wprowadzonych zmian, gdyż tak naprawdę ich ilość była niezwykle skromna. Inaczej ma być w przyszłości.

Zapewne wielu z was kojarzy wspomnianą technologię z urządzeniami od Apple. To dzięki zasłudze dobrego marketingu firmy z Cupertino, lecz 3D Touch występuje u kilku chińskich producentów. Przyczyną wprowadzenie tego typu technologicznego rozwiązania, jest jego szerokie zastosowanie w obsłudze smartfonu. Niestety, ale nie jest ono w pełni obsługiwane przez system Android. Prawdopodobnie stąd tak mała ilość urządzeń wyposażonych w nią.

Czym dokładnie jest 3D Touch? Jest to technologia dzięki której przy odpowiedniej sile nacisku ekranu, sensory odczytują to jako wywoływanie poszczególnych poleceń, których to skutkiem może się stać pojawienie dodatkowego menu. To rozwiązanie jest bardzo przyszłościowe, dlaczego zatem nie miałoby się to stać standardem dla urządzeń z “robocikiem” w logo? Warto także wspomnieć, iż nie tylko Tajwańczycy są zainteresowani wykorzystaniem 3D Touch w sowich urządzeniach. Czyżby miałby się pojawić w niedługim czasie istny “bum” na tego typu innowację? Nie wykluczone!

Samsung Galaxy S7 / Edge - Cena - Benchmark - Test Aparatu - Wszystkie informacje

Nic nie stoi na przeciw by tak się też stało. Plotki głoszą, że owa funkcjonalność zagościć ma w będącym w fazie produkcji, Androidzie N. Potwierdzeniem tych doniesień może być informacja na temat nowych modeli Nexus, o które zadba ponownie tajwańska firma HTC. Producentowi nie udało się jeszcze zawieść wujaszka Google, dlatego też współpraca została przedłużona.

To bardzo dobra szansa dla HTC, zważywszy na ich wyjątkowo marny stan finansowy. Bowiem, już nie jednokrotnie koncern chwiał się ku upadkowi, a my zastanawialiśmy się czy przypadkiem HTC nie zostanie przejęte przez większego gracza. Na szczęście, najczarniejszy scenariusz póki co się nie sprawdził i oby tak dalej! Myślę, że wielu by straciło na całkowitym zniknięciu marki HTC z rynku mobilnego, czyż nie? Jednakże wracając do sedna sprawy, to bardziej skonkretyzowanych informacji dowiemy się w czasie trwania samej konferencji I/O, która odbędzie się w drugiej połowie maja. Marginesem mówiąc, najbardziej prawdopodobną datą premiery nowych Nexusów jak i Androida to końcówka bieżącego roku. Być może jesienią. Jak Wy to odbieracie? Mieliście kiedykolwiek styczność z 3D Touch? Jakie są wasze wrażenia? Podzielcie się nimi z nami w komentarzach poniżej! ;)

blog comments powered by Disqus
Technologia 3D Touch Pojawi się Wraz z Nowymi Urządzeniami Linii Nexus