PODPOWIEDZI:

Jakie Urządzenie Wielofunkcyjne Kupić – Radzimy w Najlepszym Wyborze!

Jakie Urządzenie Wielofunkcyjne Kupić – Radzimy w Najlepszym Wyborze!

Skaner, drukarka, kopiarka, a nawet fax. Trudno byłoby znaleźć na to wszystko miejsc nawet w większym biurze. Całe szczęście powstało urządzenie, które wykonuje wszystkie te czynności, a przy tym nie zajmuje tak wiele miejsca. Dobre urządzenie wielofunkcyjne pozwala na skuteczne skanowanie, kopiowanie i drukowanie różnych dokumentów w bardzo krótkim czasie. Tylko jaki model wybrać? Wszystko zależy od przeznaczenia, w domu sprawdzą się tańsze urządzenia, do biura lepiej zakupić porządniejszy, droższy sprzęt.

Przeznaczanie – dom czy biuro?

Od tego do czego będzie używane urządzenie wielofunkcyjne i gdzie stanie zależy bardzo wiele. Urządzenia wielofunkcyjne do domu są przeważnie znacznie tańsze od tych z przeznaczeniem biurowym. Ale jakie cechy powinny posiadać?

Dobre urządzenie wielofunkcyjne do domu musi być dopasowane do częstotliwości, z jaką drukujemy. Problem pojawia się często z drukarkami atramentowymi, w których zasychają tusze i trzeba je czyścić. Wiele modeli niestety wciąż ma z tym problem. Można też zainwestować w droższe urządzenie laserowe. Tutaj trzeba się jednak liczyć z ceną, zarówno samego urządzenia, jak i kolorowego tonera. Urządzenie do domu nie musi być wielkich rozmiarów, w końcu będzie używane jedynie od czasu do czasu.

Urządzenie wielofunkcyjne do domu dostaniemy już za 400 złotych. Jednak nie tylko cenę samego urządzenia należy wziąć pod uwagę. Trzeba myśleć przyszłościowo, dlatego przed zakupem warto sprawdzić ceny tonerów.

Sprawa się komplikuje, kiedy szukamy urządzenia wielofunkcyjnego do biura, w którym się skanuje i drukuje od rana do nocy. Ceny niektórych urządzeń o przeznaczeniu biurowym mogą sięgać nawet dziesiątek tysięcy złotych. A czym powinny się wyróżniać?

Dobre urządzenie wielofunkcyjne do biura to najczęściej drukarka laserowa wyposażona w bardzo duże tonery, ogromny zasobnik papieru i duplex, czyli samoczynne odwracanie kartek – przyśpiesza to jej działanie, a jest to szczególnie ważne kiedy wiele osób drukuje duże ilości. Dodatkowo urządzenie biurowe powinno być też oszczędne. W końcu w grę wchodzi każdy grosz. Nie mniej ważna jest szybkość działania drukarki i skanera – jeśli za każdym razem pracownik musi czekać minutę na wydrukowanie dokumentu, jego pracodawca traci mnóstwo czasu.

Ważna jest też właściwy serwis. Przedsiębiorca nie może sobie pozwolić na przestój w pracy, a awarie się zdarzają. Producenci biurowych urządzeń oferują jednak bardzo dobre warunki gwarancyjne, te są jednak wliczone w cenę. Cóż, za jakość trzeba płacić.

Drukarka hp

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe czy atramentowe

Co się sprawdzi lepiej, urządzenie laserowe czy może atramentowe? Tutaj też wszystko zależy od przeznaczenia. Główna różnica polega na tym, że urządzenia laserowe sprawdzą się lepiej w biurze, a atramentowe w domu. Dlaczego?

Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne do intensywnej pracy to sprzęt wyposażony w toner laserowy. Dzięki temu można szybko i sprawnie drukować wiele elementów. Te urządzenia są droższe od atramentowych, ale inwestycja szybko się zwróci – zaoszczędzimy bowiem na wkładach.

Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne laserowe to takie, które zapewni odpowiedni stosunek ceny zakupu do ceny użytkowania. W biurze najlepiej sprawdzi się bardzo duże urządzenie, z tonerami umożliwiającymi wydrukowanie wielu stron w jak najszybszym czasie.

Urządzenia atramentowe mogą nam zaoferować jednak lepszą jakość wydruku. O ile drukowanie czarno-białych stron tekstu to dla modelu laserowego bułka z masłem, tak wielokolorowe zdjęcia mogą przysporzyć problem. Urządzenie wielofunkcyjne atramentowe daje większą swobodę niż laserowe.

Drukarka LexMark

Format wydruku

Standardowy format kartki papieru toA4. Warto jednak pomyśleć o urządzeniu, które obsługuje nieco większy format A3. Trzeba pamiętać o tym, że niektóre dokumenty są nieco większe.

Większy format przyda się również podczas skanowania. Po prostu będziemy mogli zeskanować większą objętość i na pewno ustrzeżemy się typowe dla urządzeń A4 problemu – ucinania marginesów.

Rozmiary urządzenia

Rozmiar ma znaczenie, tym bardziej jeżeli kupujemy urządzenie wielofunkcyjne do domu. Niektóre modele to prawdziwe kolosy, które czasami wielkościowo dorównują szafom. Nie wszystkim jest to potrzebne. Przed zakupem warto więc ustalić miejsce (oraz je wymierzyć), w którym sprzęt będzie stał. Nieco inaczej to wygląda w biurach. Masywne urządzenia nikogo nie powinny dziwić.

Ekonomia i wydajność

Często zdarza się, że urządzenie wielofunkcyjne kosztuje tyle samo, co dobrej klasy drukarka. Nie zastanawia Was dlaczego? Otóż wszystko zależy od wydajności oraz ekonomii użytkowania. Jeżeli kupimy tanie urządzenie, możemy mieć pewność, że szybko wydamy o wiele więcej na wkłady.

Droższe urządzenia są o wiele bardziej wydajne. Jeżeli mamy zamiar często drukować, nie warto oszczędzać. Bardzo często bywa tak, że cena tuszu kosztuje tyle samo co model, który kupiliśmy w promocji.

Urządzenie Wielofunkcyjne Brother

Urządzenie wielofunkcyjne z łącznością Wi-Fi

Niezależnie od tego, czy będziemy korzystać z urządzenia w domu czy w biurze, warto zadbać o to, aby posiadało modułWi-Fi. Aktualnie większość urządzeń posiada taką możliwość, jednak nie jest to regułą, zwłaszcza jeżeli szukamy rozwiązania budżetowego.

Wi-Fi jest jednak bardzo przydatne i pozwala na przesyłanie do urządzenia dokumentów i drukowanie ich w sieci domowej lub biurowej. Urządzenia wielofunkcyjne z Wi-Fi można postawić w dowolnym miejscu i unikniemy labiryntu plączących się kabli. Bez trudu wydrukujemy także pliki bezpośrednio z telefonu, tabletu czy chmury.

blog comments powered by Disqus
Jakie Urządzenie Wielofunkcyjne Kupić – Radzimy w Najlepszym Wyborze!