PODPOWIEDZI:
Black Friday 2023 - Promocje, Rabaty, Okazje Cenowe

Najlepsze Elektroniczne Nianie — Podpowiadamy Jak Wybrać

Najlepsze Elektroniczne Nianie — Podpowiadamy Jak Wybrać

Dzieci wymagają bardzo wiele uwagi niezależnie od tego, czy mają parę miesięcy, czy może skończyły już kilka lat. Każdy rodzic stara się uchronić swoją pociechę przed wszelkim złem, a z całą pewnością niebezpieczeństwem, jakie może się pojawić nawet podczas snu czy zabawy w domu. Jeśli nie możesz liczyć na pomoc nikogo z krewnych i nie jesteś w stanie pozwolić sobie na zatrudnienie profesjonalnej opiekunki, w pewnych sytuacjach sprawdzi się elektroniczna niania. Sprawdź, dlaczego warto ją mieć oraz na jakie parametry zwrócić uwagę podczas wyboru i zakupu.

Czym jest elektroniczna niania?

Tak zwana elektroniczna niania dla wielu osób brzmi tajemniczo i… dziwnie. Epitet „elektroniczna” wydaje się być nie na miejscu. Nic bardziej mylnego! Elektroniczna niania to urządzenie składające się z dwóch elementów: stacji dziecka oraz stacji rodzica. Tę pierwszą stację, zwaną także nadajnikiem, należy umieścić w pomieszczeniu, gdzie przebywa Twoja pociecha. Drugą, czyli odbiornik, zabierasz ze sobą do innego pokoju. Dzięki tym dwóm sprzętom przypominającym krótkofalówki będziesz wiedzieć, co w danej chwili dzieje się z Twoim dzieckiem. Jeśli się przebudzi, elektroniczna niania od razu wychwyci jego głos lub płacz.

elektroniczna niania

Rodzaj sygnału

Kiedy zaczniesz poszukiwania najlepszej elektronicznej niani, niemal od razu zauważysz, że dzielą się one na dwa rodzaje: analogowe oraz cyfrowe. Przez urządzenie analogowe odbierzesz sygnał gorszej jakości — możesz spodziewać się szumów oraz zniekształceń. Zdecydowanym plusem takiej niani jest jednak stosunkowo niska cena oraz duży zasięg odbioru. Natomiast sprzęty cyfrowe charakteryzują się bardzo wysoką jakością sygnału, ale należą do droższych i mających mniejszy zasięg niań. Wiele więc zależy od Twoich możliwości finansowych oraz tego, jaka odległość dzieli sypialnię dziecka z pomieszczeniem, w którym chcesz postawić stację rodzica.

Zasięg

To bardzo ważny parametr przy wyborze niani elektronicznej. Zasięg, jaki może osiągnąć urządzenie, zazwyczaj podawany jest dla przestrzeni otwartej, czyli na przykład dla ogrodu. Jednak większość rodziców używa niani w domu, w czasie, gdy dziecko śpi. Dlatego też weź pod uwagę, że na przestrzeni zamkniętej maksymalny zasięg będzie mniejszy dużo mniejszy, odpowiadający 1/3, a nawet 1/5 zasięgowi dla otwartej przestrzeni. Dlatego też, wybierając tego typu sprzęt, upewnij się, że producent określił odległość na nie mniej niż 400-500 metrów. Ponadto pamiętaj, że wpływ na zasięg ma również bateria. Musi być ona naładowana, by niania działa bez zarzutu.

zasięg

Kanały

Elektroniczne nianie mogą posiadać od kilku do nawet ponad stu kanałów. Te, które mają ich więcej, dają Ci większą gwarancję, że znajdziesz częstotliwość z jak najmniejszymi szumami i zakłóceniami, a to bardzo ważne, jeśli chcesz wychwycić płacz dziecka. Dodatkowo, dobrze dobrany kanał uchroni Cię przed ściąganiem sygnału innej niani znajdującej się w Twojej bliskiej okolicy. Warto więc pomyśleć o urządzeniu wyposażonym w funkcję automatycznego wyszukiwania optymalnego kanału. Wówczas nie będziesz musiał się męczyć z ustawieniem odpowiednich parametrów.

Przydatne funkcje

Elektroniczna niania ma o wiele więcej funkcji niż tylko monitorowanie śpiącego dziecka. Powinieneś wziąć to pod uwagę podczas wyboru, ponieważ wiele z tych opcji jest naprawdę przydatnych. Są to m. in.:

  • Aktywowanie urządzenia głosem — ta funkcja sprawia, że niania aktywuje się dopiero w momencie, gdy wychwyci głos, w pozostałych momentach znajduje się w fazie czuwania. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie baterii.
  • Nagrywanie obrazu — niektóre elektroniczne nianie wyposażone w kamerę posiadają opcję zapisywania obrazu na karcie pamięci.
  • Termometr — elektroniczna niania może mierzyć temperaturę w pokoju dziecka i informować Cię, czy nie jest ona za wysoka. To bardzo przydatna opcja dbająca o komfort snu dziecka.
  • Komunikacja dwukierunkowa — jeśli Twoje dziecko ma płytki sen i często się budzi, czasem wystarczy, że Cię usłyszy i poczuje się bezpiecznie, aby znowu zasnąć. Dzięki komunikacji dwukierunkowej możesz przez elektroniczną niańkę powiedzieć kilka słów do dziecka. Taka funkcja może okazać się pomocna na przykład wtedy, gdy gotujesz.
  • Dzwonienie pod podany numer — być może boisz się, że nie usłyszysz płaczu dziecka przez elektroniczną niańkę. Wówczas możesz zabezpieczyć się opcją dzwonienia pod podany numer. Gdy dziecko się obudzi, niania zarejestruje dźwięk i „zadzwoni” do Ciebie.

funkcje

Monitor oddechu

Do części nianiek elektronicznych dodawany jest również monitor oddechu. To bardzo ważne urządzenie dla każdego rodzica, ponieważ zapobiega tzw. zespołowi nagłej śmierci łóżeczkowej. Specjalne czujniki umieszczane są pod materacem dziecka. Jeśli nie zarejestrują oddechu Twojej pociechy przez 15 minut, załącza się alarm — najpierw krótki, a następnie długi. Bezdechy u niektórych niemowlaków się zdarzają i trzeba szybko im przeciwdziałać. Monitory oddechu można kupić również oddzielnie, są coraz bardziej popularne.

Elektroniczna niania jest przydatnym urządzeniem dla wszystkich rodziców, którzy pracują w domu, jednocześnie opiekując się swoim dzieckiem samodzielnie. Jeśli chcesz połączyć te dwie życiowe role, warto pomyśleć o pomocy w postaci tego prostego i funkcjonalnego sprzętu. Wybierz taką elektroniczną nianię, która będzie odpowiadała Twoim potrzebom. Nie zapomnij również, jak ważny jest monitor oddechu.

blog comments powered by Disqus
Najlepsze Elektroniczne Nianie — Podpowiadamy Jak Wybrać